Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 28. Károly, Karola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Lehűlés kezdődik a hét közepén

Mozaik
időjárás
tél
lehülés
február

facebook megosztás

doszerk - 2019. feb. 17., 19:00

A jövő hét közepéig tart a száraz és enyhe idő. Kezdetben többfelé 10 fok felett alakulnak a maximumok, a hétvégén viszont néhol már csak 0 fokig melegszik a levegő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.

Hétfőn a köd napközben fokozatosan csökken és fátyolfelhős, napos idő várható. Főként északkeleten helyenként tartósabban megmarad a párás, felhős idő. Csapadék nem várható. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 6 és 0 Celsius-fok között alakul. Napközben 9-14 fokig melegszik a levegő, de a hosszabb ideig ködös, párás vidékeken néhány fokkal hűvösebb lesz.

Keddre és szerdára virradóra is köd képződik, amely napközben nagyobb területen, elsősorban az északkeleti, keleti megyékben tartósan is megmaradhat. Másutt kevés fátyolfelhőre, napos időre lehet számítani, csapadék nélkül. Szerdán az északkeleti határ környékén lehet futó zápor. A minimumhőmérséklet kedden mínusz 5 és plusz 2. szerdán mínusz 3 és plusz 3 fok között valószínű. A nappali maximumok kedden általában 10 és 15, szerdán 9 és 14 fok között alakulnak, de a tartósan borult részeken több fokkal hidegebb lesz.

Csütörtökön erősen megnövekszik a felhőzet, és főként a nap második felében, és inkább az északi megyékben elszórtan már eső, zápor is kialakulhat. A szél élénk, időnként erős lesz. A leghidegebb órákban mínusz 2 és plusz 4 fok lehet. Napközben 6-12 fokig melegszik a levegő.

Pénteken a nap első felében még elszórtan lehet eső, zápor, a délutáni órákban átmenetileg hózápor is. A szél erős, olykor viharos lesz. A minimumok 1 és 6, a maximumok 4 és 10 fok között alakulnak.

Szombaton és vasárnap napos, csapadékmentes idő várható. Szombaton még megerősödik a szél, vasárnap már csak élénk lesz a légmozgás. Szombaton hajnalban mínusz 8 és mínusz 2, kora délután 0 és plusz 5 fok között alakul a hőmérséklet. Vasárnap a legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 8 és mínusz 3, a legmagasabb hőmérséklet 0 és plusz 5 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.

-MTI-

A rovat további hírei: Mozaik

Miért választják egyre többen a használt játékokat?

2026. jan. 28.

Az elmúlt években az emberek körében egyre gyakoribb lett, hogy használt videojátékokat és konzolokat vásárolnak. Ez nem véletlen, hiszen ennek több előnye is lehet. Talán már te is eltöprengtél azon, vajon mi értelme van használt játékot venni, amikor annyi új opció létezik. (X)

A páciensélmény jövője a modern egészségügyi marketingben

2026. jan. 27.

Ahogy a világ halad a digitális korszak felé, az egészségügyi szolgáltatásokkal szemben is új és egyre komolyabb elvárásokat támasztanak a felhasználók. Olyan személyre szabott, magas színvonalú élményeket keresnek az emberek, amelyek egyrészt megfelelnek az elvárásaiknak, másrészt pedig igazán törődő környezetet biztosítanak. (X)

Szúnyogháló és ajtók: hatékony védelem a rovarok ellen

2026. jan. 27.

A melegebb hónapok egyik legégetőbb problémája, amikor szúnyogok és más rovarok próbálják megzavarni a nyári estéink nyugalmát. (X)

A hó után jelentős mennyiségű eső várható

2026. jan. 26.

Az első napok borongós időjárása után szerdától érkezik újabb csapadékzóna térségünkbe a DO meteorológiai szakértőjének friss előrejelzése szerint. De egész héten párás, felhős idő várható – csak néha-néha lehet némi napsütés.
 

Amikor az üzleti bizalom kézzelfoghatóvá válik

2026. jan. 26.

A gazdasági hírekben egyre gyakrabban jelenik meg a bizalom kérdése, mint az üzleti együttműködések egyik meghatározó tényezője. A vállalkozások közötti kapcsolatok ma már ritkán épülnek kizárólag személyes benyomásokra, hiszen a gyorsan változó piaci környezet fokozott körültekintést igényel. (X)

Szabadkori a Szalki-szigeten: élt a jég! (galéria)

2026. jan. 25.

Bár biztonsági okból a tervezettnél előbb véget ért a mutatvány, remek közösségi esemény kerekedett a Szalki-szigetre szervezett szabadkorcsolyázás lehetőségéből. Galériánk a szombat délutáni program emlékezetes pillanatait eleveníti fel! (Figyelem, fontos: ma már tilos jégre lépni a szigeten!)
 

Mesékkel startolt a "Jószoli" új sorozata

2026. jan. 24.

Új kezdeményezéssel lepte meg a gondozottakat a Jószolgálati Otthon Közalapítvány: a Bercsényi utcai ápoló otthonában: A hónap vendége című program kedden startolt – ráadásul egy régi ismerős, Kecskés Rózsa vendégeskedésével. És már a folytatásról is hírt adunk, felhívással koronázva!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Szolnokra látogatnak a röplabdázók

  2. Nem válogatnak az eszközökben a csalók

  3. Miért választják egyre többen a használt játékokat?

  4. A BJA otthonában zárjak az Erste Ligát a DAB

  5. DSTV: képeslapok lettek az évzáró műtárgyak

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: képeslapok lettek az évzáró műtárgyak

DSTV: képeslapok lettek az évzáró műtárgyak

Embedded thumbnail for Átképzéssel segítik a városi munkakeresőket

Átképzéssel segítik a városi munkakeresőket

Embedded thumbnail for DSTV: Kenguru Kupa a Vasváriban

DSTV: Kenguru Kupa a Vasváriban

Top hírek

  1. Ütközés a 6-os főúton – forgalmi akadállyal

  2. Gyászol Dunaújváros, elhunyt Hubikné Tarján Éva

  3. Gyanús volt a Mercedes – nem alaptalanul

  4. Szabadkori a Szalki-szigeten: élt a jég! (galéria)

  5. Eltűnt Dudás Dávid Ármin – jelezze, ha tud róla!

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 3. szám - 2026.01.23.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő