Dunaújváros Hetilap

Tisztelet a szociális szférában dolgozóknak

Vass Ádám - 2018. november 30. 19:41

Városunkban is ünnepséget rendeztek a Szociális munka napjának alkalmából. Pénteken öt helyi intézmény dolgozói gyűltek össze a Bartók színházban, hogy közösen ismerjék el az ágazatban dolgozók munkáját.

A hagyományoknak megfelelően idén is a Bartókban gyűltek össze a szociális szférában dolgozók a Szociális munka napja alkalmából rendezett ünnepségen. Mint minden évben, úgy idén is más vállalta a házigazda szerepét. Ezúttal Bölcskei Anna, az Egyesített Szociális Intézmény és Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthonai intézményvezetője köszöntötte a kollégákat. Mint mondta, a szociális munka napja egy kirekesztés elleni akcióként indult, de mára egy olyan nap lett, ami a támogatásra, ellátásra szorulókkal foglalkozó dolgozókat ismeri el. Olyanokat, akik azon fáradoznak minden nap, hogy segítséget nyújtanak társaiknak, akik önállóan nem tudják ellátni magukat.

Dunaújvárosban a szociális munka napján mindig egy vidám műsorra gyűlnek össze a dolgozók a Bartók színházban és ez idén sem volt másként. Az délután első fellépői a Jószolgálati Otthon Közalapítvány gondozóházának tizenkét tagja volt. Őket az intézmény napközijének alkalmazottai követték Szinkronéria című fellépésükkel. A Magyar Mentőszolgálat Alapítvány tagjai verset szavaltak, megemlékeztek Soós Istvánné Erzsikéről és előadták A kis gyufaárus lány átdolgozását, amiben segítségükre volt Kováts Rózsa, az MMK igazgatója és Suplicz Mihály, a Vasas Táncegyüttes vezetője, valamint a Dózsa iskola növendékei is. A Bölcsődék Igazgatósága intézményei közül idén a Makk Marci, illetve a Hétszínvirág bölcsi dolgozói álltak színpadra. Utolsóként az ESZI idősek otthonai öt tagja adott elő egy dalcsokrot a közönségnek.

A műsorszámok után következett a hagyományos zárszó, vagyis a Szociális Munka Napja Díjazottja érmek átadása. Ezt a díjat az öt intézmény egy-egy alkalmazottja érdemelheti ki a kollégák ajánlása alapján.

Az idei év díjazottjai:

Szabó Péter Balázs - Jószolgálati Otthon Közalapítvány

Péter tizenöt éve terápiás munkatársként dolgozik az intézményben és egyéni, valamint csoportos fejlesztéseket végez az ellátottak készség- és képességfejlesztésének érdekében. Ebben az évben elsöprő fölénnyel szerezte meg a legtöbb voksot a kollégáktól és az ellátottaktól.

Halász-Balogh Adrienn Judit - Magyar Mentőszolgálat Alapítvány

Tizenegy éve kezdte munkáját a daruszentmiklósi szenvedélybetegeket ellátó intézményénél, majd az újonnan megnyíló, Papírgyár úti intézményben folytatta pályáját. Adrienn a szenvedélybetegek nappali intézményénél, mint terápiás segítő végzi a munkáját.

Cserepesné Szalai Zsuzsanna - Bölcsődék Igazgatósága

Zsuzsanna már huszonkét éve dolgozik a bölcsődei hálózatban. Hét éve már a Hétszínvirág bölcsi dolgozója, ahol sajátos nevelési igényű gyermekek gondozása és nevelése is folyik integrált csoportokban. Munkája során mindig nagy empátiával, alázattal fordul a sajátos nevelési igényű gyermekek felé.

Herbert Ildikó - Egyesített Szociális Intézmény és Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthonai

Negyed évszázada tagja már a szociális szférának, és azóta folyamatosan munka mellett képezte magát. Jelenleg a Duna sori idősek otthonában végzi feladatait a férfi részlegen. Sok új ötlettel, jobbító szándékkal gazdagítja az osztály munkáját, csapatépítő személyisége pedig lendületet ad kollégái számára is.

Szuchy Gabriella - Családok Átmeneti Otthona

Gabriella 1978-ban kezdett óvónőként dolgozni, a dunaújvárosi Családsegítő Szolgálatnál pedig huszonhárom éve segíti az embereket, mint családgondozó. Rendkívül gyakorlatias, dinamikus személyiség, akire kollégái is bármikor számíthatnak. Munkájának mozgatórugója a segítségnyújtás, amelyet legjobb szakmai tudásával, pedagógiai tapasztalatával és emberi bölcsességével kínál fel.

A Szociális Munka Napja (2018)

A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit
A Szociális Munka Napja (2018) - fotó: Sándor Judit

A rovat további hírei: Közélet

DSTV: cipősdobozban az ajándékok

DSTV: cipősdobozban az ajándékok

2022. dec. 02.

Idén is folytatja népszerű karácsonyi kezdeményezését a Baptista Szeretetszolgálat, derül ki a DSTV összeállításából. A cipősdoboz akcióhoz a helyi Duna Plazma centrum is csatlakozott –  gyűjtőpontként segítik az országos programot. Hangkép.
 

A térség vezetőivel egyeztet a Dunaferr ügyéről Pintér Tamás

A térség vezetőivel egyeztet a Dunaferr ügyéről Pintér Tamás

2022. dec. 01.

A környékbeli települések vezetőit, országgyűlési képviselőit hívja egyeztető megbeszélésre Pintér Tamás polgármester. A téma a Dunaferr helyzete, hiszen a vasmű működése nem csak dunaújvárosiakat érintő kérdés, legalább annyira érinti a városunk vonzáskörzetét is. A tervezett megbeszélést sajtótájékoztatón jelentette be a polgármester.

DSTV: rezsifórumot rendezett a Párbeszéd

DSTV: rezsifórumot rendezett a Párbeszéd

2022. dec. 01.

A téli időszak átvészelése volt a témája a Városháza dísztermében tartott eseménynek, derül ki a DSTV összegzéséből. A fórumon elhangzott: a cél a lakossági terhek csökkentése, a kapcsolódó környezetbarát, energiahatékony beruházások és fejlesztések támogatása. Hangkép.
 

Igazgatási szünet lesz a Városházán

Igazgatási szünet lesz a Városházán

2022. nov. 30.

A város hivatalos honlapján jelent meg összegzés a december 22-én kezdődő, és egészen január 8-ig tartó pauzáról. Ügyfélfogadás nem lesz, csak az Anyakönyvi Hivatal üzemel, ügyeleti rendben.

Közösségi lombgyűjtésre invitálják a városlakókat

Közösségi lombgyűjtésre invitálják a városlakókat

2022. nov. 29.

Az őszi-téli időszak bár szép, megannyi munkával is felelősséggel jár. Szemmel látható, hogy megannyi lehullott falevéltől kell megszabadítani az utcákat – ebben kéri a városlakók közreműködését az önkormányzat. Felhívás.

DSTV: ünnepelt a Dunaferr Repülőklub

DSTV: ünnepelt a Dunaferr Repülőklub

2022. nov. 29.

A létesítmény fennállásának 70 éves évfordulóját ünnepelte a Dunaújvárosi Repülőtér, derül ki a DSTV összegzéséből. A jeles jubileumra szervezett ünnepséget a Dunaferr Repülőklub a napokban. Hangkép.

Rekordnapi adomány a Máltai Játszótérnek a Duna Plazmától

Rekordnapi adomány a Máltai Játszótérnek a Duna Plazmától

2022. nov. 28.

Nemes gesztus és kitűnően hasznosuló adomány: a Duna Plazma centruma Halloween tematikára rendezett extra napja nyomán fordíthatott több mint 200 ezer forintos támogatást eszközfejlesztésre a Máltai Játszótér!