Megújuló épületek, módszerek és eszközök

2018. szeptember 6. (csütörtök) 17:48 - Molnár Emese

Fiatalos, modern arculatot kaptak a közösségi helyek a Lorántffy iskola kollégiumában, és hamarosan elkészülnek a felújításokkal a Rudas koleszában is. Emellett pedagógiai módszertani újításokat vittek véghez a Dunaújvárosi Szakképzési Centrumban.

Minderre 550 millió forint támogatást nyert el a centrum egy GINOP-pályázat (Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program) által. A részletekről sajtótájékoztató keretében számolt be Csapó Gábor, a centrum főigazgatója és Fábos Zsolt projektmenedzser. Mint azt elhangzott, ez egy összetett program, amely több területen eredményezett változásokat, újításokat. Az egyik az infrastruktúra fejlesztése a már említett két intézményben, a centrum vagyonkezelésébe tartozó Rudas és Lorántffy kollégiumban, és kapcsolódott hozzá eszközbeszerzés is (táblák, függönyök, székek, asztalok, kanapék, tévék, hűtők, hangszerrendszerek). A Lorántffy iskolának a Lajos király körúton van egy tanműhelye. Az itt lévő egészségügyi műhelyt áttelepítették a kollégium egyik szintjére, ahol a kisgyermek- valamint a szociális gondozói képzés is zajlik (és amely szintén megújult a projekt keretében). Csapó Gábor elmondta, a Lajos király körúti tanműhelyben egy pályaorientációs labor (úgynevezett markerspace) létrehozásán dolgoznak, amely országosan is egyedülállónak számít. Ez is hamarosan elkészül, mint ahogy a Rudas iskola kollégiumának fejlesztése is.

A program másik részében egy cselekvési tervet alkottak meg, amelyet az irányító hatóság el is fogadott. A centrum mind a hét tagintézménye leírta észrevételeit, javaslatait, hogy mi az, amin változtatni kell például a tananyagban, az oktatási-, a mérési-, az értékelési-, a közösségépítési módszertanban. Mindegyik iskola a saját intézményére, diákjaira vonatkozóan fogalmazta meg ezeket, majd összegezték a cselekvési tervben. Ezen irányelvekkel kezdték meg a tanévet, amelyben kiemelt figyelmet kapnak majd a kilencedik évfolyamosok. Szintén egyedülálló dolog, hogy egy nagyszabású rendezvénnyel köszöntik a mintegy hétszáz elsőst, a szeptember 21-i bulin játékok, koncertek várják majd a fiatalokat a Lorántffy iskola sportpályáján (ennek részleteit később ismertetik).

- A változás elkezdődött, ami érinti a diákjainkat, a szülőket, a tanárainkat, a kollégiumainkat, a tananyagainkat, a módszertanunkat. Azért is különleges ez a pályázati lehetőség, mert mi magunk találtuk ki, hogy milyen eszközökkel, milyen erőforrásokat tudunk változtatni a saját életterünkön, a magunk filozófiáján. A pályázat egyértelmű célja a korai iskolaelhagyás mérséklése, a lemorzsolódás csökkentése. Kiemelt szerepet kapott a kollégiumi környezet, a módszertani megújulás, a pedagógiai továbbképzés- mondta Csapó Gábor.

A Lorántffy iskola felújított kollégiuma

A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit
A Lorántffy iskola felújított kollégiuma - fotó: Sándor Judit

A rovat további hírei: Oktatás

Tehetséggondozásból ötös a Dózsa iskolának

Tehetséggondozásból ötös a Dózsa iskolának

2019. június 23. (vasárnap)

A tehetséggondozó program több mint tíz évvel ezelőtt indult útjára a Zalabéri Általános Iskolából, és nőtte ki magát mára egy országos hálózattá, melynek díjazottja a Dózsa György Általános Iskola.

Újabb együttműködési megállapodás

Újabb együttműködési megállapodás

2019. június 17. (hétfő)

Dunaújvárosi Egyetem és az Adu-Alba Kft. együttműködési megállapodást írt alá az intézmény kisrektori tanácstermében.

A tanév legjobbjai kaptak elismerést

A tanév legjobbjai kaptak elismerést

2019. június 13. (csütörtök)

Az idei tanév végén is folytatódott a hagyomány, amikor a város iskoláinak legkiemelkedőbb eredményeit elért tanulóit köszöntötte Cserna Gábor, városunk polgármestere.

Kezdődik a vakáció!

Kezdődik a vakáció!

2019. június 12. (szerda)

Pénteken véget ér a 2018/19-es tanév és megkezdődik a közel két és fél hónapos nyári vakáció csaknem másfél millió általános és középiskolás diák számára. Várhatóan idén is sok diák vállal munkát, illetve tölti a szünidő egy részét táborban. A taborfigyelo.hu portál szerint a legnépszerűbbek a sport tematikájú vakációs lehetőségek, és a legtöbben Veszprém megyében táboroznak.

Óvodapedagógusok díjazása

Óvodapedagógusok díjazása

2019. június 11. (kedd)

Többek között a jubiláló, a nevelési évben kimagasló teljesítményt nyújtó kollégákat is díjaztak a Dunaújvárosi Óvoda pedagógusnapi ünnepségén. A bázisintézményként működő óvoda több munkatársa tett sikeres minősítő vizsgát ebben a nevelési évben.

Együtt tesznek a környezetért

Együtt tesznek a környezetért

2019. június 08. (szombat)

A dunaújvárosi Waldorf óvoda és általános iskola tanárai, és a gyerekek szülei közösen ültettek el összesen negyvenhét fát a szabadstrand melletti területen.

A pedagógusok több évtizedes munkáját díjazták

A pedagógusok több évtizedes munkáját díjazták

2019. június 07. (péntek)

Idén is átadták a Pedagógus díjakat a városi oktatási intézmény azon dolgozóinak, akik kiemelkedő munkájukkal segítették a tanulók fejlődését, valamint elismerték a nyugállományba vonuló pedagógusok áldozatos tevékenységét is.