Hazai és nemzetközi feladatok

doszerk - 2018. december 6. 12:59

Felnőtt ranglista versenyt rendez hétvégén a Danubius KSE tollaslabda szakosztálya, melynek korábbi versenyzője a magyar válogatott tagjaként bizonyíthat az Európa-bajnoki csapatselejtezőn.

Országos Felnőtt Ranglista Versenyt rendez december 9-én a Danubius KSE Tollaslabda Szakosztálya a Dunaújvárosi Sportcsarnokban. A megméretésre az ország tizenhat egyesületéből érkeznek játékosok, így a 2018-as esztendő évzáró versenyén hat tollaslabda pályán, összesen tíz számban ("B" és "C" kategória férfi egyéni, női egyéni, férfi páros, női páros és vegyes páros) mérhetik össze egymással erejüket a résztvevők. A Danubius KSE-t Nemoda Zsuzsanna, Varga Gabriella és Jakab János képviseli a viadalon, míg Kapitány Péter vendégjátékosként igyekszik hozzásegíteni a mieinket a minél szebb eredmény eléréséhez a délelőtt tíz órától este hétig tartó viadalon, melyre a belépés ingyenes, s a szervezők természetesen sok szeretettel várnak minden érdeklődőt.

A dunaújvárosi versennyel egy időben az Európa-bajnoki csapatbajnokság selejtezőit is figyelhetik a sportág helyi kedvelői, ugyanis a magyar válogatott tagjaként Piliszky András, Jakab János edző saját nevelésű tanítványa igyekszik öregbíteni a dunaújvárosi tollaslabda hírnevét. András jelenleg a Szeged tollaslabdázója, fejlődését indonéz edzők segítik, s december 7. és 9. között Angliában, Milton Keynes-ben igyekszik hozzásegíteni válogatottunkat a bravúrhoz. A magyar férfi tollaslabdázók mezőnyét vezető kiválóság így nyilatkozott a viadal előtt.

- A mi csoportunkban a belgák és az olaszok mellett az angolok szerepel, s minden csoportból az első jut tovább, s mivel az angolok mellett ez szinte lehetetlennek tűnik, a reális cél a tisztes helytállás lehet.

A rovat további hírei: Sport

Továbbra is hibátlan a DFC

Továbbra is hibátlan a DFC

2025. szep. 21.

Sorozatban harmadik bajnoki meccsét nyerte meg a Dunaújváros FC női labdarúgó csapat, mely ezúttal Nagykanizsáról hozta el a három pontot.

Három pontért utaznak a Balaton partjára

Három pontért utaznak a Balaton partjára

2025. szep. 21.

A tabellán tizenegyedik Balatonlelle otthonában nyújtaná tovább veretlenségi sorozatát a Dunaújváros FC labdarúgó csapata vasárnap délután négy órától.

Könnyed sikerrel kezdett a DFVE

Könnyed sikerrel kezdett a DFVE

2025. szep. 20.

Minden negyedet megnyerve aratott sima, 19-10-es győzelmet Szentesen a DFVE női vízilabda csapata a szezon első bajnoki mérkőzésén.

DSTV: szépen csillog az ezüst

DSTV: szépen csillog az ezüst

2025. szep. 19.

Újabb dunaújvárosi kiválóságot köszönthettünk. Elégedetten tekintett vissza a győri maraton világbajnokságra, illetve az idei versenyszezonra a DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára, valamint edzője, Horváth Attila is. Hangkép.

Futsal Eb-pótselejtező - Egygólos előnyben a magyar válogatott

Futsal Eb-pótselejtező - Egygólos előnyben a magyar válogatott

2025. szep. 19.

A magyar férfi futsalválogatott 3-2-re legyőzte Romániát az Európa-bajnoki pótselejtező első mérkőzésén, csütörtökön Debrecenben.

Elkészült az Andersen Liga sorsolása

Elkészült az Andersen Liga sorsolása

2025. szep. 19.

A tizenkét csapatos sorozat 2025/2026-os kiírásában két dunaújvárosi együttesnek is szurkolhatnak a jégkorong helyi szerelmesei.

DSTV: közös takarításra hívnak

DSTV: közös takarításra hívnak

2025. szep. 18.

Ahogy az elmúlt években már megszokhattuk, idén is megrendezi közös jótékonysági akcióját a takarítás világnapjához igazítva a DLSZ Jót, Szívből – Dunaújvárosért! akciócsoportja és a dunaújvárosi Decathlon áruház. A Decathlon World Cleanup Day - Sporttal a környezetért! 2025 elnevezésű akciót idén szeptember 19-én rendezik meg. Az akcióval kapcsolatban sajtótájékoztatót is tartottak a Pannon Iskolában – sokan osztották meg a gondolataikat. Hangkép.