Parkolás - Polgármesteri helyszínbejárás a Rómain
A keddi közmeghallgatáson tett ígéretét váltotta be Cserna Gábor polgármester: a Római körúton személyesen győződött meg a parkolási helyzetről és egyeztetett a problémát felvető lakókkal.
A keddi közmeghallgatáson Kerekes Lászlóné a Római körúti parkolási anomáliák kapcsán szólalt fel. Ekkor Cserna Gábor polgármester azt ígérte neki, hogy pénteken délelőtt ellátogat a helyszínre és személyesen győződik meg a fórumon elhangzottakról. Így is történt. A polgármester ma délelőtt tizenegy órakor a Római körút 36. szám előtt találkozott Kerekes Lászlónéval és Baranyi Eszterrel. Ők elmondták a polgármesternek, hogy a Rómainak ezen a részén áldatlan állapotok vannak a parkolás területén. Kevés a parkolóhely, az autósok így éppen ott teszi le a kocsijukat ahol tudják: járdán, füvön, játszótér mellett, kijelölt sportpályán. Cserna Gábor sem érkezett üres kézzel, elhozta a városüzemeltetés által kiadott dokumentumot, mely szerint a városrészben műszakilag összesen több mint 400 új parkolóhelyet lehet létesíteni. Ez természetesen költségvetés függvénye is, de a műszaki feltételek meglennének hozzá. Cserna Gábor azt ígérte a lakóknak, hogy jövő héten hétfőn szintén a délelőtti órákban a városüzemeltetés részéről műszaki szakemberek mennek ki a Rómaira és ők fogják majd folytatni az egyeztetéseket a lakókkal.
A rovat további hírei: Közélet
Még mindig népszerű a közösségi lomgyűjtés
2025. okt. 20.
Kitalálták, megszervezték, működik – Dunaújvárosban a lomtalanítás új rendszerének már komoly hagyománya van. Az őszi eseménysorozat folyatódott, a Béke városrész több pontján konténerekkel várták a lakosságot múlt szombaton. Az érdeklődés még mindig töretlen – újra megteltek a hulladékgyűjtők.
Sokan keresték fel „ABolhapiacot” vasárnap
2025. okt. 20.
Az évek során rendkívül népszerűvé vált az a városi kezdeményezés, amely mostanára már nevet is váltott. Nem meglepő, hogy a legutóbbi alkalommal is minden árusítóhely, no meg persze sok-sok eladásra kínált használati és ajándéktárgy is gazdára talált.
Az óvodások is tesznek a zöldebb jövőért
2025. okt. 20.
Dunaújvárosban az URBACT projekt részeként a gyakorlatban is megvalósulnak azok a bizonyos "zöld gondolatok". Például két városi tagóvodában, az Aranyalmában és az Eszterláncban a gyerekeket is bevonták a komposztálásba.
Tíz ellenzéki város vezetése fogott össze
2025. okt. 17.
A szorosabb szövetség és a sikeres érdekérvényesítés reményében nyár végén találkozott és egyeztetett tíz megyei jogú város ellenzéki polgármestere. A napokban megszülettek a szövetség közös alapelvei, amelyek a Megyei Jogú Városok Szövetségének ülésén már kormánypárti politikusok elé is kerültek.
Közgyűlés: több pénzhez jutottak a város intézményei a döntések révén
2025. okt. 16.
Tizenhét témát nyílt ülésen, míg kettőt zárt ajtók mögött tárgyalt Dunaújváros közgyűlése a csütörtöki ülésén. A tanácskozás helyszíne az Almási Zsolt terem volt.
Alapítványi összefogás a vasmű macskáiért
2025. okt. 15.
Mint ismert, a vasmű területén több száz kóbormacska él – a terület eddig sem volt biztonságos számukra. A gyár korábbi dolgozói önkéntes alapon élelmezték az állatokat, ám sürgető megoldást igényel az elvadult jószágok helyzete. A Duna Dog Center Alapítvány (DDC) vállalta annak az együttműködésnek a koordinálását, amelyben 100 macska sorsa fordulhat jobbra.
DSTV: lezárult az Urbact projekt
2025. okt. 15.
Az eseményről már olvashattak, most itt a DSTV összeállítása az Urbact projekt Szalki-szigeten rendezett fináléjáról. A nemzetközi program a delegáltak mellett a témával foglalkozó szakemberek, valamint egyetemisták részvételével, szakmai előadásokkal és remek beszélgetésekkel ért véget a közelmúltban. Hangkép.