Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 25. Irén, Irisz
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Viharos széllel kezdődik a hét

Mozaik
időjárás
szél
március
tavasz

facebook megosztás

doszerk - 2019. már. 10., 19:51

Viharos széllel kezdődik a hét, emellett záporokra, néhol hózáporra is készülni kell. Hajnalban mínuszok is lesznek, s néhol napközben is 10 fok alatt maradnak a maximumok - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn eleinte az ország nagy részén derült, napos idő várható, majd dél, délnyugat felől megnövekszik a felhőzet. Délnyugaton több helyen, másutt elszórtan várható eső, zápor, a magasabb helyeken havas eső sem kizárt. Eleinte még nagy területen lesz viharos a szél, mely a nap folyamán fokozatosan veszít erejéből, de késő délutánig továbbra is számítani kell erős, főként a Kisalföldön viharos lökésekre is. 

A szél veszélye miatt hétfőre másodfokú figyelmeztetést adtak ki Budapestre, Pest, Bács-Kiskun, Fejér, Jász-Nagykun-Szolnok és Nógrád megyére. Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Komárom-Esztergom, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Tolna és Veszprém megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

A legalacsonyabb hőmérséklet hétfőn általában 3-10 fok között alakul, a legmagasabb hőmérséklet 8-13 fok között alakul. Kedden számottevő csapadék nem valószínű, legfeljebb egy-egy futó zápor alakulhat ki, illetve hajnalban a Dunántúlon futó hózápor sem kizárt. Még ekkor is eleinte viharos, erős lesz a szél, majd délután fokozatosan mérséklődik a légmozgás. A minimumhőmérséklet általában mínusz 3 és plusz 3, a maximumhőmérséklet 7-11 fok között alakul.

Szerdán eleinte a Tiszántúlon néhány órára még kisüthet a nap. Szórványosan várható eső, zápor. A szél megélénkül, helyenként megerősödik. A leghidegebb órákban mínusz 1 és plusz 5, napközben plusz 4 és 10 fok között alakul a hőmérséklet.

Csütörtökön délen, délkeleten több helyen, másutt csak elszórtan eshet az eső, illetve a zápor. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás, de a Dunántúlon megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet mínusz 3 és plusz 3, a maximumhőmérséklet 6 és 11 fok között alakul.

Pénteken, március 15-én szórványosan várható eső, zápor. Időnként megerősödhet a szél is. A leghidegebb órákban mínusz 3 és plusz 2, napközben plusz 6-13 fok között alakul a hőmérséklet. Szombaton és vasárnap elszórtan eső, zápor előfordulhat, de vasárnap több órára kisüt majd a nap. A szél többfelé megerősödik, vasárnap helyenként viharossá fokozódik. A minimumhőmérséklet szombaton 2 és 7, vasárnap 3 és 8 fok között valószínű. A nappali maximumok szombaton 10 és 18, vasárnap 13 és 18 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

-MTI-

A rovat további hírei: Mozaik

Arabica vagy robusta: melyik hozza a kávézás élményét?

2026. már. 25.

Ahogy belépsz a boltba, hogy megvásárold a következő adag kávéadagot, azonnal szembesülsz a kérdéssel: arabica vagy robusta? Az instant kávék és az olcsó, kesernyés ízek világától búcsút integetve most a minőségre vágysz. (X)

Hatékony IT konzultáció és támogatás a modern vállalkozások számára

2026. már. 24.

A mai üzleti életben a megfelelő informatikai struktúra kialakítása és karbantartása alapvető fontossággal bír. (X)

Búcsúzás az általános iskolától: ajándékötletek emlékezetes pillanatokra

2026. már. 24.

Amikor egy korszak lezárul, és egy másik kezdődik, mindig különleges érzések kavarognak benned. Az általános iskolából való ballagás pontosan ilyen pillanat. Ez az időszak nem csupán a tanulmányok egy szakaszának végét jelenti, hanem a fiatalság új kihívásai előtt is megnyitja az utat. (X)

Közeleg a nedűk szerelmeseinek ünnepe – idén is lesz bormustra a Mondbach-kúriában

2026. már. 24.

Ismét Dunaújvároson lesz a boros világ szeme, hiszen április 18-án az önkormányzat második alkalommal rendezi meg a "Pentelei Bornap" eseménysorát a Mondbach-kúriában. A program részeként ezúttal is Dunaújváros borát kutatja a szakma krémje, a városlakók pedig kedvükre kóstolhatnak és vásárolhatnak majd a legfinomabb nedűkből. 

Ragyogj kékben – és szavazz az útvonalra!

2026. már. 23.

GPS Art akciót kezdett, puzzle alakú városfutás-pálya megtervezését várta a pályázóktól az autizmus világnapjára rendezendő programsorozat szervező csapata. A terveket ma publikálták, közösségi akció keretében várják a voksokat!

Biztonságos parkolási lehetőségek a budapesti reptér környékén

2026. már. 23.

A repülőtéri parkolás megtervezése mindig kihívást jelent az utazóknak, különösen Budapesten, ahol a Liszt Ferenc repülőtér forgalma állandóan növekvő tendenciát mutat. (X)

Változékony start, a hét közepén durva lehűléssel

2026. már. 23.

Tavaszias idővel kezdődik a hét, de a periódus második fele komoly változást hoz a DO időjárási szakértőjének friss prognózisa szerint: a hét második felében erős lehűlésre számíthatunk, ráadásul rengeteg csapadék is jöhet!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Helyt álltak a nemzetközi mezőnyben

  2. Még mindig a netes csalók állnak nyerésre

  3. Arabica vagy robusta: melyik hozza a kávézás élményét?

  4. Már nem hibázhat a DFVE

  5. DSTV: végleges a választási szavazólap

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: végleges a választási szavazólap

DSTV: végleges a választási szavazólap

Embedded thumbnail for DSTV: folyamatos fejlődés

DSTV: folyamatos fejlődés

Embedded thumbnail for DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

DSTV: plakáterdő helyett virágágyás

Top hírek

  1. Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

  2. Volt minek örülni a hétvégén is

  3. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

  4. Ragyogj kékben – és szavazz az útvonalra!

  5. ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő