Dunaújváros Hetilap

Feleslegesen aggódik a Párbeszéd?

2018. november 20. (kedd) 12:33 - doszerk

„Tiszta közélet, rendes ház” címmel tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt, a Párbeszéd helyi önkormányzati képviselője a Római körúti kisposta előtt hétfőn.

Mint mondta, már hetek óta aláírásokat gyűjtenek az európai ügyészségért. Országosan eddig 270 ezer aláírást szereztek meg, ebből Dunaújvárosban ezret. Szabó Zsolt szerint a város vezetésének el kell számolni a lakosság adóforintjaival és ő, mint mondta mindent megtett eddig is és megtesz mindent ezután is ennek előmozdításáért. Kijelentette, hogy újra beadja majd a közgyűlésen egyéni képviselői indítványát, melyben azt szorgalmazza, hogy a város vezetése tegye elérhetővé a lakosság számára a Modern Város Program keretében érkezett és elköltött pénzeket, számlákkal alátámasztva.

A témához kapcsolódóan idéznénk a DO egy korábbi cikkét:

Több száz önkormányzat közül az első helyen végzett városunk önkormányzata az Üvegfalú Programban. Dr Sürü Renáta, városunk jegyzője elmondta, a felmérés a korrupcióellenességet szolgálja, azt, hogy az önkormányzatok működésében, gazdálkodásában minél nagyobb teret adjanak a nyilvánosságnak.

-Jogszabályok határozzák meg azt, hogy mit és hogyan kell közzé tenni, akár hirdetményeket, akár az interneten, az önkormányzati honlapon keresztül. Az Állami Számvevőszék immár hatodik alkalommal végzi ezt a felmérést egy úgynevezett integritási kérdőívvel, amelyet a hivatali osztályok töltenek ki, és a belső kontrollfelelős gyűjti össze. Ezt küldjük be a számvevőszékhez – tájékoztatta lapunkat a jegyző.

 

A rovat további hírei: Közélet

D+ Híradó - Kiállítás, évzárók

D+ Híradó - Kiállítás, évzárók

2018. december 14. (péntek)

Textilmunkákból nyílt kiállítás az MMK-ban, a röplabdázók és a birkózók is megtartották évzárójukat - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Közösen egy nemes célért

Közösen egy nemes célért

2018. december 14. (péntek)

A Fidesz Dunaújvárosi Szervezete ismét megrendezte jótékonysági forralt bor és tea árusítási akcióját a Corner Kávézó előtt.

Már több mint egymillióan töltötték ki a nemzeti konzultációt

Már több mint egymillióan töltötték ki a nemzeti konzultációt

2018. december 14. (péntek)

Átléptük az egyilliós határt, már 1 millió 117 ezren vettek részt a családokról szóló nemzeti konzultációban - nyilatkozta a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára pénteken a közmédiának.

D+ Híradó - kitüntetés, jótékonyság

D+ Híradó - kitüntetés, jótékonyság

2018. december 13. (csütörtök)

Dr. Kéthelyi Ágnes kapta a Dunaújváros Egészségügyéért díjat, a Magyar Vöröskeresztet támogatják a Carissa Kupán - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

A kormány komolyan veszi az emberek biztonságát

A kormány komolyan veszi az emberek biztonságát

2018. december 13. (csütörtök)

Komolyan veszik a terrorfenyegetést és az emberek biztonságát, ezért döntött a kormány és a nemzetbiztonsági kabinet úgy, hogy csütörtöktől a Terrorelhárítási Központ (TEK) és a Magyar Honvédség katonai rendészeti egységeivel megerősítik a karácsonyi vásárok védelmét - mondta a miniszterelnök belbiztonsági tanácsadója csütörtöki, budapesti sajtótájékoztatóján.

Jelentkezzen, aki nem kapta meg a karácsonyi ötezer forintot!

Jelentkezzen, aki nem kapta meg a karácsonyi ötezer forintot!

2018. december 13. (csütörtök)

Azok a dunaújvárosi nyugdíjasok, akik nem kapták meg az 5000 forintos karácsonyi támogatást, 2019. január 31-ig kérvényezhetik azt a hivatal szociális osztályánál.

Jövőre is kedvezményesen az élményfürdőbe

Jövőre is kedvezményesen az élményfürdőbe

2018. december 13. (csütörtök)

Marad a kedvezményes élményfürdő-látogatás, béren kívüli juttatást kapnak az önkormányzati intézmények dolgozói- többek között ezekről döntöttek a csütörtöki közgyűlésen.