Átadták a Paszuly-díjakat

Vass Ádám - 2019. április 25. 12:45

Rajzpályázatot hirdetett a CsupaCsoda Birodalom Népmesepont az MMK-ban. A legjobbak a díjak mellett még a műveiket is felragaszthatták a Paszulyfára.

Első alkalommal hirdetett rajzpályázatot a szeptemberben nyílt CsupaCsoda Birodalom Népmesepont. A Munkásművelődési Központ versenyére az elmúlt két hónap során összesen 113 pályamű érkezett, a díjakat pedig szerda délután adták át. A Rajverseny a Paszulyfára - Babszem Jankó Levelei elnevezésű pályázatra általános iskolások műveit várták, és végül annyi remek rajz érkezett, hogy három helyett kilenc legjobbat választottak ki.

Az arany, ezüst és bronz Paszuly-díjak mellett egy különdíjast is választottak, a legnagyobb elismerést viszont a Gyémánt Paszuly-díjas Baráth Bettina kapta, aki a CsupaCsoda Birodalom első rajzpályázatának győztese lett. Ők mindannyian kitehették műveiket a Népmesepont falát díszítő Paszulyfára is. A díjátadón Kováts Rózsa igazgató elmondta, ősszel újabb rajversenyt hirdetnek majd, amivel tovább bővülhet a Paszulyfa termése, valamint egy meseíró pályázatot is.

A rovat további hírei: Oktatás

DSTV: iskolakezdésre tanárportré

DSTV: iskolakezdésre tanárportré

2025. szep. 01.

Fiatal pedagógus portréjával folytatódott a DSTV sorozata. Az idei tanév első napjára időzítve Illés Nóra, a Vasvári iskola munkatársa beszél hivatása szépségeiről és kihívásairól, a gyerekek és a közösség kínálta különleges miliőről. Hangkép.

 

Tiszta lappal – újrakezdőket is vár a Kálvin gimnázium

Tiszta lappal – újrakezdőket is vár a Kálvin gimnázium

2025. aug. 21.

A lehetőségről már írtunk, most itt a kapcsolódó hirdetés: a Kálvin János Református Gimnázium és Általános Iskola szeptember 1-jéig várja azokat a 16-99 éves jelentkezőket, akik elkezdeni, újrakezdeni vagy folytatni szeretnék középiskolai tanulmányaikat. (X)

Esti iskola délelőtt? Igen, már ilyen is van!

Esti iskola délelőtt? Igen, már ilyen is van!

2025. aug. 16.

Városunkban úttörő rendszerben szervezi meg egyik esti munkarendű osztályát a Kálvin János Református Gimnázium és Általános Iskola: a 11. évfolyamon 9-14 óra között tanítanak. A kezdeményezés hátteréről Gyurkity Katalin, az intézmény pedagógiai igazgatója beszélt.

DSTV: nem csak tanár

DSTV: nem csak tanár

2025. aug. 13.

Folytatódik a DSTV sorozata a városban népszerű pedagógusok bemutatásáról. Ezúttal Lászlóné Durecz Andrea, a Móricz iskola tanára sokrétű, a diákok környezeti nevelése terén is jelentős eredményeket elért pályáját összegzik. Hangkép.

Móricz: elismerés a felelős állattartásért

Móricz: elismerés a felelős állattartásért

2025. júl. 16.

A tanév vége előtti időszakra is jutott elismerés a Móricz Zsigmond Általános Iskolának: az Örökös Állatbarát Általános Iskola kitüntető címet érdemelte ki az intézmény. 

DSTV: búcsúztak a "magdások"

DSTV: búcsúztak a "magdások"

2025. júl. 15.

Ahány iskola, annyiféle tanévzáró születik egy-egy tanév végén. derül ki a DSTV összegzéséből. A stáb több intézményt is meglátogatott a közelmúltban, így a Szabó Magda Általános Iskola idei tanévének utolsó napjára is kíváncsi volt. Hangkép.

Sikeres vizsga és csodaszép történet

Sikeres vizsga és csodaszép történet

2025. júl. 13.

A 2024/2025-ös tanévet már jó ideje lezárták településünk iskolái. A Rostiban azonban íródott egy nem mindennapi történet – osztálytársai jelenlétében sikeres vizsgát tett és át is vette a bizonyítványát Lisztes Nárcisz.