Jön a kemény hideg
A jövő hét második felében lehűlésre kell számítani, a leghidegebb órákban mínusz 7 foknál is hidegebb lehet, néhol napközben is mínuszok lesznek. Borús, csapadékos idő valószínű, eső, havas eső, ónos eső, havazás is várható - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.
Hétfőn országszerte tartós, "kiadós" esőre kell számítani. A 24 óra alatt várható sok eső veszélye miatt Budapestre, Pest, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Vas, Veszprém és Zala megyére elsőfokú figyelmeztetést adta ki hétfőre. Az ország déli része kivételével többfelé erős lesz a szél. A leghidegebb órákban 4-8 fok lehet. Napközben 6-11 fokig emelkedik a hőmérséklet.
Kedden az esőt észak felől egyre nagyobb területen havas eső, havazás váltja fel, de keleten, délkeleten továbbra is eső várható. A szél többfelé megerősödik, a Nyugat-Dunántúlon és a Zemplén környékén viharos széllökések is előfordulhatnak. A hőmérséklet hajnalban mínusz 1 és plusz 4 fok között alakul, majd délután csökken a hőmérséklet.
Szerdán eleinte főként délen, délkeleten még gyengén havazhat, majd fokozatosan megszűnik a csapadék. A Nyugat-Dunántúlon és északkeleten továbbra is erős lesz a szél. A minimumhőmérséklet mínusz 5 és 0, a maximumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 4 fok között valószínű.
Csütörtökön és pénteken közepesen felhős idő várható, csapadék nem valószínű. Csütörtökön csak élénk lehet a légmozgás, pénteken helyenként erős szélre is számítani kell. A legalacsonyabb hőmérséklet csütörtökön általában mínusz 7 és mínusz 2, pénteken mínusz 7 és mínusz 3 fok között alakul, de a kevésbé felhős, havas tájakon ennél hidegebb lesz. A nappali maximumok mindkét nap mínusz 2 és plusz 3 fok között alakulnak.
Szombaton a Dunántúlon néhol kisebb havazás, havas eső, esetleg ónos eső is előfordulhat. A leghidegebb órákban mínusz 7 és mínusz 2 fok között alakul a hőmérséklet, de a kevésbé felhős, havas tájakon ennél hidegebb lesz. A legmagasabb hőmérséklet mínusz 1 és plusz 4 fok között alakul. Vasárnap közepesen felhős, csapadékmentes idő várható. A minimumhőmérséklet mínusz 6 és 0 fok között valószínű. Napközben 0-5 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
-MTI-
A rovat további hírei: Mozaik
Július 25-ig várják a voksokat az év madarára
2025. júl. 08.
Július 25-ig várja a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a voksokat az év madarára, a lakosság a kis poszáta, az énekes rigó és kerti geze közül választhat.
Markáns hidegfront után szeles hét várható
2025. júl. 07.
Az esőfelhők már megérkeztek, a következő napokban durva lehűlés vet véget a tikkasztó kánikulának a DO időjárási szakértőjének előrejelzése szerint. A folytatás lassú melegedést és komoly szeleket hozhat.
Jótékony célú családi nappal zárta az évadot a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes
2025. júl. 02.
Remek program, nagy találkozások, régi barátságok, és persze a Vasas-család szép összetartó gesztusa – együtt segített hajdani táncostársuk famíliáján a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes közössége! És persze még mindig várják a támogatásokat!
DSTV: Senior Vargas a Csibészben
2025. júl. 01.
Mint minden egységnek, a Csibész Csibefalodának is vannak slágerreceptjei, derül ki a DSTV összegzéséből. Ezúttal a Senior Vargas fantázianevű remekmű készül el a nézők szeme előtt – tartalmas, picit rafinált, viszont nagyon finom! Hangkép.
Kézműves kincsek szép sokadalma az MMK-ban
2025. jún. 30.
A tavaly őszi visszatérés óta fontos közösségi eseménnyé izmosodott, rendszeresen szervezik és változatlan népszerűségnek örvend mind az árusok, mind a vendégek körében a Kézműves Kincsek Vására – a sokadalomnak újra az MMK udvara adott otthont a közelmúltban.
Brutális kánikula következik
2025. jún. 30.
A hét közepén akár 40 fok körüli csúcsok lehetnek a DO időjárási szakértőjének friss prognózisa szerint. A csapadékhajlam minimális marad, talán pénteken lehet futó zápor, zivatar. Folyamatos a hőségriasztás – vigyázzon mindenki!
Nyári hőség, okos gazdi – a kánikula heteiben vigyázzunk kedvenceinkre is! (FRISSÍTVE!)
2025. jún. 29.
„Te egyszer s mindenkorra felelős lettél azért, amit megszelídítettél.” – szól a róka a kis herceghez Antoine de Saint-Exupéry klasszikusában. A nyári forróságban is felelősek vagyunk gazdiként kedvenceik jólétéért – összegyűjtöttünk néhány tippet arról, mire érdemes figyelnünk. (FRISSÍTVE!)