Parázs csata a Krokodilok ellen
Forodulatos küzdelemben szenvedett 7-6-os vereséget Érden a DUE-RFT floorball csapata a Ligakupa "B" csoportjának harmadik fordulójában.
Érden, a Dunai Krokodilok otthonában folytatta a Ligakupa küzdelmeit hétvégén a DUE-RFT floorball csapata. A dunaújvárosiak számára nem volt ismeretlen az ellenfél, ugyanis ellenfelük a harmadik, míg a mieink a negyedik helyen végeztek az OB II idei kiírásában, s ez most is komoly csatát ígért a két gárda között. Nem is kezdte rosszul a találkozót együttesünk, mely a 4. és az 5. percben is bevette ellenfele kapuját, ám előnyét sajnos nem tudta megtartani, mert a harmad derekán a házigazdák is bő egy perc alatt duplázni tudtak, így az első felvonás végén 2-2-es állással vonultak pihenőre a felek. A második húsz perc változatos, izgalmas küzdelmet hozott, melyben Siklósi Zoltán emberhátrányos góljával ismét előnybe került a DUE-RFT, de a vendéglátók Diószeghi Levente és Zsolt góljaival fordítani tudtak.
Kép forrása: DUE-RFT (Löwinger Zoltán archív felvétele).
Erre is volt azonban válasza a mieinknek, akik közül előbb Kiss Péter, majd Magosi Erik vette be a Krokodilok ketrecét, így a második felvonás végén is a dunaújvárosiak állak közelebb a remélt győzelemhez (4-5). A harmadik felvonást sajnos jobban kezdték a hazaiak, s Diószeghi Zsolt második találatával ismét egyenlítettek, majd az 52. percben a vezetést is magukhoz ragadták. Az egyetemisták azonban ekkor sem adták fel, s az első felvonásban duplázó Gutenkunst Ábel után Kiss Péter is megszerezte második gólját, így a véghajrának 6-6-os állással vágtak neki a csapatok. A meccs végül az utolsó percben dőlt el, ugyanis mindössze 25 másodperccel a lefújás előtt megszerezte hetedik gólját is a házigazda, s erre már nem volt válasza együttesünknek, mely három fordulót követően a negyedik helyen áll a Ligakupa "B" csoportjának tabelláján.
Dunai Krokodilok SE – DUE-RFT 7-6 (2-2, 2-3, 3-1)
DUE-RFT: Majorosi – Balázs, Dolmán, Gutenkunst 2, Jadlószki, Kiss P. 2, Kiss T., Komjáti, Krukk, Lendvai, Magosi 1, Pász, Pavlicsek, Petrovickij, Siklósi 1 (1), Sója, Pribék (kapus).
A rovat további hírei: Sport
A Mikulás Kupáért tollasoztak
2025. dec. 08.
Jól szerepeltek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a Danubius KSE tollaslabdázói a Seregélyesen megrendezett Mikulás Kupán.
Teljesítették a célkitűzést
2025. dec. 08.
Két dobogós helyezéssel és két ötödik hellyel zárták az év utolsó versenyét a DKSE fiókszakosztályainak fiatal birkózói.
Egy góllal kikapott a dánoktól és csoportmásodik a magyar válogatott
2025. dec. 08.
Az Európa-bajnoki bronzérmes és biztos negyeddöntős magyar női kézilabda-válogatott rotterdami középdöntős csoportja második helyén zárt, miután a vasárnap esti záró rangadón 28-27-re kikapott a tavalyi kontinensviadalon második dán csapattól a holland-német közös rendezésű világbajnokságon.
"Hazai" győzelem az Ovi Foci Kupán
2025. dec. 07.
A Napsugár Tagóvoda sikerével ért véget az Ovi Foci kupa 2025-ös sorozata, melynek utolsó fordulóját a Szent Pantaleimon iskolában rendezték meg csütörtök délelőtt.
Futással hangolódtak az ünnepekre (galéria)
2025. dec. 07.
Nagy sikerrel rendezték meg az I. Családi Mikulásfutást a Dunaújvárosi Egyetem és a Városháza tér útvonalon szombaton délelőtt.
Ezüstérmes a DFVE a Magyar Kupában
2025. dec. 06.
Nem jött össze a bravúr a Magyar Kupa fináléjában a DFVE női vízilabdázóinak, így a Ferencváros végig vezetve győzte le simán együttesünket a fővárosban ma este.
DSTV: közös mozgás a jótékonyság jegyében
2025. dec. 06.
Még múlt vasárnap délelőtt zajlott a II. Adventi Fitnesz fesztivál Dóczi Zsuzsa szervezésében. A jótékony céllal szervezett közös mozgásélmény hozta, amit azért sejteni lehetett – nagyon sokan látogattak el a remek hangulatú rendezvényre, s persze túl is szárnyalták az előzetesen kitűzött céljaikat. Hangkép.








