Dunaújváros Hetilap

Köszöntés öt év után újra

2018. szeptember 21. (péntek) 15:51 - Molnár Emese

Öt évvel ezelőtt ígéretet tettek egymásnak a viszontlátásra, így már nagyon várta, és nagy örömmel fogadta ismét Nógrádi Józsefné Irénke néni otthonában Gombos Istvánt, városunk humán ügyekért felelős alpolgármesterét: az önkormányzat ajándékával érkezett az alpolgármester a szépkorúhoz születésnapja alkalmából, a hölgy ugyanis betöltötte a 95. életévét.

Irénke néni 1923. szeptember 19-én született. Apja kovács, anyja pedig háztartásbeli volt. A szépkorú öt testvérével együtt nőtt fel Gáván, később Budapestre ment. A háború ideje alatt a fővárosban dolgozott egy kórházban. Aztán 1954-ben érkeztek Dunaújvárosba, ahol a ruhagyárban dolgozott 1971-ig. Férje cipészként munkálkodott. Négy gyermeket neveltek fel, mára pedig hat unoka, tizennyolc dédunoka örvendezteti meg a hétköznapokban.

 

Sajnos férjét 1981-ben elvesztette, ám népes családja egy percre sem hagyja magára Irénke nénit. A szépkorú egyébként vezetője volt a Vörösmarty Civil Szervezetnek, a nyugdíjas klubot hosszú időn át szervezte mindaddig, amíg egészségügyi állapota engedte. Irénke néni közel a száz esztendőhöz szellemileg friss, jókedélyű, végig szóval tartotta a köszöntésére érkezett vendégséget. Hálával és büszkeséggel beszélt gyermekeiről, unokáiról, a családjáról, hogy mennyi gondoskodást és szeretetet kap tőlük, és hogy ettől szebb, boldogabb dolog nincs számára.

A rovat további hírei: Közélet

D+ Híradó - Közgyűlés, tehetséggondozás

D+ Híradó - Közgyűlés, tehetséggondozás

2018. október 18. (csütörtök)

Megtartották az októberi közgyűlést, tehetséggondozás a Petőfiben, visszavágóra készül a Kohász - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Folytatódnak a városi fejlesztések

Folytatódnak a városi fejlesztések

2018. október 18. (csütörtök)

Mintegy negyven napirendi pont megtárgyalása várt a képviselőkre a csütörtöki közgyűlésen. Több napirendi pont kapcsolódott a Modern Városok Program fejlesztéseihez. 

Változik a forgalmi rend

Változik a forgalmi rend

2018. október 18. (csütörtök)

Az előző évekhez hasonlóan a Mindenszentek és Halottak napja miatt forgalmi rend változás lesz Dunaújvárosban a köztemető környékén.

Csökkenhet a vízi áruszállítás a Duna vízszintje miatt

Csökkenhet a vízi áruszállítás a Duna vízszintje miatt

2018. október 18. (csütörtök)

Jelentősen csökkenhet idén az áruszállítás a Dunán a folyó alacsony vízszintje miatt, a bajai és a paksi kikötőkben eddig az éves átlagforgalom fele teljesült.

Élő közvetítés a közgyűlésről

Élő közvetítés a közgyűlésről

2018. október 18. (csütörtök)

Élőben közvetítjük a októberi közgyűlést a Városházáról. A képviselőtestület tagjai közel negyven napirendi pontban döntenek. Kövessék Önök is élőben az eseményeket a D+TV adásán keresztül, itt a DO-n.

Nincs vége a kontinenst érintő fenyegetésnek

Nincs vége a kontinenst érintő fenyegetésnek

2018. október 17. (szerda)

Előadást és kötetlen beszélgetést tartott városunkban a Nemzeti Fórum alelnöke, Nagy Sándor az Európai Uniót leginkább érintő problémákról.

D+ Híradó - Ősbemutató előtt, jótékonysági bál

D+ Híradó - Ősbemutató előtt, jótékonysági bál

2018. október 17. (szerda)

Újabb ősbemutatóra készülnek a Bartókban, idén is megrendezi a kórház a jótékonysági bált - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.