Dunaújváros Hetilap

Tisztelet a szociális szférában dolgozóknak

2018. november 30. (péntek) 19:41 - Vass Ádám

Városunkban is ünnepséget rendeztek a Szociális munka napjának alkalmából. Pénteken öt helyi intézmény dolgozói gyűltek össze a Bartók színházban, hogy közösen ismerjék el az ágazatban dolgozók munkáját.

A hagyományoknak megfelelően idén is a Bartókban gyűltek össze a szociális szférában dolgozók a Szociális munka napja alkalmából rendezett ünnepségen. Mint minden évben, úgy idén is más vállalta a házigazda szerepét. Ezúttal Bölcskei Anna, az Egyesített Szociális Intézmény és Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthonai intézményvezetője köszöntötte a kollégákat. Mint mondta, a szociális munka napja egy kirekesztés elleni akcióként indult, de mára egy olyan nap lett, ami a támogatásra, ellátásra szorulókkal foglalkozó dolgozókat ismeri el. Olyanokat, akik azon fáradoznak minden nap, hogy segítséget nyújtanak társaiknak, akik önállóan nem tudják ellátni magukat.

Dunaújvárosban a szociális munka napján mindig egy vidám műsorra gyűlnek össze a dolgozók a Bartók színházban és ez idén sem volt másként. Az délután első fellépői a Jószolgálati Otthon Közalapítvány gondozóházának tizenkét tagja volt. Őket az intézmény napközijének alkalmazottai követték Szinkronéria című fellépésükkel. A Magyar Mentőszolgálat Alapítvány tagjai verset szavaltak, megemlékeztek Soós Istvánné Erzsikéről és előadták A kis gyufaárus lány átdolgozását, amiben segítségükre volt Kováts Rózsa, az MMK igazgatója és Suplicz Mihály, a Vasas Táncegyüttes vezetője, valamint a Dózsa iskola növendékei is. A Bölcsődék Igazgatósága intézményei közül idén a Makk Marci, illetve a Hétszínvirág bölcsi dolgozói álltak színpadra. Utolsóként az ESZI idősek otthonai öt tagja adott elő egy dalcsokrot a közönségnek.

A műsorszámok után következett a hagyományos zárszó, vagyis a Szociális Munka Napja Díjazottja érmek átadása. Ezt a díjat az öt intézmény egy-egy alkalmazottja érdemelheti ki a kollégák ajánlása alapján.

Az idei év díjazottjai:

Szabó Péter Balázs - Jószolgálati Otthon Közalapítvány

Péter tizenöt éve terápiás munkatársként dolgozik az intézményben és egyéni, valamint csoportos fejlesztéseket végez az ellátottak készség- és képességfejlesztésének érdekében. Ebben az évben elsöprő fölénnyel szerezte meg a legtöbb voksot a kollégáktól és az ellátottaktól.

Halász-Balogh Adrienn Judit - Magyar Mentőszolgálat Alapítvány

Tizenegy éve kezdte munkáját a daruszentmiklósi szenvedélybetegeket ellátó intézményénél, majd az újonnan megnyíló, Papírgyár úti intézményben folytatta pályáját. Adrienn a szenvedélybetegek nappali intézményénél, mint terápiás segítő végzi a munkáját.

Cserepesné Szalai Zsuzsanna - Bölcsődék Igazgatósága

Zsuzsanna már huszonkét éve dolgozik a bölcsődei hálózatban. Hét éve már a Hétszínvirág bölcsi dolgozója, ahol sajátos nevelési igényű gyermekek gondozása és nevelése is folyik integrált csoportokban. Munkája során mindig nagy empátiával, alázattal fordul a sajátos nevelési igényű gyermekek felé.

Herbert Ildikó - Egyesített Szociális Intézmény és Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthonai

Negyed évszázada tagja már a szociális szférának, és azóta folyamatosan munka mellett képezte magát. Jelenleg a Duna sori idősek otthonában végzi feladatait a férfi részlegen. Sok új ötlettel, jobbító szándékkal gazdagítja az osztály munkáját, csapatépítő személyisége pedig lendületet ad kollégái számára is.

Szuchy Gabriella - Családok Átmeneti Otthona

Gabriella 1978-ban kezdett óvónőként dolgozni, a dunaújvárosi Családsegítő Szolgálatnál pedig huszonhárom éve segíti az embereket, mint családgondozó. Rendkívül gyakorlatias, dinamikus személyiség, akire kollégái is bármikor számíthatnak. Munkájának mozgatórugója a segítségnyújtás, amelyet legjobb szakmai tudásával, pedagógiai tapasztalatával és emberi bölcsességével kínál fel.

A Szociális Munka Napja (2018)

A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit

A rovat további hírei: Közélet

DKIK: részleges ügyintézés a bázison

DKIK: részleges ügyintézés a bázison

2020. május 26. (kedd)

A járványhelyzet kritikus időszaka után csökkentett üzemmódban ugyan, de újra kezdődött az ügyfélfogadás a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamaránál (DKIK). Óvatos nyitás a hajtás után.

Bölcsődék, óvodák: óvatos, figyelmes nyitány

Bölcsődék, óvodák: óvatos, figyelmes nyitány

2020. május 25. (hétfő)

A tagintézményben végzett felújítás külön apropót adott arra, hogy éppen az Aranyalma Óvodában tartson tájékoztatót Barta Endre humán alpolgármester a bölcsődék, óvodák újbóli megnyitásának első napján. Vagyis ma.

Példás összefogás a tiszta Dunaújvárosért!

Példás összefogás a tiszta Dunaújvárosért!

2020. május 25. (hétfő)

Az önkormányzat és a városlakók segítségével szépült meg a Rákóczi tér a napokban, miután a lakók közössége a közelmúltban azzal a tervvel kereste meg a városvezetést, hogy együtt szeretnék rendbe tenni lakókörnyezetüket. Meg is valósult szépen.

Katolikus közösség: visszaáll(t) a régi rend

Katolikus közösség: visszaáll(t) a régi rend

2020. május 24. (vasárnap)

A hétvégi szentmiséket is engedélyezte a megyéspüspök, a következő napokban az urnatemető is nyit, ráadásul és a plébániai iroda szolgálata is újra kezdődik: az enyhítések nyomán visszaáll  régi rend a dunaújvárosi katolikus közösség életében.

Utcanévnapok - Vágó Eszter

Utcanévnapok - Vágó Eszter

2020. május 24. (vasárnap)

Új sorozatban mutatja be Dunaújváros utcaneveinek történetét városunk hivatalos honlapja.

Bölcsődék, óvodák: vissza a normál üzemmódhoz

Bölcsődék, óvodák: vissza a normál üzemmódhoz

2020. május 22. (péntek)

Megszűnik az ügyeleti rend, május 25-én, hétfőn kezdődően a szokásos működéshez térnek vissza a város bölcsődéi és az óvodái, adta hírül az önkormányzat hivatalos weboldala. Szigorú óvintézkedésekkel, persze.

Ha vasárnap, vásárnap  – de még korlátozásokal!

Ha vasárnap, vásárnap – de még korlátozásokal!

2020. május 21. (csütörtök)

Korlátozásokkal ugyan, de ismét megnyílik a vásár kapuja a nagyközönség előtt május 24-én, vasárnap. A városvezetés döntéséről és a kapcsolódó előírásokról a hivatalos honlap adott tájékoztatást.