Dunaújváros Hetilap

Feleslegesen aggódik a Párbeszéd?

2018. november 20. (kedd) 12:33 - doszerk

„Tiszta közélet, rendes ház” címmel tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt, a Párbeszéd helyi önkormányzati képviselője a Római körúti kisposta előtt hétfőn.

Mint mondta, már hetek óta aláírásokat gyűjtenek az európai ügyészségért. Országosan eddig 270 ezer aláírást szereztek meg, ebből Dunaújvárosban ezret. Szabó Zsolt szerint a város vezetésének el kell számolni a lakosság adóforintjaival és ő, mint mondta mindent megtett eddig is és megtesz mindent ezután is ennek előmozdításáért. Kijelentette, hogy újra beadja majd a közgyűlésen egyéni képviselői indítványát, melyben azt szorgalmazza, hogy a város vezetése tegye elérhetővé a lakosság számára a Modern Város Program keretében érkezett és elköltött pénzeket, számlákkal alátámasztva.

A témához kapcsolódóan idéznénk a DO egy korábbi cikkét:

Több száz önkormányzat közül az első helyen végzett városunk önkormányzata az Üvegfalú Programban. Dr Sürü Renáta, városunk jegyzője elmondta, a felmérés a korrupcióellenességet szolgálja, azt, hogy az önkormányzatok működésében, gazdálkodásában minél nagyobb teret adjanak a nyilvánosságnak.

-Jogszabályok határozzák meg azt, hogy mit és hogyan kell közzé tenni, akár hirdetményeket, akár az interneten, az önkormányzati honlapon keresztül. Az Állami Számvevőszék immár hatodik alkalommal végzi ezt a felmérést egy úgynevezett integritási kérdőívvel, amelyet a hivatali osztályok töltenek ki, és a belső kontrollfelelős gyűjti össze. Ezt küldjük be a számvevőszékhez – tájékoztatta lapunkat a jegyző.

 

A rovat további hírei: Közélet

Május 26-án jövőt választunk magunknak!

Május 26-án jövőt választunk magunknak!

2019. május 18. (szombat)

Lakossági fórumot tartott a Campus étteremben dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a közelgő Európai parlamenti választás legfőbb kérdésével, az illegális bevándorlással kapcsolatban.

Süli János: az atomenergia a megfizethető árú villamos energia záloga

Süli János: az atomenergia a megfizethető árú villamos energia záloga

2019. május 18. (szombat)

Az atomenergia a megfizethető árú villamos energia záloga, az ellátásbiztonság és a klímavédelmi célok elérésének megkerülhetetlen tényezője - emelte ki Süli János paksi beruházásért felelős tárca nélküli miniszter az MTI-hez eljuttatott közleményben.

Az illegális migrációt meg kell állítani!

Az illegális migrációt meg kell állítani!

2019. május 17. (péntek)

Lakossági fórumot tartott a Campus Étteremben dr. Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a közelgő Európai Parlamenti Választások legfőbb kérdésével, az illegális bevándorlással kapcsolatban. A fórumot sajtótájékoztató előzte meg.

Hatvan százalékban már kész

Hatvan százalékban már kész

2019. május 17. (péntek)

Közel hatvan százalékos az uszoda készültsége a kivitelezők szerint – olvashatjuk Cserna Gábor polgármester hivatalos Facebook- oldalán.

D+ Híradó - Családi Hétvége, Tehetségnap

D+ Híradó - Családi Hétvége, Tehetségnap

2019. május 16. (csütörtök)

Polgármesteri tájékoztató a Családi Hétvégéről, Tehetségnap az egyetemen, kiállítás az MMK-ban - egy csokorban a nap legfontosabb hírei a D+TV Híradójában.

A jövőnkről döntünk május 26-án

A jövőnkről döntünk május 26-án

2019. május 16. (csütörtök)

Az Európai Parlamenti Választások aktuális kérdéseiről és fontosságáról tartott sajtótájékoztatót Cserna Gábor, a Fidesz helyi szervezetének elnöke.

Figyelem, kedvesség és törődés

Figyelem, kedvesség és törődés

2019. május 16. (csütörtök)

Örökbefogadó napot tartottak a Zachariás Ágnes által vezetett sérült állatok menhelyén.