Dunaújváros Hetilap

Feleslegesen aggódik a Párbeszéd?

2018. november 20. (kedd) 12:33 - doszerk

„Tiszta közélet, rendes ház” címmel tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt, a Párbeszéd helyi önkormányzati képviselője a Római körúti kisposta előtt hétfőn.

Mint mondta, már hetek óta aláírásokat gyűjtenek az európai ügyészségért. Országosan eddig 270 ezer aláírást szereztek meg, ebből Dunaújvárosban ezret. Szabó Zsolt szerint a város vezetésének el kell számolni a lakosság adóforintjaival és ő, mint mondta mindent megtett eddig is és megtesz mindent ezután is ennek előmozdításáért. Kijelentette, hogy újra beadja majd a közgyűlésen egyéni képviselői indítványát, melyben azt szorgalmazza, hogy a város vezetése tegye elérhetővé a lakosság számára a Modern Város Program keretében érkezett és elköltött pénzeket, számlákkal alátámasztva.

A témához kapcsolódóan idéznénk a DO egy korábbi cikkét:

Több száz önkormányzat közül az első helyen végzett városunk önkormányzata az Üvegfalú Programban. Dr Sürü Renáta, városunk jegyzője elmondta, a felmérés a korrupcióellenességet szolgálja, azt, hogy az önkormányzatok működésében, gazdálkodásában minél nagyobb teret adjanak a nyilvánosságnak.

-Jogszabályok határozzák meg azt, hogy mit és hogyan kell közzé tenni, akár hirdetményeket, akár az interneten, az önkormányzati honlapon keresztül. Az Állami Számvevőszék immár hatodik alkalommal végzi ezt a felmérést egy úgynevezett integritási kérdőívvel, amelyet a hivatali osztályok töltenek ki, és a belső kontrollfelelős gyűjti össze. Ezt küldjük be a számvevőszékhez – tájékoztatta lapunkat a jegyző.

 

A rovat további hírei: Közélet

D+ Híradó - uszodafelújítás és szakmák napja

D+ Híradó - uszodafelújítás és szakmák napja

2019. február 21. (csütörtök)

Felújítják a Fabó Éva Sportuszodát, Szakmák Napja a Rudasban, készülnek a kézilabdázók - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

Modern uszoda a jövő városában

Modern uszoda a jövő városában

2019. február 21. (csütörtök)

Sajtótájékoztatóval egybekötött helyszínbejárást tartott Cserna Gábor polgármester a felújítás alatt álló Fabó Éva Sportuszodában. A bejáráson a polgármester mellett ott volt Borbély József, a felújítást végző konzorcium projektvezetője, valamint Markóth Béla, az önkormányzat Városüzemeltetési és Beruházási Osztályának osztályvezetője is.

Jelentősen lehűl az idő a hétvégén

Jelentősen lehűl az idő a hétvégén

2019. február 21. (csütörtök)

Jelentősen lehűl az idő a hétvégén: a leghidegebb órákban mínusz 10 fok is lehet, s helyenként napközben is csak 0 fokig melegszik a levegő.

Szijjártó: aki a migrációt támogatja, az a terroristák visszatérését támogatja

Szijjártó: aki a migrációt támogatja, az a terroristák visszatérését támogatja

2019. február 21. (csütörtök)

Aki a migrációt támogatja, az a terroristák visszatérését támogatja - jelentette ki Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

Még sokáig üzemelhet a paksi atomerőmű

Még sokáig üzemelhet a paksi atomerőmű

2019. február 21. (csütörtök)

Lezárult a paksi atomerőmű időszakos biztonsági felülvizsgálata, amelyet tíz évente kell elvégezni - közölte szerdán honlapján az Országos Atomenergia Hivatal (OAH).

Megújul a csónakház

Megújul a csónakház

2019. február 20. (szerda)

A mostani beruházás 97 millió forintból valósul meg, egyrészt a Magyar Kajak-Kenu Szövetség, másrészt az önkormányzat kiegészítő támogatásának köszönhetően. Héger Péter, a DVG Zrt. építésvezetője elmondta, három héttel ezelőtt kezdték meg a kivitelezési munkákat. Jelenleg a bontást végzik, falakat, padlózatot, majd utána következik az építés.

D+ Híradó - Felújítás, köszöntés

D+ Híradó - Felújítás, köszöntés

2019. február 20. (szerda)

Felújítják a Duna-parti csónakházat, kiállítás az MMK-ban, szépkorút köszöntöttek - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.