Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 25. Géza
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Ennyit költünk a neten karácsonyra

Mozaik
karácsony
vásárlás
internet
felmérés

facebook megosztás

doszerk - 2018. nov. 21., 08:05

Idén átlagosan 41 ezer forintot szánnak a karácsonyi ajándékokra a magyar internetezők, hatezer forinttal, csaknem 18 százalékkal többet az előző évinél - közölte a GKI Digital, az Árukereső.hu megbízásából végzett felmérésének adatai alapján.

A felnőtt, aktív internetezők átlagosan hét ember megajándékozását tervezik, az ajándékok többségét idén is a szűk családnak szánják, de egyre több távoli családtag, barát vagy ismerős kerül fel a listára.

A válaszadók háromnegyede az ajándékok megtalálásához elsősorban valamilyen online csatornát vesz majd igénybe. Emellett 48 százalékuk átnézi az áruházak akciós újságait, 35 százalékuk pedig kirakatokat is nézeget. Az internetezők 36 százaléka kérdezi meg szeretteit, hogy milyen ajándéknak örülnének.

Az ajándékok beszerzésének jelentős része is online zajlik majd, az internetezők 77 százaléka tervez belföldi online vásárlást, de 64 százalékuk bevásárlóközpontba is elmegy. Az internetezők 18 százaléka válaszolta azt, hogy külföldről is szeretnének ajándékot rendelni, ők átlagosan 10 500 forintot szánnak erre.

Az internetezők negyede már október közepén nekiállt a beszerzésnek, de a korai kezdés inkább a női vásárlókra jellemző. Az ajándékok megvásárlása a többség, a válaszadók 62 százaléka számára egészen a karácsonyt megelőző utolsó napokig is elhúzódhat.

A minőség az internetezők több mint 80 százalékának idén már elsődleges szempont, ugyanakkor továbbra is a klasszikus ajándékok a legnépszerűbbek. Várhatóan minden második ajándékban lesz valamilyen ruházati cikk, a csomagok 44 százalékában játék, 42 százalékában szépségápolási és kozmetikai termékek, 31 százalékában pedig lakberendezési, barkács- és lakásfelszerelési tárgyak. Ezeket követik a könyvek, filmek, zenék, a szórakoztató elektronikai eszközök, az okostelefonok, tabletek és kiegészítőik, a háztartási és konyhai eszközök, a számítástechnikai eszközök, valamint órák, ékszerek és divatkiegészítők.

Főként a fiatal internetezők körében egyre népszerűbbek a vásárlási utalványok, a digitális termékek és előfizetések, valamint a különböző élményajándékok, mint az utazás, szórakozás.
A GKI Digital és az Árukereső.hu negyedik éve vizsgálja az internetező magyar lakosság karácsonyi ajándékvásárlási szokásait. A felmérést a GKI Digital idén októberben készítette online adatfelvétellel, 1749 fős válaszadói minta alapján, az adatfelvétel módjából és az elért célközönségből adódóan a kutatás az aktív internetezők karácsonyi vásárlási terveit mutatja be.

-MTI-

A rovat további hírei: Mozaik

DSTV: Caldo Pizza & Étterem

2026. feb. 25.

A Caldo Pizza & Étterem házias, mégis ízig-vérig olasz életérzést hozó falatokkal várja a vendégeket a Római körűt 32/B alatt. A családias étterem szakértő csapattal szolgálja ki helyben a betérőket, ám az otthonok melegébe is szállítják az ételeket. Hangkép. (X)

DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

2026. feb. 24.

Nem mindennapi látvánnyal űzték a telet a Vasváriban, derül ki a DSTV összegzéséből. Kiszebábot égettek az udvaron – a régi hagyomány éltetését komolyan vették, az előírt biztonsági követelmények mellett gyújtották meg a szalmabábot, a gyerekek nagy örömére. Hangkép.

Mediterrán konyha kulcsszereplői: az olívaolaj és a balzsamecet

2026. feb. 24.

Ha valaha is kóstolt már autentikus olasz ételt, bizonyára megérti, hogy két alapanyag nélkülözhetetlen a mediterrán konyhában: az olívaolaj és a balzsamecet. E két összetevő régóta meghatározó elemei az olasz kulináriának, és talán az egész mediterrán térség gasztronómiáját sem tudnánk elképzelni nélkülük. (X)
 

Csapadékos nyitány után beúszik a tavasz!

2026. feb. 23.

Fokozatosan emelkedő hőmérsékleti értékeket, a hét második felére kellemes kora tavaszi időt ígér a DO meteorológiai szakértője. Hol van már az idei hó?! Itt az első tavaszias hét!

Innováció a csomagolástechnikában: a modern tasakok fejlődése

2026. feb. 23.

Az utóbbi években a csomagolástechnológia területén tapasztalt forradalmi változások hatalmas előrelépést hoztak a mindennapokban. A modern tasakok gyártása során a simítózáras verziók különösen népszerűvé váltak praktikus használhatóságuk és megbízhatóságuk miatt. (X)

DSTV: farsangi varázslat a Margarétában

2026. feb. 23.

Az óvodákban is farsangi eseményeket tartottak, elevenítette föl a DSTV összeállítása.  A gyerekek lelkesen öltötték magukra kedvenc karaktereik gúnyáját – a Margaréta Tagóvodában ráadásul rendhagyóan ünnepeltek: bűvész látogatott a lurkókhoz. Hangkép.

Mit vegyél fel hideg időben, hogy stílusos maradj?

2026. feb. 22.

Amikor az ablakon át szomorúan nézed a borús égboltot és a lehulló esőcseppeket, elgondolkodsz, milyen ruhadarab lehetne az, ami nem csupán melegen tart, hanem divatos is. (X)

  • További hírek

Friss hírek

  1. "A Gebei" – vetítéses kötetbemutatóval kezdődik a József Attila Könyvtár új sorozata

  2. Újabb bajnoki előtt a DFVE

  3. DSTV: Caldo Pizza & Étterem

  4. A Farsang Kupáért fociztak

  5. Látta? Felismeri? Jelentkezzen mihamarabb! (FRISSÍTVE)

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: Caldo Pizza & Étterem

DSTV: Caldo Pizza & Étterem

Embedded thumbnail for DSTV: vízilabdázók köszöntése

DSTV: vízilabdázók köszöntése

Embedded thumbnail for DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

DSTV: téltemető tüzeskedés a Vasvári udvarán

Top hírek

  1. Mentőhelikopteres bevetés a Szórádon (frissítve)

  2. Új bázison folytatja a DunaKosár közössége

  3. Látta? Felismeri? Jelentkezzen mihamarabb! (FRISSÍTVE)

  4. Jótékonysági bál az emberek egészségéért (galériával!)

  5. DSTV: idén is sikeres volt a Magda bál

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 7. szám - 2026.02.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő