Hazai siker a dartsosoknál

spigott - 2018. augusztus 21. 13:11

A Dunaújvárosi Darts Club versenyzője, Kovács Árpád nyerte meg az I. Szent István Kupán először megrendezett darts tornát.

Az idei Augusztálison nemcsak a különböző csapatsportágak, a strandfoci, strandkézilabda, illetve a strandröplabda kedvelő hódolhattak kedvenc sportáguknak, hanem az I. Szent István Kupa fennállása óta először darts versenyen is összemérhették erejüket a vállalkozó kedvűek. Mint azt Körmendi Mihály a verseny szervezője érdeklődésünkre elárulta, huszonkilenc nevezés érkezett a megméretésre, jobbára a környező településekről érkeztek régi ismerősök, így a viadalon Perkáta, Seregélyes, Solt, Soltszentimre, Inárcs, Kakucs, Tamási, Kiskőrös, Dunaszentgyörgy dartsosai mellett a Dunaújvárosi Darts Club tagjai is részt vettek.

Volt, aki már az utánpótlásra is gondolva gyermekeivel jött a Szalki-szigetre, ahol hat táblán folytak a küzdelmek. A nyolc csoport első két helyezettje jutott tovább a tizenhatos főtáblára, ahonnan már egyenes kieséses rendszerben küzdöttek meg egymással a versenyzők három nyert játszmáig. A végtelenül izgalmas, de sportszerű csatározások végén a Dunaújvárosi Darts Club (DDC) kiválósága, Kovács Árpád szerezte meg az első helyet, megelőzve a szintén DDC-s Győri Tamást, valamint a seregélyesi Csonka Ferencet. A negyedik helyen a kiskőrösi Molnár István végzett, míg az 5-8. helyeken Körmendi Mihály (DDC), Bévész József (Tamási), Bozó Zsolt (Soltszentimre) és Zsolnai Imre (Kakucs) osztoztak.

A szervezők díjazták a legmagasabb kiszálló dobást is, mely a 123 pontról "nullázó" Molnár István nevéhez fűződött, míg a legjobb amatőr játékosnak járó elismerést Csonka Ferenc vehette át. A viadal befejeztével egy kis beszélgetésre még együtt maradt a társaság, mely kitárgyalta a tagság előtt álló következő voadalt, melyre már nem is kell sokat várni, ugyanis szeptember 15-én az MMK-ban rendezik meg az Újvárosi Darts Liga harmadik fordulóját.

Világliga: ezüstérmes a válogatott

2021. jún. 19.

Nagyot küzdött, de csak időszakosan tudta megszorítani a világ legjobbját a négy dunaújvárosi játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott a Világliga fináléjában.

DSTV: táborra készülnek az úszók

Idén is lesz nyári tábor, illetve továbbra is tartanak úszásoktatást a DKSE úszó szakosztályának munkatársai.

Bravúros bronz az Eb-ről

A harmadik helyen végzet a közelmúltban megrendezett kadet Európa-bajnokságon Nyikos Veronika, a DKSE tehetséges birkózója.

Világliga-döntős a válogatott

2021. jún. 18.

A kanadaiak elleni magabiztos, négygólos győzelemmel jutott be a Világliga döntőjébe a négy dunaújvárosi játékossal felálló magyar női vízilabda válogatott.

Idén semmit nem adtak könnyen!

Többször is csapatot kellett építeni, rengeteg rossz dolog sújtotta az együttest, de szakmailag összességében elégedett lehet idei szezonjával a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt gárdája.

Kézilabda: elkészült a versenykiírás

A Magyar Kézilabda Szövetség Szakmai- és Versenybizottsága és az NB I-es Kézilabda Liga elfogadta a 2021/2022-es idény felnőtt NB I-es bajnokságainak versenykiírását.