Visszavághat a Gyergyónak a DAB
A hatodik helyezett Gyergyói HK elleni találkozóval folytatja az Erste Liga alapszakaszának küzdelmeit ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.
Meglehetősen hullámzó teljesítményt nyújt az utóbbi időben a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely egy héttel azt követően, hogy a fővárosban győzte le az akkor tizenkilenc meccs óta veretlen Ferencvárost, képes volt előbb tizenegy gólt kapni a bécsi farmcsapattól, majd pár nap múlva hetet ütni a Hokiklub Budapest együttesének. Talán pont emiatt fogy egyre inkább az esélye annak, hogy a DAB hokisai bejussanak a felsőházba, ugyanis az ötödik helyezett UTE tizenkettő, míg a hatodik Gyergyói HK kilenc pontra van a mieinktől az Erste Liga tabelláján.
Utóbbival szemben azonban akár már ma hatpontosra csökkentheti hátrányát együttesünk, mely este fél hattól éppen a Gyergyószentmiklóson korcsolyázik jégre, s ha a mieink szeretnék még életben tartani felsőházi reményeiket, muszáj lesz legyőzniük erdélyi vetélytársukat. Ez persze nem lesz egyszerűt, mert a rossz bajnoki kezdést követően a Gyergyói HK is összekapta magát, ezt a közelmúltban a mieink is tapasztalhatták, ugyanis bő egy héttel ezelőtt éppen Dunaújvárosban aratott 4-3-as sikert mai ellenfelünk úgy, hogy a véghajrában szerzett két góllal fordította meg a meccset.
A játék képe alapján nem érdemelt akkor vereséget az Acélbikák alakulata, ám a feleslegesen elkövetett szabálytalanságokat könyörtelenül megbüntette az elmúlt napokban edzőváltáson is átesett erdélyi csapat, melyet a svéd Mikael Tisel irányít a jövőben.
Képek: DO-archív
A DAB kanadai szakvezetője, Corey Bricknell tisztában van azzal, hogy nem vár könnyű feladat csapatára, ám a 43 éves szakember bízik abban, hogy sikerül visszavágni ellenfelüknek a közelmúltban elszenvedett vereségét.
- Sokat elemeztük az utóbbi időszakban az ellenfelünket, rengeteg videót néztünk. Ezek alapján azt gondolom, hogy a gyorsaságunkat kell kihasználni ellenük és minél többet kell birtokolnunk a korongot, illetve okosan kell megjátszani a helyzeteket. Az természetesen magától értetődő, hogy magabiztos védelemre és kapusteljesítményre lesz szükségünk. Az ellenük játszott előző mérkőzésünk alapján a helyzet kihasználásunkon mindenképpen javítanunk kell, és nem szabad fegyelmezetlen kiállításokkal hátrányba hoznunk magunkat.
A rovat további hírei: Sport
Dunaújvárosi éremeső Szederkényben
2025. nov. 13.
Összesen húsz dobogós helyezéssel zárták Szederkényben megrendezett Tini Kupát a Dunaújvárosi Lábtoll-labda SE tehetséges versenyzői.
DAB-siker a dunaújvárosi rangadón
2025. nov. 13.
Gólzáporos mérkőzést játszott egymással a két dunaújvárosi csapat az Andersen Ligában, s a csatából ezúttal a DAB-ASP jött ki győztesen.
Hibátlan hazai forduló
2025. nov. 12.
A Pentele ASE asztaliteniszezőinek mindhárom együttese értékes győzelmet aratott a csapatbajnokságok legutóbbi fordulójában a mögöttünk hagyott hétvégén.
Debreceni továbbjutás a kupában
2025. nov. 12.
A szettsiker összejött a DKSE fiataljainak, de a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóját is megnyerte a DEAC, mely kettős sikerrel jutott be a sorozat következő fordulójába.
Megtörte a rossz sorozatát a DAB
2025. nov. 12.
Stabil védekezéssel, Szücs remek védéseivel, igazi csapatjátékkal sikerült legyőznie a DAB jégkorongozóinak az UTE gárdáját az Erste Liga hétközi fordulójában.
Ismét remekeltek a DKSE birkózói
2025. nov. 11.
Több érmes helyezéssel zárták a mögöttük hagyott két viadalt a DKSE korosztályos birkózói.
Visszatértek a győzelem útjára
2025. nov. 11.
Mindkét félidőben egy-egy gólt szerezve aratott 2-0-s sikert a VSC 2015 Veszprém elleni rangadón a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata az NB II Nyugati Csoportjában.








