A parkolási helyzetről
A dunaújvárosi parkolási helyzettel kapcsolatban tartott sajtótájékoztatót Barta Endre jobbikos önkormányzati képviselő csütörtökön.
Mint mondta, korábban benyújtott egy egyéni képviselői indítványt az egykori zöld SZTK környékén lévő parkolási lehetőségek bővítéséről, melyet akkor Iván László fideszes önkormányzati képviselő kiegészített azzal, hogy az egész városra vetítsék ki azt a vizsgálatot, mely a parkolóhelyek számának növelését célozza. Ezt a közgyűlés el is fogadta. Barta Endre elmondta, hogy a legutóbbi közgyűlésen afelől érdeklődött, hogy ez a vizsgálat hol tart most, de választ még nem kapott. Mint mondta nagyon égető kérdés a városban a parkolás, mert sokszor tíz percet is keringeni kell, hogy parkolóhelyet találjon az ember és ez városrészektől függetlenül jellemző az egész településre. Kiemelte, hogy sok lakossági megkeresést kap ebben az ügyben és szeretné, ha ez a kérdés mielőbb rendeződne. Mint mondta, azt szeretné elérni, hogy városrészenként 20-30 új parkolóhely létesüljön Dunaújvárosban.
A rovat további hírei: Közélet
Az őszi ciklusban is szép fotók készültek (galériával!)
2025. dec. 09.
Folytatódott a „Dunaújváros fái a négy évszakban” című fotópályázat – december elsejével lezárult az őszi ciklus. Az elmúlt etapban is bővült a pályázók száma, a zsűrinek ismét rendkívül nehéz dolga volt a sorrend felállításában.
Évtizedes hagyományt folytattak – színes forgatag volt Újtelepen Mikulás napján
2025. dec. 09.
A lelkesedés még mindig nem hagyott alább – a Városvédők Újtelepért Egyesület kollektívája idén 11. alkalommal szervezte meg Mikulás ünnepségét. A Waldorf Gimnázium udvarát ismét megtöltötték a kürtős kalács és a ropogó tűz csábító illatával, és természetesen maga a Mikulás is tiszteletét tette a forgatagon.
Mindenkit meglepett a Móra iskola Mikulása
2025. dec. 09.
Eltelt egy újabb esztendő és ismét megérkezett a Mikulás a Móra Ferenc Általános Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézménybe – idén sem jött üres kézzel. A szívmelengető eseményre Motyovszki Mátyás is ellátogatott.
Ajándékcsomagok kicsiknek és nagyoknak
2025. dec. 09.
Szép hagyomány, hogy Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester, a 6. választókerület önkormányzati képviselője Mikulás alkalmából ajándékcsomagokkal látogat el a körzetében található intézményekbe és közösségekhez. A kedves gesztus idén sem maradt el.
Díszben a fenyő a Barátság városrészben is
2025. dec. 09.
Ami már jól bevált, nem szabad veszni hagyni – a Barátság városrészben is folytatták a fenyőfa díszítési megmozdulást a közelmúltban. Az égősort ezen a helyszínen is a magaslatokból rakták fel, a többi dísz pedig a lakosság közreműködésével került a helyére.
"Egy térben, egy célért, a városért dolgozunk, meg kell találnunk a közös hangot"
2025. dec. 09.
Mintegy negyedszázados vendéglátóipari tevékenység után lett a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK) titkára Csikós Gábor. Mint állítja, egyszerre éli meg komoly kihívásnak és hatalmas felelősségnek a váltást – de elhatározott célja, hogy a város és a térség gazdasági életének gyűjtőpontja, az együttműködések terepe legyen a kamara. Interjú.
DSTV: zöld értékekről a könyvtárban
2025. dec. 09.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy a városban készülő fakataszter kapcsán a DARING projekt keretében a József Attila Könyvtár szakmai szerepvállalásáról egyeztetett Szabó Zsolt alpolgármester és dr. Kovács Adél, a Nemzetközi Pályázati Iroda vezetője. Hangkép.









