Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 31. Árpád
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Kezdődik az uszoda felújítása

Közélet
Fabó Éva Sportuszoda
felújítás
Modern Városok Program
Dunaújváros
Cserna Gábor

facebook megosztás

doszerk - 2018. szep. 28., 06:45

"Elkezdődnek a Fabó Éva Sportuszoda felújítási munkálatai" címmel Cserna Gábor polgármester az alábbi sajtóközleményt juttatta el szerkesztőségünkhöz.

Sajtóközlemény

Elkezdődnek a Fabó Éva Sportuszoda felújítási munkálatai

A Modern Városok Program keretében, az önkormányzati tervek szerint egy korszerű, komplex fürdő- és vízisportcentrum létesül az Építők útja, Hunyadi János út, valamint a Víztorony határolta területen. Első lépésként Dunaújváros MJV Önkormányzata visszavásárolta, a DVG Zrt. pedig felújította a nyár elején végül megnyitott Aquantis Élményfürdőt.

A sportuszoda felújítása e folyamat második fázisa, a rekonstrukciós munkálatok pedig 2018. október 08-án kezdődnek, és várhatóan jövő nyárra fejeződnek be. A kivitelezés előkészítése érdekében 2018. október elsejétől már bezárja kapuit az uszoda a nagyközönség előtt, és október 8-ig még a sportegyesületek használhatják ugyan a létesítményt – e rövid, egyhetes átmeneti időszak alatt azonban az üzemeltető DVG Dunaújvárosi Vagyonkezelő Zrt. szakemberei teljes egészében kiürítik az épületet.

A városi uszodát még 1958. augusztus 8-án avatták fel Sztálinvárosi Sportuszoda néven, a ma ismert végleges formáját pedig 1977-ben nyerte el, a Péchy Imre terve alapján épített fedett medence átadásával. A tragikusan fiatalon elhunyt dunaújvárosi világbajnok búvárúszónak emléket állítva 1996 óta Fabó Éva Sportuszoda néven működő vízi bázis felett napjainkra igencsak eljárt a több évtizednyi idő.

A több mint 2,9 milliárd forint összértékű fejlesztés nyomán teljes mértékben megvalósul az építészeti, épületgépészeti, az elektromos hálózat felújítása. Kicserélik a lelátókat, a FINA előírásainak megfelelően elosztását tekintve is teljesen új öltözőket alakítanak ki, korszerű vizesblokkokkal. Húsz centiméterrel megemelik a belső medencetér padlózatának szintjét, ezzel a jelenlegi 180 cm helyett a nemzetközi szövetség szabályzatának megfelelő kétméteres medencemélységet elérve. Belül új fal- és padlóburkolatokat, álmennyezetet kap az épület, de megújul az uszoda külső homlokzata is. A nyílászárók cseréje, a tető szigetelése nagymértékben javítja majd az energiahatékonyságot.

Az uszoda felújítása több száz sportolót érint - az elhelyezésükről Dunaújváros MJV Önkormányzata folyamatos tárgyalásokat folytat a sportegyesületekkel, hogy minél hatékonyabban segíthessük tevékenységüket.

A kivitelezés lezárultáig kérem valamennyi érintett együttműködését és megértését, hiszen ezen fejlesztések mindannyiunk érdekét szolgálják! Dunaújváros pedig ismét gazdagodhat egy színvonalas, a kor elvárásainak megfelelő beruházással!

 

Cserna Gábor
Dunaújváros Megyei Jogú Város polgármestere

A rovat további hírei: Közélet

Fókuszban Dunaújváros gazdasága: kamarai együttműködés a fejlődésért

2026. már. 31.

A város gazdasági helyzetének erősítése, és a jövőbeni lehetőségek feltérképezése állt annak a találkozónak a középpontjában, amelyet a Városházán tartottak a közelmúltban. Szabó Zsolt alpolgármester fogadta Csikós Gábort, a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK) titkárát.

Képviselői ajándékcsomag az időseknek

2026. már. 30.

Szívhez szóló látogatást tett a napokban Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő, idősügyi tanácsnok az Egyesített Szociális Intézmény és Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthonai Barátság úti intézményében. Ráadásul lakóit nem üres kézzel kereste fel: gondosan összeállított ajándékcsomagot vitt magával, amely a mindennapokat teszi színesebbé és tartalmasabbá.
 

Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

2026. már. 30.

Megkezdődött a Városháza tér és a Dózsa György út kereszteződésében található forgalomirányító lámpák cseréje – a beruházás a közlekedésbiztonság szempontjából kiemelt jelentőségű, a teljes rendszert felújítják a szakemberek.

A kikelet jó alkalmat teremt a véradásra is!

2026. már. 29.

A húsvét előtti és utáni időszak kiemelten érzékeny periódus a véradások terén, így az áprilisi alkalmakra is nagyon várja az önkénteseket a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. Változatlanul jelentős a vérigény, aki tud, mentsen meg három életet!

Figyelem, vigyázat, el ne felejtse senki: vasárnap óraátállítás!

2026. már. 28.

Kezdődik a nyári időszámítás, egy teljes órával kevesebb jut alvásra ma éjjel, holnap kóválygós napot jósolok, mert megint ugrik a cirkadián ritmus – álomszuszékok, előre, éjen sokáig a szundi üzemmód, irány az alvás szövetség!
 

Idén is megszervezik a nagyszabású Kék Duna Környezetvédelmi Projektet

2026. már. 28.

A tavalyi nagy siker után ismét közösségi takarításra invitálják a város közösségét – a Duna-part és a Lebuki-patak mentén az önkéntesek megszabadíthatják a felhalmozott hulladéktól a zöldterületeket április 17-én délelőtt. A támogatók, logisztikai és civil partnerek sorában városunk önkormányzata is szerepel.

Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

2026. már. 28.

Nemes tradíciót ápol, Ragyogj kékben, Dunaújváros! címmel nagyszabású előadássorozatot szervez az autizmus és az érzékenyítés jegyében a Jószolgálati Otthon Közalapítvány a Városháza "C" szárnya emeleti rendezvénytermében jövő kedden. Itt a tételes kínálat, az érintettek mellett az érdeklődőket is nagyon várják!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Fókuszban Dunaújváros gazdasága: kamarai együttműködés a fejlődésért

  2. Vasváris remeklés a diákolimpián

  3. Kerítésre dőlt a fa a viharos szélben

  4. Újabb biztos dunaújvárosi siker

  5. DSTV: "Szentivánéji álom" – diákszínpadon

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: "Szentivánéji álom" – diákszínpadon

DSTV: "Szentivánéji álom" – diákszínpadon

Embedded thumbnail for DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

Embedded thumbnail for DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

Top hírek

  1. Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

  2. Dunaújvárosi diadal a lánglovagok versenyén

  3. Kerítésre dőlt a fa a viharos szélben

  4. Képviselői ajándékcsomag az időseknek

  5. Pontosztozkodás a rangadón

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő