Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 03. Kornélia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Hűvösebb és szelesebb idő várható

Mozaik
időjárás
ősz
eső
október

facebook megosztás

doszerk - 2018. okt. 22., 08:36

Hűvösebb, szelesebb idő várható a héten. Napsütés is lehet, de többször várhatóak záporok is. Helyenként 0 fok lesz, s napközben is csak 10 fok körül alakulnak a maximumok.

Hétfőn az ország nagyobb részén több órára kisüt a nap, csapadék csak elvétve fordulhat elő. A legalacsonyabb hőmérséklet 4-10, a legmagasabb hőmérséklet 13-18 fok között várható. Kedden, október 23-án több-kevesebb napsütés várható, majd délutántól észak felől erősen megnövekszik a felhőzet. Csapadék napközben nem valószínű, ugyanakkor késő délutántól észak felől egyre többfelé alakulhat ki eső, zápor. Emellett a szél is megerősödik, helyenként viharossá fokozódik. A leghidegebb órákban 2-8 fok lehet. Napközben 11-16 fokig melegszik a levegő.

Szerdán a szél már hajnalban nagy területen viharossá fokozódik. Délelőtt többfelé, délután már csak a Dunántúlon várható eső, zápor, sőt északkeleten egy-egy zivatar is kialakulhat. A Dunántúl kivétel hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap. A minimumhőmérséklet 5-10, a maximumhőmérséklet 9-16 fok között alakul.

Csütörtökön és pénteken a több-kevesebb napsütés mellett elszórtan lehetnek záporok. Csütörtökön a szél többfelé erős, helyenként viharos marad, pénteken helyenként élénkülhet meg a légmozgás. Csütörtökön a leghidegebb órákban 0 és plusz 6, pénteken 0 és plusz 5 fok között alakul a hőmérséklet. A nappali maximumok csütörtökön 8-13, pénteken 12-18 fok között alakulnak.

Szombaton és vasárnap is szórványosan lehet eső, zápor a több-kevesebb napsütés mellett. A szél megerősödik, helyenként viharossá fokozódik. A legalacsonyabb hőmérséklet szombaton 4-10, vasárnap 7-12 fok között valószínű. Szombaton napközben 16-22, vasárnap 15-20 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.

-MTI-

A rovat további hírei: Mozaik

Napsütés és felhő, némi csapadékkal – már igazi tavasz

2026. már. 02.

Rekkenő hőséggel még nem számolhatunk persze, de igazi kora tavaszi hetet ígér friss prognózisában a DO időjárási szakértője. A hét közepéig némi csapadék is várható, de utána már a napsütés és a szél lesz a domináns tényező!

DSTV: bevált menüsorok

2026. már. 02.

Megemlékezéssel egybekötött farsangi összejövetelt tartott a közelmúltban a Nyugdíjas Pedagógusok Klubja, derül ki a DSTV összegzéséből. Az esemény remek lehetőséget biztosított arra is, hogy az időszak terítékeiről és receptjeiről, hétköznapi és ünnepi menüiről érdeklődjünk. Hangkép.
 

DSTV: farsangi kavalkád a Vasváriban

2026. már. 01.

Folytatódott a farsangi események sora a város iskoláiban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Vasváriban a hasábjainkon már bemutatott kiszebáb-égetéssel vette kezdetét a maskarás mulatság – az intézmény ügyel arra, hogy közösségépítő események is tarkítsák a programok sorát. Hangkép.

Illusztris díszvendég a filmbemutatón

2026. feb. 28.

Az nem kifejezés, hogy nagyon hasonlít: alap, hogy az arcberendezés, a hajviselet és a bajusz stimmel, de a gesztusok, mozdulatok is megszólalásig pontosak – döbbenetes, sokaknak egyenesen földöntúli élményt jelentett a szombati találkozás. Robert Bronzi a Kultikban, miniportré.

Egyszerű átalakítások, amelyekkel fokokat nyerhetsz a lakótérben

2026. feb. 28.

A nyári hónapokban sokan tapasztalják, hogy az otthonuk kellemetlenül felmelegszik, még akkor is, ha alapvetően jó adottságokkal rendelkezik. Ilyenkor hajlamosak vagyunk rögtön a legköltségesebb megoldásokban gondolkodni, pedig gyakran néhány apróbb átalakítás is látványos javulást hozhat. (X)

Hogyan válaszd ki a megfelelő ékszerszínt a bőrtónusod alapján?

2026. feb. 26.

Gondoltál már arra, hogy miért áll jobban rajtad egy bizonyos színű ékszer, míg mások kevésbé? Sokan találják nehéz feladatnak eldönteni, hogy az arany vagy az ezüst emeli ki jobban a természetes szépségüket. (X)

Hogyan segíthet a magán egészségügy a legjobb ellátás biztosításában?

2026. feb. 26.

Mindannyian arra vágyunk, hogy ha betegek vagyunk, a lehető legjobb és leggyorsabb gyógyulási folyamat álljon rendelkezésünkre. Felmerülhet benned a kérdés: hogyan dönthetünk a magán egészségügyi ellátás mellett az állami rendszer helyett? (X)

  • További hírek

Friss hírek

  1. Színpompás dallamkavalkád a festményeken

  2. Rangadóval folytatják a bajnokságot

  3. Aktuális kérdés, kidolgozott megoldások

  4. Két ezüst a válogatón

  5. "Élhető jövő" – a József Attila Könyvtárban

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

DSTV: a szakmacsoportok egyeztettek

Embedded thumbnail for DSTV: bevált menüsorok

DSTV: bevált menüsorok

Embedded thumbnail for DSTV: tizedik születésnapjukat ünnepelték

DSTV: tizedik születésnapjukat ünnepelték

Top hírek

  1. Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

  2. Horrorfilm-antológia, országos díszbemutató a Kultik Moziban

  3. Újabb online csalások – milliós kárral is!

  4. Illusztris díszvendég a filmbemutatón

  5. Focival emlékeztek egykori társaikra

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 8. szám - 2026.02.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő