Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 17. Gertrúd, Patrik
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Merkel: helyben kell segíteni a menekülteknek, ez 2015 tanulsága

Közélet
Angela Merkel
illegális bevándorlás
migránsok
EP-választás

facebook megosztás

doszerk - 2019. már. 19., 17:17

A hazájukhoz minél közelebb, helyben kell segíteni a menekülteknek, ez a 2015-ös menekülthullám tanulsága - jelentette ki kedden Berlinben Angela Merkel német kancellár.

A német kormányfő a Global Solutions Summit nevű világpolitikai konferencia egy pódiumbeszélgetésén visszautasította a védelmi költségvetés NATO-tagországoktól elvárt növelésének ügyében kormányával szemben megfogalmazott amerikai bírálatot. Rámutatott, hogy a hazai össztermék (GDP) arányában számolt védelmi kiadások az utóbbi években azzal együtt is jelentősen növekedtek Németországban, hogy maga a GDP is nőtt. A tervek szerint a védelmi költségvetés a jelenlegi 1,35 százalékos GDP-arányos szintről jövőre 1,37 százalékra, 2024-re pedig már 1,50 emelkedik, ez azonban soha nem mehet a nemzetközi fejlesztési politika rovására.

A kormány programját megalapozó koalíciós szerződés értelmében mindig ugyanannyival kell növelni a nemzetközi fejlesztési együttműködésre szánt forrásokat, mint a védelemre szánt forrásokat, mert nem lenne helyes csak a fegyveres erőre támaszkodni, a válságok megelőzésére és a stabilitást szolgáló gazdasági fejlesztésre is törekedni kell.

Ezt a hozzáállást mutatja, hogy Németország adta az egyik legnagyobb hozzájárulást a Szíria megsegítésére a napokban Brüsszelben tartott nemzetközi adományozó konferencián - fejtette ki Angela Merkel.

Mint mondta, Donald Trump amerikai elnök "természetesen azt is gyakran bírálta, hogy sok szíriai menekültet fogadtunk be, és ha a jövőben ezt úgy akarjuk csinálni, hogy a menekülteknek a hazájuk közelében legyen biztosított a fennmaradásuk, akkor ott, helyben kell segítenünk, ez a 2015-ös helyzet tanulsága".

"Nem azt csináltuk rosszul, hogy egy humanitárius szükséghelyzetben befogadtunk embereket, hanem azt, hogy korábban nem figyeltünk fel arra, hogy ezek az emberek kilátástalan helyzetbe kerültek, és a nyomorúság, a szükség, a létbiztonság fenyegetettsége miatt embercsempészekre bízták magukat, és ezért sokan meg is haltak" - mondta a német kancellár.

-MTI-

A rovat további hírei: Közélet

Dunaújvárosi Estek: út a neurobiológiához

2026. már. 17.

Izgalmas tudományos ismeretterjesztő előadással folytatódik a Dunaújvárosi Estek közéleti sorozata a Városházán csütörtökön: Mi történik az agyunkkal, ha nem csinálunk semmit? címmel dr. Szász Máté neurobiológus előadására várják az érdeklődőket. Flyer a hajtás után!
 

Együtt ünnepelte a város a forradalom és szabadságharc hőseit március 15-én (galériával)

2026. már. 16.

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 178. évfordulóján közösen rótta le tiszteletét a város a nemzet hőseinek emléke előtt vasárnap. A forradalmi emlékműnél tartott önkormányzati ünnepségen idén is arra a történelmi napra emlékeztek, amikor a magyar nemzet kiállt a szabadságért, a függetlenségért.

Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

2026. már. 15.

Gyönyörű, napfényes időben, megemlékezéssel, főhajtással ünnepelte városunk március 15-ét a '48-as emlékműnél ma délelőtt.

Együtt a menstruációs szegénység ellen – nagy köszönet minden közreműködőnek!

2026. már. 14.

A nemzetközi nőnap alkalmából kezdett jótékony célú akciót a DO/DSTV stábja – az adományozók a menstruációs szegénységben élő hölgyek mindennapjait segítették. A kezdeményezés véget ért, az adományok célba jutottak – köszönet minden jótevőnek!

A tárgyalási stratégiákról a kamarában

2026. már. 13.

Új kurzusra várja a résztvevőket a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK) áprilisban – a téma nagyon is zsebbevágó, hiszen az üzleti tárgyalási stratégiák titkaival ismerkedhetnek a résztvevők. Figyelem, fontos: közeleg a jelentkezési határidő!

Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

2026. már. 13.

Bosszantó, s egyébként a város többi részén is felfedezhető probléma ütötte fel a fejét a Római városrészben. A lakók jelzései alapján sokan dohányzónak nézik a játszótereket és környéküket, illetve zárt kutyafuttatóként használják a focipályákat. 

Együtt ünnepelhetjük a forradalom és szabadságharc hőseit

2026. már. 13.

Közös ünneplésre várja a városlakókat az önkormányzat az 1848-as forradalmi emlékműnél március 15-én, vasárnap délelőtt. Ünnepi program a plakáton, minden megemlékezőt szeretettel várnak!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Dunaújvárosi Estek: út a neurobiológiához

  2. Minden éremből jutott a birkózóknak

  3. DSTV: levelezőlap lett a hónap műtárgya

  4. Örömfotós várostárlat a könyvtárban

  5. Maradtak a negyedik helyen a fiatalok

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: levelezőlap lett a hónap műtárgya

DSTV: levelezőlap lett a hónap műtárgya

Embedded thumbnail for DSTV: aranykorszellem a Bartók galériájában

DSTV: aranykorszellem a Bartók galériájában

Embedded thumbnail for "Az azelőtt csodálatos világa" a Móriczban

"Az azelőtt csodálatos világa" a Móriczban

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

  3. FitCity Dunaújváros: a testi és lelki egészségért (galériával)

  4. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  5. ICA-D: hullámok hátán a divat világában (galéria)

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő