Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 30. Zalán
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Meghalt Koós János

Kultúra
meghalt
énekes
zene

facebook megosztás

doszerk - 2019. már. 03., 08:29

Rövid ideig tartó betegség után, 81 éves korában elhunyt Koós János táncdalénekes, parodista-színész - tudatta a család vasárnap az MTI-vel.

"A család most arra kéri az elektronikus és a nyomtatott sajtó munkatársait, hogy a halálesettel kapcsolatos híreikben tartsák tiszteletben Koós János emlékét és a hozzátartozók gyászát" - olvasható a közleményben, amelyet lányának, Koós Rékának a menedzsere, Csábi Zsolt juttatott el az MTI-hez a család kérésére. A temetés részleteiről később adnak tájékoztatást.

Koós János 1937. november 21-én a romániai Gyergyószárhegyen született Kupsa János néven. A Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola után Zeneművészeti Főiskolán oboa szakon végzett. Az Országos Pénzügyőr Zenekar tagja volt 1957 és 1960 között, majd ezután indult táncdalénekesi karrierje.

Táncdalfesztiválokon nagy közönség- és szakmai sikert aratott - három fesztivált megnyert -, legemlékezetesebb dala a Kislány a zongoránál. Énekesi karrierjével párhuzamos volt színészi pályafutása is, 1966 és 1970 között három filmben is szerepelt: Az oroszlán ugrani készül (1966), Bűbájosak (1969), A gyilkos a házban van (1970).

A Mikroszkóp Színpad tagjaként színész és parodista volt 1982-től 1985-ig. Pályája itt és ekkor kapcsolódott össze Hofi Gézával, akivel énekes-parodista duót alakítva számos sikeres színpadi és televíziós produkciót készített. Később a karmesterséggel is megpróbálkozott: szimfonikus zenekart vezényelt a Zeneakadémián is, 1999-től televíziós szórakoztató műsorokat vezetett.

Felesége az énekesnő Dékány Sarolta, lánya, Réka énekes színésznő, Gergő fia is a családi hagyományt folytatva a zenével foglalkozik. Örökzöld slágerei: Annyi ember él a földön, Én, aki nála jártam, Kapitány, Mondjátok meg Máriának, Nem vagyok teljesen őrült, Sír a telefon. Koós János megkapta az Artisjus zenei életműdíját, a Hungarotontól életműlemezt vehetett át, és 2008-ban ő kapta meg elsőként a tiszteletbeli pénzügyőr címet. 2014-ben Szenes Iván Életműdíjjal tüntették ki.

-MTI-

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

2026. már. 29.

Klasszikus és nagyon-nagyon aktuális politikai komédiát visz színre a Bartók Kamaraszínház társulata, derül ki a DSTV összegzéséből. Nagy Ignác Tisztújítás című darabját Parti Nagy Lajos átiratában láthatja a publikum – ráadásul a próbafolyamatot kettészeli a választás. Hangkép.

DSTV: fúvósok randevúja a zeneiskolában

2026. már. 28.

Újra megmozgatta a régió zeneiskoláit a Sándor Frigyes Zeneiskola, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézmény ezúttal a fafúvós hangszeres tanárokat és tanulókat várta – a szakmai fejlődés mellett az együtt muzsikálás örömét is megtapasztalhatták a résztvevők. Hangkép.

Fúvósok bemutatója ígér édes élményeket

2026. már. 26.

Folytatódik a Zenélő Cukrászda sorozata: a Sándor Frigyes Zeneiskola művész-tanárai és növendékei mutatkoznak be a Jakó Vasmű úti egységében pénteken délután – mindenkit szeretettel várnak!

DSTV: így látják ők a várost

2026. már. 26.

A város, ahol élünk címmel nyitott kiállítást az Így látjuk "MI" örömfotós közösség a József Attila Könyvtárban, derül ki a DSTV összegzéséből. Lokálpatriótáknak kötelező a kollekció – a megnyitón az alkotók is jelen voltak, sok más, a fotózást kedvelő érdeklődőn túl. Hangképtár.
 

Wesley-tárlat a Cornerben, muzsikás megnyitóval

2026. már. 23.

Több évre visszanyúló szép hagyományt folytatnak: a Corner Kávéház falán mutatkoznak be alkotásaikkal a Wesley-Da Capo Alapfokú Művészeti Iskola képzőművészeti tagozatos növendékei. Bemutató keddtől, a tárlat koncerttel nyílik, mindenkit szeretettel várnak a megnyitóra!

Költészet a szeretet jegyében a népfőiskolán

2026. már. 23.

Új kulturális színfolttal is gazdagodik a Dunamenti Regionális Népfőiskola kínálata: irodalmi délutánra várják az érdeklődőket szerdán, méghozzá egy különleges bemutatkozással csalogatnak a Kossuth Lajos utcai bázisra.

DSTV: Leenane szépe a Bartókban

2026. már. 22.

Lebilincselő, egyben megrendítő előadást láthatnak a nézők a Bartók Színházban – Martin McDonagh kultikus tragikomédiáját állították színpadra. A premier sikert hozott, a nézők közül sokan távoztak a gondolataikba merülve. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

  2. Pontosztozkodás a rangadón

  3. DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

  4. Magabiztos győzelmek a Fradi ellen

  5. A kikelet jó alkalmat teremt a véradásra is!

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

DSTV: egyre bővül "ABolhapiac” kínálata

Embedded thumbnail for DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

DSTV: "Tisztújítás" a Bartók színpadán

Embedded thumbnail for Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Folytatja a "Jószoli", kékben ragyog a város

Top hírek

  1. Közösségépítés terén is csillagos ötös a Városvédők Újtelepért Egyesület csapata

  2. A hulladékudvar, ahol mindig lomtalanítanak

  3. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  4. Dunaújvárosi diadal a lánglovagok versenyén

  5. Hasznos felajánlás nyomán gyarapodott a Családok Átmeneti Otthona

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő