Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 27. János
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Visszavághat a Gyergyónak a DAB

Sport
jégkorong
DAB
Acélbikák
Dunaújváros
Erste Liga

facebook megosztás

spigott - 2018. dec. 07., 12:04

A hatodik helyezett Gyergyói HK elleni találkozóval folytatja az Erste Liga alapszakaszának küzdelmeit ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

Meglehetősen hullámzó teljesítményt nyújt az utóbbi időben a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely egy héttel azt követően, hogy a fővárosban győzte le az akkor tizenkilenc meccs óta veretlen Ferencvárost, képes volt előbb tizenegy gólt kapni a bécsi farmcsapattól, majd pár nap múlva hetet ütni a Hokiklub Budapest együttesének. Talán pont emiatt fogy egyre inkább az esélye annak, hogy a DAB hokisai bejussanak a felsőházba, ugyanis az ötödik helyezett UTE tizenkettő, míg a hatodik Gyergyói HK kilenc pontra van a mieinktől az Erste Liga tabelláján.

Utóbbival szemben azonban akár már ma hatpontosra csökkentheti hátrányát együttesünk, mely este fél hattól éppen a Gyergyószentmiklóson korcsolyázik jégre, s ha a mieink szeretnék még életben tartani felsőházi reményeiket, muszáj lesz legyőzniük erdélyi vetélytársukat. Ez persze nem lesz egyszerűt, mert a rossz bajnoki kezdést követően a Gyergyói HK is összekapta magát, ezt a közelmúltban a mieink is tapasztalhatták, ugyanis bő egy héttel ezelőtt éppen Dunaújvárosban aratott 4-3-as sikert mai ellenfelünk úgy, hogy a véghajrában szerzett két góllal fordította meg a meccset.
A játék képe alapján nem érdemelt akkor vereséget az Acélbikák alakulata, ám a feleslegesen elkövetett szabálytalanságokat könyörtelenül megbüntette az elmúlt napokban edzőváltáson is átesett erdélyi csapat, melyet a svéd Mikael Tisel irányít a jövőben.

Képek: DO-archív

A DAB kanadai szakvezetője, Corey Bricknell tisztában van azzal, hogy nem vár könnyű feladat csapatára, ám a 43 éves szakember bízik abban, hogy sikerül visszavágni ellenfelüknek a közelmúltban elszenvedett vereségét.

- Sokat elemeztük az utóbbi időszakban az ellenfelünket, rengeteg videót néztünk. Ezek alapján azt gondolom, hogy a gyorsaságunkat kell kihasználni ellenük és minél többet kell birtokolnunk a korongot, illetve okosan kell megjátszani a helyzeteket. Az természetesen magától értetődő, hogy magabiztos védelemre és kapusteljesítményre lesz szükségünk. Az ellenük játszott előző mérkőzésünk alapján a helyzet kihasználásunkon mindenképpen javítanunk kell, és nem szabad fegyelmezetlen kiállításokkal hátrányba hoznunk magunkat.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: évet értékelt Tomanóczy Tibor

2025. dec. 27.

Különleges helyzetben vannak a DKSE röplabdázói – mindenki tudja, hogy a felnőtt csapat esetében nagy nehézséget jelent, hogy valójában U20-as játékosok lépnek pályára náluk jóval idősebb és tapasztaltabb játékosok ellen hétről-hétre. A fiatalabb korosztályokban azonban szépen teljesítenek a lányok és a fiúk – év végi értékelőre kértük Tomanóczy Tibor vezetőedzőt. Hangkép.

Sérülések árnyékában is előrelépés

2025. dec. 27.

Felemás, ugyanakkor tanulságos és több szempontból biztató évet zárt a magyar torna 2025-ben – fogalmazott Altorjai Sándor, a Magyar Torna Szövetség főtitkára az évértékelés során. A DKSE magyar válogatott kiválóságairól is elismerősen nyilatkozott.

Három pont a fa alá

2025. dec. 26.

Remek védekezéssel, kiváló kapusteljesítménnyel és jó helyzetkihasználással aratott kétgólos győzelmet a FEHA19 elleni mérkőzésen a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

DSTV: ilyen volt a darts 2025-ben

2025. dec. 26.

A Dunaújváros Darts Club aktív közösség – 2025-ben is számos versenyt rendeztek a közösség nagy örömére. Az év eredményeiről és említésre méltó eseményeiről Körmendi Mihály elnök számolt be. Hangkép.

Ünnepi forduló az Erste Ligában

2025. dec. 26.

A FEHA19 elleni székesfehérvári mérkőzéssel folytatja az Erste Liga küzdelmeit a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma délután kettő órától.

DSTV: a birkózók is elbúcsúztatták az évet

2025. dec. 24.

Az esztendő végéhez közeledve a dunaújvárosi sport kollektívák megszervezik hagyományos évzáró estjeiket. A DKSE birkozó szakosztályának sportolói is rendkívül eredményes évet zárhattak – a veterán birkózók is jól szerepeltek a megméretéseken. Hangkép.

Focival készültek az ünnepekre

2025. dec. 23.

A KK-Grain FC csapatának sikerével ért véget a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett XVIII. Tomolik Senior Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó viadal.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Eltűnt, nagyon keresik Németh Zsoltot

  2. Csodás együttállás, frenetikus élmény

  3. DSTV: évet értékelt Tomanóczy Tibor

  4. Munkarendváltozás a Polgármesteri Hivatalban

  5. Szállodai kényelem a legmagasabb szinten

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: évet értékelt Tomanóczy Tibor

DSTV: évet értékelt Tomanóczy Tibor

Embedded thumbnail for DSTV: mézeskalács a múzeumban

DSTV: mézeskalács a múzeumban

Embedded thumbnail for DSTV: ilyen volt a darts 2025-ben

DSTV: ilyen volt a darts 2025-ben

Top hírek

  1. Eltűnt, nagyon keresik Németh Zsoltot

  2. Szép gesztus a szenteste előtt

  3. Csábító üzenetek, súlyos következmények

  4. Focival készültek az ünnepekre

  5. Karácsony a Krisztus Király főtemplomban

Galéria

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő