Drogcsempész migráns késelt Bécsben
Halálos késelés történt keddre virradóan a bécsi főpályaudvaron – közölte az APA osztrák hírügynökség. Kiderült, testvérgyilkosságról van szó - írja az Origo.
A rendőrség szerint az áldozat fivére végzett a nővel. A gyilkos - és az áldozat is - Afrikából származó, spanyol állampolgárságú, de Bécsben élő migráns. A 21 éves gyilkos migráns már több hónapja Bécsben élt - írja a Ripost a Kronen Zeitung információira hivatkozva.
A migráns családja közben Spanyolországból Nagy-Britanniába települt át, a gyanúsított két nővére azért érkezett az osztrák fővárosba, hogy megkeressék eltűntnek hitt bátyjukat. Ugyanis a férfi az elmúlt hetekben nem adott magáról életjelet, egyes források szerint egy drogcsempész bűnbanda tagja lett.Kedd hajnalban aztán a bécsi főpályaudvaron bekövetkezett a testvérek közti végzetes vita, amelynek végén a migráns előrántott egy kést, és többször beleszúrta azt az egyik nővérébe.A 25 éves áldozat azonnal összeesett, a helyszínre érkező mentőorvos sem tudta megmenteni az életét.
A gyilkos megpróbált elmenekülni a helyszínről, ám a pályaudvar biztonsági emberei lefogták, és a rendőrség kiérkezéséig moccanni sem engedték. Ausztriában az év eleje óta egymást érik a nők ellen, döntően migránsok által elkövetett gyilkosságok.
- origo.hu -
A rovat további hírei: Közélet
Érkezhet a mammográf berendezés, kezdődhet a térfigyelő rendszer közbeszerzése
2025. dec. 04.
Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés összehívása a Versenyképes Járások Program keretében történő közbeszerzési eljárások megkezdése, illetve más határidős feladatokban szükséges döntéshozatal miatt vált indokolttá.
Újabb fa öltött ünnepi köntöst Újtelepen
2025. dec. 04.
Folytatódott az idei körzetszépítés Újtelepen – már a második fenyőfa is megkapta a karácsonyi fénysort a körzetben. Bár ez nem lehet újdonság a lakosoknak, hiszen hosszú évek óta ápolják ezt a kedves hagyományt, ezzel is hangolódva a szeretet ünnepére.
Értékőrzés a könyvtár közreműködésével
2025. dec. 04.
Mint arról már korábban beszámoltunk, fakataszter készül Dunaújvárosban. A témához kapcsolódóan a DARING projekt keretében szakmai egyeztetésre látogatott el a József Attila Könyvtárba Szabó Zsolt alpolgármester és dr. Kovács Adél, a Nemzetközi Pályázati Iroda vezetője.
Városunkat is meglátogatta a nagyszakállú (galériával)
2025. dec. 03.
Zsúfoltság és gyerekzsivaj töltötte meg a Városháza teret kedden – alapos oka volt a sürgés-forgásnak. Dunaújvárosba látogatott Jouloupukki, az igazi, nagyszakállú Mikulás a gyerekek és sok-sok felnőtt rajongó nagy örömére.
Hatalmas összefogás az ünnepi időszakban
2025. dec. 03.
Örömteli esemény apropóján tartottak sajtótájékoztatót egy, a háttérben már futó jótékonysági akcióval kapcsolatban a szervezők. A helyszín az uszoda volt, ám nemcsak a vízilabdázók és az úszók csatlakoztak, hanem szerencsére sokan mások is.
Tragikus évfordulót ünnepelt a penteleiek közössége
2025. dec. 02.
Máig fekete lap a település történelemkönyvében – éppen 75 éve történt, hogy a kuláknak bélyegzett pentelei családokat kitelepítették otthonaikból. A gyászterhes eseményre emlékeztek a Pentele Klubházban hétfőn délután.
Együtt a tisztább Tündérkert Játszótérért
2025. dec. 02.
Újtelep lakosai időről-időre összefognak, hogy közösen tegyenek kitűzött céljukért – a közelmúltban a Tündérkert Játszótér takarítása volt terítéken, adventi készülődéssel körítve. Tóth Kámán önkormányzati képviselő szerint a körzetben alapvető ez a fajta együttműködés.









