Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 08. Zoltán Nemzetközi nőnap
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

A harmincadik kiállítás

Kultúra
MMK
kiállítás
fotókiállítás
Dunaújváros

facebook megosztás

Molnár Emese - 2018. szep. 04., 08:07

Bosnyák László úgy fogalmazott, előbb volt turista, mint fotós, viszont a természet és a fényképezés iránti szenvedélye lenyűgöző tárlatot eredményezett.

A Munkásművelődési Központ galériájának harmincadik kiállításán Bosnyák László képeit tekinthetik meg az érdeklődők. Nem is akármilyen felvételek díszítik a falat: vadmadarakat láthatunk természetes élőhelyükön, repülve, partra szállva, vagy éppen élelemért viaskodva. A tárlatot Steiner Gábor nyitotta meg. Az ő tanfolyamára járt „Bosi” (ahogy barátai becézik), és nála sajátította el a képalkotás rejtelmeit. Bár már gyerekkorában is szívesen ügyködött a fényképek előhívásával, igazi szenvedélyévé nyolc évvel ezelőtt vált a fotózás. Kirándulások, túrák alkalmával bebarangolta az ország legszebb tájait, idővel pedig magával vitte a fotós felszerelését, hogy megörökítse a vadon szépségeit.

Ez nem csak a hobbija, ugyanis számítógépes programozóként kikapcsolódást, feltöltődést jelent neki a természet. Órákat tud eltölteni az objektív mögött, hasalva a leshálóban, vagy akár a sárba térdelve, közben figyelni és kivárni az élővilág azon mozzanatait, amelyek csupán néhány másodpercre jelennek meg. Az egyik kedvenc képe az éppen megpihenő jégmadár, amely azért is különleges, mert ez egy izgő-mozgó, folyton mozgásban levő kis madárka, és a vízen úszó farönkön mindössze két másodpercet időzött. Ilyen kuriózumok láthatók a gyömrői fotós tárlatán, aki legszívesebben a Gemenci erdőben és a Novohrad-Nógrád Geoparkban készíti felvételeit. Úgy érdemes nézni a képeit, hogy beleképzeljük magunkat a helyébe, amikor például megbújva egy bokor mögött, hosszú csend után elénk tárul a természet élő világa.

A rovat további hírei: Kultúra

"A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

2026. már. 07.

Honnan a Retye becenév? És hogy lesz a remek rablóból még annál is szuperebb pandúr? És tényleg zöld lett a haja? Csupa izgalmas és néhány mulattató kérdésre is választ kaphattak mindazok, akik ellátogattak a könyvtár sorozatnyitójára.

Népdalosok tavaszi randevúja a Móriczban

2026. már. 04.

Évszázados hagyományok – nagyon is friss előadásban: több száz diák lépett közönség és a szakmai zsűri elé a Móricz Zsigmond Általános Iskolában rendezett népdaléneklési verseny helyi fordulójában. A megméretés gyönyörű koncertpillanatok sorát hozta – újra.
 

Kiállítással és koncerttel csalogatnak

2026. már. 04.

Két kultúrapártoló intézményben lesznek a programok a Vasmű úton: a "Rosti a Restiben" sorozatának új tárlata csütörtökön nyílik, a Zenélő Cukrászda koncertje pénteken csábít édes élménnyel. Itt a tételes kínálat!

Színpompás dallamkavalkád a festményeken

2026. már. 03.

Tonka Péter és Tonka Pál kiállításának helyszíne a Munkásművelődési Központ – a megnyitó zenés pillanatokkal, jó hangulatban telt hétfőn délután. A kiállítás így nemcsak a szemekre, hanem a fülekre is hatást gyakorolt – a programon Barta Endre is köszöntötte az alkotókat és a vendégeket. 

"Élhető jövő" – a József Attila Könyvtárban

2026. már. 03.

Új ismeretterjesztő sorozatot kezd a József Attila Könyvtár: a várhatóan tavasszal startoló program célja, hogy aktuális/feszítő problémákkal, kérdéskörökkel foglalkozzanak – avatott szakemberek közreműködésével.
 

Két különleges koncerten lépett közönség elé a Viadana Kamarakórus

2026. már. 02.

Tavaly újra zászlót bontott, az elmúlt hetekben pedig több rangos meghívásnak tett eleget a Viadana Kamarakórus: a Kurucz Gergely dirigálta együttes előbb a Budapest Music Centerben vendégszerepelt, majd a "Kórusok Téli Éjszakája" keretében adott két kirobbanó sikerű hangversenyt a Magyar Zene Házában.
 

Horrorfilm-antológia, országos díszbemutató a Kultik Moziban

2026. feb. 27.

Stafétaátadás és/vagy új kezdet? Utalások, idézetek, visszatérő hősök és arcok, meg rengeteg, de tényleg nagyon sok vér. Titkokkal és borzalmakkal teli történetekkel debütált városunkban A halál négy kapuja című horrorfilm-antológia – a díszbemutatónak a Kultik Mozi adott otthont még múlt szombaton. Ha azt írom, brutális, hát nem írtam semmit!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Kell a három pont a sereghajtó ellen

  2. "A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

  3. Bemutatkoznak a dunaújvárosi óvodák – ismerkedési napokat szerveznek!

  4. DSTV: kispályán is nagy siker

  5. Választás 2026: a döntések tétje és a jelöltek listája

Videók

Embedded thumbnail for "A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

"A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

Embedded thumbnail for DSTV: kispályán is nagy siker

DSTV: kispályán is nagy siker

Embedded thumbnail for DSTV: a vizes élőhelyek cimborái

DSTV: a vizes élőhelyek cimborái

Top hírek

  1. Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

  2. Választás 2026: a döntések tétje és a jelöltek listája

  3. Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

  4. Korlát épül és más fejlesztés is lesz

  5. Színpompás dallamkavalkád a festményeken

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 9. szám - 2026.03.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő