Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 19. Sára, Márió
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Teljesen megújult az idősek otthona

Közélet
idősek otthona
felújítás
pályázat
Dunaújváros

facebook megosztás

Vass Ádám - 2018. aug. 06., 18:17

Az Egyesített Szociális Intézmény Batsányi úti telephelye teljes felújításon esett át az elmúlt hónapokban, ezzel együtt pedig a szolgáltatások minősége is javult.

Hosszú, közel fél éves felújítási munkálaton esett át az Egyesített Szociális Intézmény Batsányi úti telephelye. Februártól a munkálatok miatt ideiglenesen az intézmény Magyar úti telephelye látta el a feladatokat, augusztus elsejétől viszont megújult környezetben várják a nappali szolgáltatásokat igénybe vevő időseket a Batsányiban. Bölcskei Anna intézményvezető elmondta, az Egyesített Szociális Intézmény az Útkeresés Segítő Szolgálattal együtt egy 250 millió forintos Európai Uniós pályázaton nyert, aminek címe a szociális alapú szolgáltatások infrastruktúrájának fejlesztése.

- Ebből a Batsányi úti telephelyünkön végeztük el először a fejlesztéseket. Februárban költöztünk ki innen, kicsit hosszabb ideig tartott, de szerencsésen meg tudtuk oldani a visszaköltözést, ehhez igénybe tudtuk venni a fogvatartottak rehabilitációs programját, illetve a cserkészek is segítettek a költözködésben. A teljes konyhatechnológia megújult, illetve a nappali ellátáshoz szükséges helyiségek és berendezések lettek kicserélve a pályázat keretein belül, többek közt az asztalok, székek, valamint a mosdók is. A felújítás miatt a szolgáltatásokat egy telephelyről biztosítjuk, vagyis a nappali ellátást, étkeztetést, illetve a házi gondozószolgálat is innen működik jelenleg.

Mivel a Batsányi úti telephely megújult, elkezdhették a munkálatokat a Magyar úti helyszínen is, ahol eddig a nappali és a nappali demens ellátás zajlott. Amíg véget nem ér a felújítás, addig ezeket a szolgáltatásokat is a Batsányiban végzik.

- A Magyar úti telephelyen szintén a konyha újul meg, de ez mellett, mivel sokkal régebbi épületről van szó, megújul a tető is, ki lesznek cserélve a nyílászárók, a szigetelések, és a vizesblokk.  A nappali és a nappali demens ellátás során minden reggel az intézmény autói körbejárják a várost és a gondozók a lakástól lekísérik az autóhoz az időseket és beszállítják ide az intézményhez. Mindenki kap reggelit, majd szabad és kötött programok kezdődnek memória és kézügyesség fejlesztő foglalkozásokkal. Természetesen megkapják a gyógyszereiket is, és ebéd után le is pihenhetnek, majd hazaszállítják őket szakdolgozói kísérettel. Azt a néhány órát, amit itt töltenek, megpróbáljuk tartalommal megtölteni, hogy jól érezzék magukat. Az idősek nagyon örültek a változásnak, hiszen most a város szívében egy szép, zöld övezetes környezetben, csendben, zárt udvaron is tudjuk nekik biztosítani a szolgáltatásokat.

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

2026. jan. 19.

A beszámolóval már jelentkeztünk hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése arról, hogy ünnepélyes keretek között is átadták a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézetben a nemrég telepített MR berendezést. Hangkép.
 

Gazdára találtak az elhagyott ruhadarabok

2026. jan. 16.

Nem könnyű az általános iskolás gyerekek élete. Tanulnak, leckét írnak, sportolnak és edzésekre, szakkörökre járnak. Megesik, hogy ilyenkor néhány dolgot elfelejtenek – például cipőt, kabátot, pulóvert, pólót és zoknit hagynak az iskolában. 

Kálló Gergely: "...fontos, hogy a döntéseknél az itt élők véleménye érvényesüljön"

2026. jan. 16.

Nagyjából egy év telt el azóta, hogy Kálló Gergely a 7-es számú választókörzet önkormányzati képviselőjeként megkezdte munkáját Dunaújvárosban. Bár a politikai szerep nem volt ismeretlen számára, a helyi közélet ritmusa, a városi ügyek sokszínűsége és a mindennapos kapcsolattartás a lakossággal új hangsúlyokat adott munkájának.

DSTV: a szolidaritási adóról

2026. jan. 16.

A beszámoló már nagyot futott hasábjainkon, most itt a DSTV összeállítása a szolidaritási hozzájárulás kormányzati sarcáról. A lényeg: idén is jelentős szolidaritási adót kell fizetnie a városnak – tételesen 1 milliárd 588 millió forintot. Hangkép.
 

Kedvezményes moziélmény az intézményi dolgozóknak

2026. jan. 15.

A mindennapokat szebbé tevő juttatásban részesülnek a dunaújvárosi önkormányzati intézmények dolgozói: a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa (KIÉT) részére Szabó Zsolt és Barta Endre alpolgármesterek mozikártyákat adtak át, amelyeket az intézmények munkatársai között osztanak szét.

Apró figyelmesség városunk csöppségeinek

2026. jan. 15.

A gyermek: áldás – az apróságokat pedig városunk önkormányzata is megajándékozza. Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester kezdeményezésére minden dunaújvárosi újszülött babaholmit kap, a csomagokat a Védőnői Szolgálat munkatársai adják át a szülőknek.

Átadták a kórház új, modern MR vizsgálóját

2026. jan. 15.

Ünnepélyes keretek között adták át a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézetben a nemrég telepített MR berendezést. A szalagot szerda délelőtt vágták át, de az eszköz a beüzemelése óta már több mint négyszáz páciens gyógyulását segítette. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Három szettben nyert a Fino

  2. Itt a durva mínuszok hete – a végén lehet icipici enyhülés, csapadékkal

  3. Hogyan kell karbantartani a laprugókat?

  4. Fehérvári siker a megyei rangadón

  5. DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

DSTV: MR berendezés Dunaújvárosban

Embedded thumbnail for DSTV: szeretik a stand-up műfaját

DSTV: szeretik a stand-up műfaját

Embedded thumbnail for DSTV: toboroznak az úszók

DSTV: toboroznak az úszók

Top hírek

  1. "Tomi" ott segít, ahol szükség van rá

  2. Sikeres seregszemle a boldogító "igen" jegyében (galéria)

  3. Esküvő kiállítás a Mondbach-kúriában

  4. FitCity Dunaújváros: zumbával kezdték az évet

  5. Az Országháznál robbantással fenyegetett – vádat emeltek ellene

Galéria

Esküvő kiállítás (2026)

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő