Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 27. Ákos, Bátor
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

A város levegőjének tisztaságáért

Közélet
Cserna Gábor
sajtótájékoztató
légszennyezettség
Dunaújváros

facebook megosztás

Brousil Csaba - 2018. nov. 08., 14:26

Cserna Gábor, a Fidesz helyi szervezetének elnöke tartott sajtótájékoztatót a városi légszennyezettség kérdésében csütörtökön a párt Vasmű úti irodájában.

Cserna Gábor elmondta, hogy az ismét magas városi légszennyezettségi adatok ellenére a vasmű menedzsmentje továbbra sem tett érdemi lépéseket a levegő tisztaságának javítása érdekében. Mint mondta, sok városlakó érdeklődik a Polgármesteri Hivatalban, szóban és írásban is ezzel a kérdéskörrel kapcsolatban. Ami - mint mondta- jogos is, hiszen szakemberek által kijelentett tény, hogy a vasmű nem tartja be az EU levegő tisztaságára vonatkozó normáit. A konverterből negyven percenként fújják a városra a szennyező anyagoktól hemzsegő füstgázt, ami így volt a legutóbbi mindenszenteki munkaszüneti nap alkalmával is november elsején. Mint mondta, a zsugorító műnél sem hatékony a porleválasztó rendszer. Az önkormányzat a Fejér Megyei Kormányhivatalhoz fordult az ügyben, konkrétan a Székesfehérvári Járási Hivatal Környezetvédelmi Főosztályához.

Az ellenőrzések, ahogy Cserna Gábor kiemelte, folyamatosan zajlanak a vasmű területén, de érdemi változtatást még nem hajtott végre a gyár menedzsmentje. Az önkormányzat úgynevezett szmogügyeletet tart, folyamatosan figyelik a légszennyezettségi adatokat, és ha a szálló por koncentrációja túllépi a határértéket, azt jelentik a szakhatóság felé. Cserna Gábor nem értette Szabó Zsolt önkormányzati képviselő sajtótájékoztatón elhangzott szavait, miszerint kéri a városvezetéstől a légszennyezettségi adatokat. Mert mint mondta, ezek az adatok nyilvánosak, bárki számára elérhetőek a levegominoseg.hu tematikus weboldalon. Cserna Gábor ezúton is arra kérte a vasmű menedzsmentjét, hogy készítsenek ez év végéig egy helyzetelemzésen alapuló cselekvési tervet – ami később számon kérhető – és ebben vázolják azt, hogy miképpen szeretnék betartani az előírásokat és a Dunaferr privatizációs szerződésben a környezetvédelemre vonatkozó passzus vállalásait. Majd megköszönte dr. Galambos Dénes miniszterelnöki biztos munkáját, aki a szaktárcánál és a kormánynál is közbenjár a helyzet megoldását illetően.

A rovat további hírei: Közélet

Foglalkoztatási kerekasztalt szerveztek

2026. feb. 27.

Az előremutató kezdeményezés részeként Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester többek között bemutatta a SteelCityZen projekt célját és tervezett megvalósítását. A meghívott vállalkozókat és potenciális munkáltatókat pedig Pintér Tamás polgármester köszöntötte. 

Május végéig meghosszabbították Mezei Zsolt letartóztatását

2026. feb. 26.

A Fővárosi Törvényszék friss közleménye szerint egészen május 28-ig meghosszabbították Mezei Zsolt, Dunaújváros általános hatáskörű alpolgármestere, a DK országgyűlési képviselőjelöltje letartóztatását.

Hét témát tárgyalt a rendkívüli közgyűlés

2026. feb. 26.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A tanácskozás a Jégcsarnok üzemeltetésére kiírt közbeszerzési eljárás eredményének megállapítása, továbbá más határidős ügyekben történő döntéshozatal miatt vált szükségessé.

Választás 2026: elstartolt a kampány

2026. feb. 26.

Megkezdődött az országgyűlési választás kampányidőszaka. Honlapunk innentől rendszeresen jelentkezik aktuális választási tudnivalókkal. Sorozatindító összeállításunkban a legfontosabb tényezők mellett a Helyi Választási Bizottság friss közleményét is olvashatják!

DSTV: a költözés előtt megújul a szobor

2026. feb. 26.

A munkálatokról már beszámoltunk hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése: Pentele régi-új főterének éke lesz a Szentháromság szobor, amelynek restaurálása jelenleg is zajlik. A nem mindennapi műhelymunka fázisaiba is bepillantást nyerhetünk. Hangkép.

Fogadóórát tart Szabó Zsolt

2026. feb. 25.

A 6-os körzet önkormányzati képviselője, gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester a Generációk Házában várja az érdeklődőket csütörtökön délután.

Szakmai tájékoztatás a gyermekvédelemről

2026. feb. 25.

Jelzőrendszeri beszámolót tartottak a szociális szféra képviselői a Munkásművelődési Központban kedden délután. Nemcsak a gyermekvédelemben tevékenykedő intézmények gyűltek össze – az összes szakmacsoport képviseltette magát, amely a szociális háló fenntartásáért dolgozik.

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: értékelés az Acélbikáknál

  2. Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

  3. Ingyen megtekinthetők a DKKA hazai mérkőzései

  4. Foglalkoztatási kerekasztalt szerveztek

  5. Horrorfilm-antológia, országos díszbemutató a Kultik Moziban

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: értékelés az Acélbikáknál

DSTV: értékelés az Acélbikáknál

Embedded thumbnail for DSTV: sokszínű programot ígér a népfőiskola

DSTV: sokszínű programot ígér a népfőiskola

Embedded thumbnail for DSTV: dupla siker a Pingpong Házban

DSTV: dupla siker a Pingpong Házban

Top hírek

  1. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

  2. Látta? Felismeri? Jelentkezzen mihamarabb! (FRISSÍTVE)

  3. Május végéig meghosszabbították Mezei Zsolt letartóztatását

  4. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

  5. Szexuálisan bántalmazta nevelt lányát – vádemelés a vége

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 8. szám - 2026.02.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő