Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 22. Vince, Artúr
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Fejlesztések a kórházban

Közélet
Szent Pantaleon Kórház
Dr Mészáros Lajos
fejlesztések
Dunaújváros

facebook megosztás

doszerk - 2019. már. 17., 08:01

A Szent Pantaleon Kórház mindig igyekszik a lehetőségeit úgy kihasználni és bővíteni, hogy a legjobban tudjuk szolgálni a gyógyító munka hatékonyságát, és a betegek kényelmét- hangsúlyozza dr. Mészáros Lajos, a kórház főigazgatója, amikor az intézmény aktuális híreire voltunk kíváncsiak.

 Így most a szakrendelésekre bejelentkezés újabb lehetőségét, a pályázati forrásokból hamarosan kezdődő fejlesztéseket, s egy jótékony célú felajánlást vettünk sorra. 

Emailben is lehet időpontot kérni

- Korábban a szakrendeléseinkre, vizsgálatokra nagyon nehezen lehetett időpontot kérni.  2017-ben már változtattunk a rendszeren, a személyes és telefonos bejelentkezést szétválasztottuk, s egy külön telefonos előjegyzéssel foglalkozó irodát hoztunk létre. Ez minőségileg nagyon nagy előrelépés volt, de szeretnénk a rendszerünket tovább fejleszteni. Így betegeinknek most már e-mailben az elojegyzes@pantaleon.hu címre írva is kérhetnek időpontokat, és válaszmailben 1 munkanapon belül kaphatnak időpontot a kívánt szakrendelésre. 

Arról, hogy mely szakrendelések azok, melyekre a fenti módok valamelyikét választva kérhető időpont, illetve milyen adatok megadása szükséges az előjegyzéshez, a www.pantaleon.hu /Betegellátás/Szakrendelések menüpont alatt tájékozódhatnak. A kórház több mint 50 szakmában végez járóbeteg-ellátást Dunaújváros és térsége 130.000 lakosa részére, ezért reményeik szerint az előjegyzés kérési rendszer e-mailes formájának bevezetésével még gördülékenyebbé válik betegeik számára a szakrendeléseinkre történő időpontkérés.

Segít a Fűmester

Egy helyi vállalkozás, a Fűmester Kft, amely kertgondozást is vállal, felajánlotta a kórháznak, hogy időszakosan és idényjelleggel elvégez a kórháznak egy-egy nagyobb kertkarbantartást. A főigazgató örömmel fogadta a felajánlást:

-  A kórház kertjének a füves részeit folyamatosan karbantartjuk, de az ilyen nagyobb volumenű munkákkal mindig egy kicsit elmaradásban vagyunk. Így nagyon köszönjük a felajánlást. Úgy vélem, hogy egy rendezett, jól szervezett intézmény az ott végzett munka minőségét jó, ha külsőségeiben is meg tudja mutatni. Köszönjük neki, hogy a kft. ehhez hozzájárul.

Szabó Dávid, a cég vezetője elmondta, úgy gondolta, hogy segít a kórház környezetét szebbé tenni, és  idényjellegű munkákat tavasszal és persze majd ősszel elvégezni:

- A lombok összeseprését, a bokrok, fák ifjítását, metszését, a gallyak darálását végezzük el a kórház parkjában. Hiszek abban, hogy egyvalaki mindenkinek nem tud segíteni, de mindenki képes segítséget nyújtani egyvalakinek. Mi ezt most a kollégáimmal a kórháznak tesszük.

Felújítások

 Dr. Mészáros Lajos főigazgató beszámolt újabb fejlesztésekről is:

 - Folyamatban van már egy megnyert pályázatunk a járóbeteg ellátás fejlesztésére, ami a rendelőintézet felújítását célozta meg. Az elnyert pályázat tartalmazza a liftcserét, amely a már a legfelső szinten is meg fog állni, az épület akadálymentesítését, az összes mosdó felújítását, a diabetológiai rendelő korszerűsítését, a tornaterem kialakítását az épületben, s átköltöztetését a kórház alagsorából. A közbeszerzési szakasz végén járunk, hamarosan meglesz a kivitelező, s reményeim szerint egy hónap múlva elkezdődhetnek a rendelőintézetben a munkák, s ha szerencsénk van, akár még az idén be is fejeződhetnek. Ennek a pályázatnak része még egy eszközbeszerzés is, közel száz millió forint értékben bővül a járóbeteg műszerpark, amelynek a legfontosabb része egy mobil röntgen-készülék. Mindemellett nyertünk pályadíjat az egészségfejlesztési iroda komfortosabbá tételére is. 1,5 millió forintot fordíthatunk egy új helyiség kialakítására.

Újabb családbarát siker

- A családbarát kormányzati intézkedésről szóló tavalyi (1098/2018) Kormány határozat alapján, a közfinanszírozott fekvőbeteg intézmények szülészeti és koraszülött intenzív ellátást nyújtó szervezeti egységeire vonatkozó „Családbarát Szülészet” pályázatot írt ki, melyen a szülészeti osztályunk közel 64 millió forintot nyert. Az összegből 35 millió forint építészeti felújításokat tartalmaz, melyből a szülőszoba padozata új homogén, vezetőképes pvc burkolatot kap, valamint fel tudjuk újítani az osztály folyosó közepén lévő mosdóblokkjait. Tovább bővül az osztály bútorzata és eszközparkja is, új szülőágyakra, szülőmonitorok, inkubátor, ctg-készülékek és egyéb kiegészítők beszerzésére nyílik lehetőségünk.

- Fekete Györgyi -

A rovat további hírei: Közélet

Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

2026. jan. 22.

Az újesztendő első közgyűlésén összesen tizenkilenc témában döntött, illetve fogalmazta meg álláspontját városunk képviselőtestülete. Közelednek az országgyűlési választások, ennek megfelelően megválasztották a helyi választási bizottság tagjait.

Meglepetés sütemények a Generációk Házában

2026. jan. 22.

Az új esztendő kezdetén a korábbi lelkesedéssel folytatta a munkát a Dunaújvárosi Epilepsziások EPI Egyesülete. A Generációk Házában tartották meg a legutóbbi találkozót – Szabó Zsolt alpolgármester, a körzet önkormányzati képviselője süteménnyel lepte meg a tagságot. 

Kulcsszereplők a fenntarthatóság terén

2026. jan. 22.

Az Élhető Települések Országos Szövetsége (ÉTOSZ) képviselőivel találkozott Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester. Mint ismert, Dunaújváros alapító önkormányzatként aktívan hozzájárul a szövetség célkitűzéseihez. 

Nagy kihívás a hideg: több csatornán segít az önkormányzat a téli krízishelyzetekben

2026. jan. 21.

A hideg hónapokban jelentősen megnőtt a segítségkérések száma Dunaújvárosban. Az önkormányzat és partnerszervezetei élelmiszerrel, meleg étellel, ruházattal és átmeneti befogadással támogatják a rászorulókat – ezekre a lehetőségekre hívja fel a lakosság figyelmét Barta Endre, humán ügyekért felelős alpolgármester.
 

"Start a jövőért": a Danube Education Alapítvány is döntős

2026. jan. 21.

Komoly célokkal vág a Tesco „Start a jövőért” pályázat döntőjének a dunaújvárosi Danube Education Alapítvány. Már a finálés pozíció is hatalmas fegyvertény, de természetesen szeretnének még tovább lépni. Bárki voksolhat – a jövőt támogatja!

Díjátadóval ünnepeljük a magyar kultúra napját

2026. jan. 20.

Folytatva a szép hagyományt idén is a kulturális szféra legrangosabb önkormányzati elismerésének átadásával ünnepli a magyar kultúra napját városunk. A Pro Cultura Intercisae Díj ünnepi koncerttel körített átadója az evangélikus templomban lesz csütörtökön délután. Meghívó!
 

DSTV: kelendő a város jótét pizzája

2026. jan. 20.

A beszámolót már olvashatták hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése a Dunaújváros pizzája elnevezésű közösségi kezdeményezésről. Az Édes Pizzériában megvásárolható finomság igencsak népszerű – ezt az összegyűjtött összeg is jól mutatja. Ízes hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

  2. Évet nyitott a DSE Röplabda Akadémia

  3. Meglepetés sütemények a Generációk Házában

  4. Kenguru Kupa a Vasváriban (galériával)

  5. Kulcsszereplők a fenntarthatóság terén

Videók

Embedded thumbnail for Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

Embedded thumbnail for DSTV: ritmusos kezdés

DSTV: ritmusos kezdés

Embedded thumbnail for Jégpályák Éjszakája Dunaújvárosban is (videóval, galériával)

Jégpályák Éjszakája Dunaújvárosban is (videóval, galériával)

Top hírek

  1. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  2. Sikeres seregszemle a boldogító "igen" jegyében (galéria)

  3. A közösség diadala lett az újtelepi véradás

  4. Szabadkori a Szalkin – amikor a tél újra olyan, mint régen

  5. Jégpályák Éjszakája Dunaújvárosban is (videóval, galériával)

Galéria

Kenguru Kupa (2026)

Jégpályák Éjszakája (2026)

Esküvő kiállítás (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő