Dunaújváros Hetilap

A Vidámparkból Kalandpark lesz

Brousil Csaba - 2019. április 4. 16:37

Cserna Gábor polgármester sajtótájékoztatót tartott a régi Vidámpark, és a leendő Kalandpark területén, a jövőbeni fejlesztések kapcsán, a helyszínen.

Cserna Gábor elmondta, hogy az egykori Vidámpark területén egy Kalandparkot hoznak létre állami támogatásból. Kiemelte, hogy a munkálatok két hét múlva el is kezdődnek és várhatóan idén őszre, de legkésőbb év végére be is fejeződnek. Az új Kalandpark sportolási és szórakozási lehetőségeket kínál majd a városlakóknak. Korszerűsítik a belső úthálózatot és új útszakaszokat is kiépítenek majd. A Póknál, - mely régen a dodzsem pálya volt – kap helyet az az extrém sportpálya, ahol a fiatalok gördeszkázhatnak, biciklizhetnek. Itt a régi büfé épületét is felújítják, ami ismét büféként üzemel majd, továbbá kialakítanak egy akadálymentesített mosdóblokkot is.

Mint mondta, a teniszpályák – két salakos pálya – ugyanott lesz, ahol régen is volt. A Kalandparkban helyet kap egy függő-kötélpálya is, mely egész hosszan húzódik majd, kihasználva a terep természetes esését. A régi elvarázsolt kastélyból pedig egy erdei fogadóépületet alakítanak ki. Továbbá megújul a régi szabadtéri színpad is, mely különböző koncerteknek ad majd helyet.

A rovat további hírei: Közélet

Profi futópad a lánglovagok szolgálatában

Profi futópad a lánglovagok szolgálatában

2025. nov. 14.

Nem is olyan régen döntött arról a közgyűlés, hogy egy professzionális sporteszközt adományoznak a dunaújvárosi tűzoltók számára. A futópad megérkezett, az ünnepélyes és kiváltképp jó hangulatú átadó pedig csütörtök délután volt.

Dunaújváros zöld elkötelezettsége: EUCF és DIMOP projektek a fenntartható jövőért

Dunaújváros zöld elkötelezettsége: EUCF és DIMOP projektek a fenntartható jövőért

2025. nov. 14.

Újabb mérföldkőhöz érkezett az elmúlt hónapokban a város zöld és fenntarthatósági elkötelezettsége: két kiemelt projektet sikereiről is szó esett. Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester szerint mindkét program — az EUCF és a DIMOP — jelentősen hozzájárul a város energiahatékonyságának növeléséhez, valamint a fenntartható városi működés kialakításához.

Közgyűlés: a kórház melletti parkolók építésének szerződéseiről is döntöttek

Közgyűlés: a kórház melletti parkolók építésének szerződéseiről is döntöttek

2025. nov. 13.

Városunk közgyűlése ma délelőtt tartotta november havi ülését. A testület 24 napirendről nyílt, míg 3 témáról zárt ülésen határozott. Jó hír, hogy már a kórház körüli parkolók építése is napirenden volt, sőt, a kivitelezés szerződéséről is határozat született.

Kezdődik a karácsonyi csodavárás időszaka

Kezdődik a karácsonyi csodavárás időszaka

2025. nov. 13.

Az első gyertya meggyújtásával kezdetét veszi az év egyik legszebb és legmeghittebb időszaka, és ezzel együtt a Városháza téri "Adventi Forgatag" is megnyitja kapuit a karácsonyi vásárral. Több héten át színpadi produkciók, ünnepi díszbe öltöztetett főtér és téli finomságok várják a forgatagba kilátogatókat.

Segítsünk a baracsi tűzoltóknak!

Segítsünk a baracsi tűzoltóknak!

2025. nov. 13.

A tönkrement régi tűzoltóautó helyett egy újabbat, megbízhatóbbat szeretnének vásárolni a baracsi tűzoltók, s ebben most bárki segíthet nekik!

Fontos munkák zajlanak a Szalki-szigeten

Fontos munkák zajlanak a Szalki-szigeten

2025. nov. 12.

Településünk egyik ékköve a szabadstrand és környéke – a területen rengeteg fa található, ám az évek során közülük sokan elöregedtek és megbetegedtek. Jelenleg is tart a balesetveszélyessé vált példányok kivágása.

Hála és köszönet a közösségnek – díjátadó koronázta a szociális munka napját

Hála és köszönet a közösségnek – díjátadó koronázta a szociális munka napját

2025. nov. 12.

Polgármesteri és intézményvezetői köszöntő, szép műsor, és az intézményi tradícióknak megfelelően díjátadó színesítette az Útkeresés Segítő Szolgálat ünnepi eseményét, amelyet a szociális munka napja alkalmából rendeztek a zeneiskola kamaratermében kedden délelőtt.