Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 25. Irén, Irisz
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Várhatóan folytatódik az ipari termelés bővülése

Közélet
ipar
Magyarország
KSH

facebook megosztás

doszerk - 2018. nov. 08., 12:57

Egy-másfél évre előre tekintve is várhatóan folytatódik az ipari termelés bővülése - mondta Pomázi Gyula, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) helyettes államtitkára a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adataira reagálva.

A KSH csütörtökön közölte: az ipari termelés az év első kilenc hónapjában 3,1 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakáét. Szeptemberben az ipari termelés munkanaphatástól megtisztított volumene 2,2 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbihoz képest, a nyers adat 0,6 százalékos csökkenést mutat. Pomázi Gyula elmondta: szeptemberben egyfajta kivárás volt az ágazatokban, de ezeket a várhatóan feloldják a közelmúlt intézkedései, mint például az ágazatok versenyképességét jelentősen javító adó- és bérintézkedések. Emellett megfigyelhető a bizalmi index javulása is, ami megjelenik a megrendelés-állományokban és a termelési kapacitásokban is - tette hozzá, megjegyezve, hogy a munkaerő-hiány viszont visszafogja a növekedést. Hozzátette: ezzel együtt azt gondolják, az év első kilenc hónapjában tapasztalt 3,1 százalékos növekedés az év utolsó szakaszában is megmarad, illetve a növekedési tendencia folytatódik még körülbelül egy-másfél év előretekintésében is.

MTI-fotó (Máthé Zoltán felvétele)

Az államtitkár kifejtette: a Magyarországon kiépült beruházás-vonzó környezet, valamint a magyar ipar szerkezetét, struktúráját meghatározó ágazatokban lévő növekedési potenciálok elég jók ahhoz, hogy az ipari termelés bővülése megmaradhasson a továbbiakban is. Példaként említette az egészségipart és az élelmiszeripart, amelyekben a fejlődés lehetőséget hordoz a bővülésre, a járműipar növekedése mellett. Megjegyezte: a járműiparban jelenleg kivárás tapasztalható, az EU-s járműipari kibocsátási szabványok és a megrendelés-állomány viszonylag erős változása miatt, de ebben is változás várható. Pomázi Gyula elmondta azt is, több ágazat versenyképessége azon múlik, milyen innovatív fejlesztéseket - például automatizálást, robotizálást - tud megvalósítani.

-MTI-

A rovat további hírei: Közélet

Startol a tavaszi nagytakarítás – a Barátság városrészben kezdődik a lomtalanítás

2026. már. 24.

Áprilisban kezdetét veszi az idei lomtalanítási akciósorozat, amelynek részeként a lakók ezúttal is több alkalommal szabadulhatnak meg a már feleslegessé vált, kidobásra ítélt tárgyaiktól. Az akció április 11-én a Barátság városrészben kezdődik. 
 

DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

2026. már. 24.

A téma már nagyot futott hasábjainkon, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy városunkban "zöld ötlettel" készülnek a választási kampányt követő időszakra: a plakátok sokasága helyett virágokat telepítenek a Szórád Márton út sávelválasztó területére. Hangkép.
 

DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

2026. már. 22.

Bosszantó, s egyébként a város többi részén is felfedezhető probléma ütötte fel a fejét a Római városrészben. A lakók jelzései alapján sokan dohányzónak nézik a játszótereket és környéküket, illetve zárt kutyafuttatóként használják a focipályákat. Hangkép.

DSTV: ismerkedős napok

2026. már. 21.

Elkezdődtek városunkban az óvodai ismerkedős programok – szeretettel várják a kicsiket és a szüleiket valamennyi intézményben. A közelmúltban a Római városrészi Tagóvodában kedves programokkal mutatkoztak be a csemetéknek.

Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

2026. már. 20.

Az idei esztendőben is folytatódik a méltán népszerű közéleti sorozat, amely részeként érdekes vendégekkel és izgalmas témákkal találkozhatnak a látogatók a Városháza „C” szárnyában. A 2026-os felhozatal első vendége is sokak érdeklődését keltette fel. 

Előremutató pályázaton dolgozik a KMI csapata

2026. már. 20.

Az ImperfectCity elnevezésű Európai Uniós pályázattal kapcsolatban tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester és Gyöngyössy Csaba önkormányzati képviselő. A helyszín a Kortárs Művészeti Intézet volt, nem véletlenül. 

Kisebb-nagyobb fejlesztések a Békevárosban

2026. már. 20.

Több, a városrészben élők számára fontos fejlesztésről adott hírt Tóth Kálmán, a „Rajta, Újváros!” Egyesület önkormányzati képviselője. Folytatódó járdafelújítás, új járdakialakítás, csatornatisztítás, játszótérfejlesztés – több projekt, több helyszínen is előtérbe került. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Startol a tavaszi nagytakarítás – a Barátság városrészben kezdődik a lomtalanítás

  2. Élre álltak a női labdarúgók

  3. DSTV: folyamatos fejlődés

  4. Búcsúzás az általános iskolától: ajándékötletek emlékezetes pillanatokra

  5. Közeleg a nedűk szerelmeseinek ünnepe – idén is lesz bormustra a Mondbach-kúriában

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: folyamatos fejlődés

DSTV: folyamatos fejlődés

Embedded thumbnail for DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

Embedded thumbnail for DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

Top hírek

  1. Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

  2. Volt minek örülni a hétvégén is

  3. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

  4. "Nagyon erős, baráti, összetartó közösség"

  5. ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő