Parkolás - Polgármesteri helyszínbejárás a Rómain
A keddi közmeghallgatáson tett ígéretét váltotta be Cserna Gábor polgármester: a Római körúton személyesen győződött meg a parkolási helyzetről és egyeztetett a problémát felvető lakókkal.
A keddi közmeghallgatáson Kerekes Lászlóné a Római körúti parkolási anomáliák kapcsán szólalt fel. Ekkor Cserna Gábor polgármester azt ígérte neki, hogy pénteken délelőtt ellátogat a helyszínre és személyesen győződik meg a fórumon elhangzottakról. Így is történt. A polgármester ma délelőtt tizenegy órakor a Római körút 36. szám előtt találkozott Kerekes Lászlónéval és Baranyi Eszterrel. Ők elmondták a polgármesternek, hogy a Rómainak ezen a részén áldatlan állapotok vannak a parkolás területén. Kevés a parkolóhely, az autósok így éppen ott teszi le a kocsijukat ahol tudják: járdán, füvön, játszótér mellett, kijelölt sportpályán. Cserna Gábor sem érkezett üres kézzel, elhozta a városüzemeltetés által kiadott dokumentumot, mely szerint a városrészben műszakilag összesen több mint 400 új parkolóhelyet lehet létesíteni. Ez természetesen költségvetés függvénye is, de a műszaki feltételek meglennének hozzá. Cserna Gábor azt ígérte a lakóknak, hogy jövő héten hétfőn szintén a délelőtti órákban a városüzemeltetés részéről műszaki szakemberek mennek ki a Rómaira és ők fogják majd folytatni az egyeztetéseket a lakókkal.
A rovat további hírei: Közélet
Megemlékezés és közös gyertyagyújtás a halottak napja alkalmából
2025. okt. 29.
A Pentele Baráti Kör a világháborúk helyi áldozataira emlékezik pénteken, míg szombaton a temetőben közös gyertyagyújtásra is várják a gyászolókat. Halottak napja, főhajtások.
Dull Szabolcs politikai elemzővel folytatódott a "Dunaújvárosi Estek" sorozat
2025. okt. 29.
Ahogy közeleg a 2026-os országgyűlési választás, egyre többeket izgatnak a politikához kapcsolódó kérdések. A téma iránt érdeklődők – és korábban nem érdeklődők – igényeit elégítette ki a Dunaújvárosi Estek című közéleti sorozat legutóbbi vendége, Dull Szabolcs politikai elemző.
Elmúlt a nyár, remek pályaművek születtek (galériával)
2025. okt. 29.
Folytatódott a Dunaújváros fái a négy évszakban című fotópályázat – a nyári ciklusban is különleges fotók születtek a dunaújvárosi alkotók által. Az elmúlt időszak értékelése megtörtént, a díjátadó ünnepséget kedden délután rendezték a Városháza „C” szárnyában.
Őszi mulatságot szervezett a közösség
2025. okt. 27.
Az idősek otthonában élő emberek is vágynak a színes programokba, amik különböznek a hétköznapoktól. Az Egyesített Szociális Intézmény Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthona Barátság út 27. alatti intézményében őszi kavalkádot szerveztek még múlt szerdán – sok-sok mosollyal, vidám pillanattal.
Politikai elemző lesz a Dunaújvárosi Estek vendége
2025. okt. 25.
Választási esélyek és forgatókönyvek 2026-ra – ezzel a címmel tart előadást Dull Szabolcs a Városházán a népszerű közéleti sorozat következő részében kedden délután. Minden érdeklődőt szeretettel várnak!
Készül a digitális fakataszter – köszönetet mondtak a programot segítő diákoknak
2025. okt. 25.
Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester és Szabó Imre főépítész a Városházán köszönte meg a közreműködést azoknak a fiataloknak, akik nyári gyakorlatuk során aktív részesei voltak a városi digitális fakataszter előkészítésében.
Gyászol a város, elhunyt dr. Frank József főorvos
2025. okt. 24.
Szomorú hír rázta meg a sportszerető dunaújvárosi közösséget, valamint a Szent Pantaleon Kórház kollektíváját: hatvanhét évesen elhunyt dr. Frank József főorvos, aki évtizedeken keresztül dolgozott különböző dunaújvárosi csapatok mellett.









