Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 07. Attila, Ramóna
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Teljes energetikai felújítás a Dózsa iskolában

Közélet
Cserna Gábor
felújítás
Dózsa iskola
Dunaújváros

facebook megosztás

Brousil Csaba - 2019. jan. 31., 18:14

Helyszínbejárással egybekötött sajtótájékoztatót tartott Cserna Gábor polgármester a Dózsa iskola teljes energetikai felújítása után a helyszínen.

A sajtótájékoztatón Cserna Gábor elmondta, hogy az elmúlt időszakban három iskolát újítottak fel a városban. A sort a Vasvári kezdte, majd jött a Petőfi iskola és időrendben utána a Dózsa iskola energetikai felújítása. Mint mondta ezek a korszerűsítések épületenergetikai fejlesztést célzó TOP-os pályázati pénzből és önkormányzati hozzájárulásból valósultak meg. A polgármester elmondta, hogy a Dózsa iskolát 1979-ben adták át a diákseregnek és már a város legnagyobb általános iskolája lett, ahová több, mint hétszáz gyerek jár. Mint mondta az iskola idén ünnepli fennállásának negyvenedik évfordulóját, így a korszerűsítés már időszerű volt. Az energetikai rekonstrukció során felújították a teljes külső homlokzatot, leszigetelték a tetőt, kicserélték az összes nyílászárót és az uniós normáknak megfelelően akadály-mentesítették is az épületet. A polgármester elmondta, hogy a felújítás tavaly nyáron kezdődött, így a munkálatok az oktatói tevékenységet nem zavarták. Azokat a feladatokat, melyeket szeptemberre nem tudták elvégezni a meghosszabbított őszi szünetben fejezték be. A polgármester elmondta, bízik benne, hogy a diákok, a pedagógusok és a szülők egyaránt örülnek a felújításnak.

Tóth Györgyné, az iskola igazgatója rövid beszédében megköszönte az önkormányzatnak, hogy elősegítette a felújítást, a kivitelező cégnek, hogy rugalmasan állt a munkálatokhoz és elmondta, hogy az iskola fennállása alatt ilyen léptékű korszerűsítés még nem történt, de már nagyon időszerű volt. Elmondta, hogy a nyílászárók már elavultak voltak, télen hideg volt az épületben, nyáron pedig túlságosan meleg. Több helyen beázásokkal is küzdöttek, de ezek a problémák most mind megoldódtak, amiért nagyon hálás volt. Elmondta, hogy a gyerekek is örülnek a korszerűsítésnek és igyekeznek megbecsülni az iskolát.

Fotó: Hankusz Kálmán/Dunaújvárosi Hírlap

Cserna Gábor a sajtóbejárás alkalmával elmondta, hogy fiatal pedagógusként egy évig tanított a Dózsa iskolában és szeretettel gondol vissza erre az időszakra. A bejárás során több tanterembe is benézett, rövid időre bekapcsolódott az éppen folyó tanítási órákban nem megzavarva azokat. Az igazgatónő végig vezette az intézményen, bejárták a folyosókat, a tanári szobát, az aulát és még a tornaterembe is ellátogattak.

- Isten éltesse a Dózsa iskolát negyvenedik születésnapja alkalmából – zárta a rövid programot a polgármester.

A rovat további hírei: Közélet

Isten hozott, Sárközi Máté Adrián!

2026. jan. 06.

Megszületett az új esztendő első babája a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézetben: Sárközi Máté Adrián január 2-án, 1 óra 43 perckor érkezett, és a második gyermek a családban. A csöppséget és szüleit a város nevében Pintér Tamás polgármester köszöntötte hétfőn.

Gyászol a nyugdíjas pedagógusok közössége, elhunyt Jeney Sándorné

2026. jan. 05.

A Dunaújvárosi Nyugdíjas Pedagógus Klub közösségének tagjai megrendülve vették tudomásul, hogy 86 évesen távozott az élők sorából alapítójuk, egykori titkáruk, Jeney Sándorné, Magdika. Nekrológ.

A város is készül a havazásra és a tartós mínuszokra

2026. jan. 05.

Felkészült a kialakult és várható időjárási helyzetre a város önkormányzata; a következő napok havazása, az utak jegesedése várhatóan nehezíti a közlekedést, de a GESZ készen áll a nagyobb mennyiségű havazás kezelésére is. Közlemény.

Új év, új esélyek a nemes életmentéshez

2026. jan. 04.

Az új esztendőben is jelentősnek ígérkezik az egészségügy vérigénye, az ünnepi időszak elmúltával is szükség lesz az önkéntesek közreműködésére. A szokásos visszatekintő mellett a januári tervekről is olvashatnak – és persze a jelszó változatlan: vért adni menő!

DSTV: mozgalmas évek a Duna Dog közösségénél

2026. jan. 04.

Sűrű és tartalmas évet zárt, és hasonlóra készül idén is a Duna Dog Center csapata, derül ki a DSTV évértékelő anyagából. A közösség megkerülhetetlen lett városunkban, sokaknak sokféleképpen segítenek – leginkább állatasszisztált terápiával. Hangkép.

DSTV: sok volt a munka a bölcsődékben is

2026. jan. 03.

Újabb évértékelővel jelentkezett a DSTV – az összeállításban ezúttal a dunaújvárosi bölcsődék világa került sorra. A 2025-ös esztendő legfontosabb eseményei és eredményei mellett néhány gondolat erejéig érintették a 2026-os terveket is – Vida Dóra intézményvezető kalauzolásával. Hangkép.

A szilveszteri petárda helyett költsön idén újra kutyatápra!

2025. dec. 28.

Idén is töretlen lendülettel folytatódik a "Kutyatápot vegyél, ne petárdát!" adománygyűjtő akciósorozat, amelynek részeként az Önkormányzati Ebrendészeti Telep lakóinak gyűjtenek eleséget. Kálló Gergely és Barta Endre közösen, még 2019-ben indították útjára a közösségi kezdeményezést.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Kezdődik a harc a kajak-kenus kvótákért

  2. DSTV: bulis szilveszteri visszanéző

  3. Hahó, itt a hó – ha fotóztál, küldd el nekünk!

  4. Népfőiskola: havas tájban is folytatják a Japán séta sorozatát

  5. "Megvannak a képességeink ahhoz, hogy felvegyük a harcot a legjobbakkal"

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: bulis szilveszteri visszanéző

DSTV: bulis szilveszteri visszanéző

Embedded thumbnail for DSTV: tartalmas évet zártak az óvodák

DSTV: tartalmas évet zártak az óvodák

Embedded thumbnail for A város is készül a havazásra és a tartós mínuszokra

A város is készül a havazásra és a tartós mínuszokra

Top hírek

  1. Bréking: újabb baleset a 6-oson, vigyázat, téli pálya!

  2. Baleset és teljes útlezárás a 62-esen

  3. Gyászol a nyugdíjas pedagógusok közössége, elhunyt Jeney Sándorné

  4. Baleset és teljes útlezárás volt a 6-os főúton

  5. A város is készül a havazásra és a tartós mínuszokra

Galéria

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő