Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 18. Sándor, Ede
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Havonta átlagosan 345 keresztényt ölnek meg a világban

Közélet
kereszténység
gyilkosság
vallás
terror

facebook megosztás

doszerk - 2019. ápr. 24., 15:38

Ezzel a kereszténység lett az egyik legüldözöttebb vallás a Földön - írja a 888.hu internetes portál.

Egy, az Egyesült Államokban székelő alapítvány részletes kutatást végzett arról, hogy mely vallások a legüldözöttebbek a Földön. Megállapították, hogy a keresztények e szempontból nagyon rosszul állnak, ugyanis őket támadják meg a legtöbbször.

Az olasz Il Giornale által ismertetett kutatás megállapította, hogy a vallásuk miatt havonta átlagosan 345 keresztényt gyilkolnak meg. 

A kutatás kitért arra is, hogy kiemelten magas a templomokat és egyéb szent helyeket ért támadások száma. A szakértők jelentésükben azt írják, hogy havonta legalább 105 templomot próbálnak meg felgyújtani.  Számításaik szerint világszerte 219 keresztény van bebörtönözve amiatt, mert a vallásukat gyakorolták.

A kutatás rámutatott, hogy összesen 245 millió (!) keresztény hívő néz szembe valamilyen üldöztetéssel. Tavaly összesen 4136 hívőt öltek meg a világban a vallása miatt. David Curry, a jelentést publikáló szervezet vezetője elmondta, hogy a támadások nagy része mögött a szélsebesen terjedő radikális iszlám áll. 

Ahogyan arról többször is beszámoltunk, húsvétvasárnap iszlamista szélsőségesek összehangolt öngyilkos merényleteket hajtottak végre Srí Lankán. A dzsihadisták templomokban és szállodákban robbantottak. A szerda reggeli adatok szerint a halottak száma már 359-re emelkedett. A terrortámadásért az Iszlám Állam vállalta a felelősséget.

Franciaországban követik el a legtöbb keresztényellenes támadást, az elmúlt hónapokban átlagosan három templomot kíséreltek meg megrongálni vagy elpusztítani a nyugat-európai országban. 

- 888.hu -

A rovat további hírei: Közélet

Rangos elismerés az elhivatott munkáért

2026. már. 18.

Kitüntetést vehetett át március 15. alkalmából Orosz Csaba, városunk önkormányzati képviselője. Az Emléktárgy történelmi, Árpád-házi zászlót ábrázol, az elismerést a Honvédelmi Minisztérium haderőfejlesztésért és védelempolitikáért felelős államtitkár adta át a képviselőnek.

Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

2026. már. 18.

A Dunaújvárosi Szakképzési Centrum (DSZC) Lajos király körúti bázisán időkapszula elhelyezésével ünnepelték az új ágazati központ megszületését. Mint a témával foglalkozó sajtótájékoztatón elhangzott, a megvalósuló fejlesztés kiemelt jelentőségű a városi és a környező településeken élő fiatalok számára.

Sok fotóst megihletett a téli szürkeség

2026. már. 18.

A napokban lezárult a „Dunaújváros fái a négy évszakban” című fotópályázat téli ciklusa. A rideg szürkeség is sok alkotót szólított meg – de a ciklus díjátadóján kiderült, sokan készülnek már a Föld napján tartandó „nagydöntőre”, valamint a közönségszavazásra is. 

„Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

2026. már. 18.

A héten is folytatódott a városi közterületek és parkolók menetrendszerű takarítása. A munkálatok a piac környékén folytatódtak, Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester választókörzetében.

Virágok váltják majd a választási plakátokat

2026. már. 17.

Az egyik legnépszerűbb kampánytechnikai eszköz a különböző formájú és méretű plakátok használata. A választások környékén a helyhatósági vagy országgyűlési választásokon induló pártok és szervezetek – a jelöltekkel egyetemben – néha valósággal elárasztják a köztereket. 

Választás 2026: már végleges a szavazólap

2026. már. 17.

Újra ülésezett az Országos Egyéni Választókerületi Bizottság (OEVB) hétfőn délután: a legutóbbi tanácskozás nyomán ellenőrizték és jóváhagyták az áprilisi országgyűlési választás egyéni jelöltekre vonatkozó szavazólapjának adattartamát. 

Dunaújvárosi Estek: út a neurobiológiához

2026. már. 17.

Izgalmas tudományos ismeretterjesztő előadással folytatódik a Dunaújvárosi Estek közéleti sorozata a Városházán csütörtökön: Mi történik az agyunkkal, ha nem csinálunk semmit? címmel dr. Szász Máté neurobiológus előadására várják az érdeklődőket. Flyer a hajtás után!
 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Rangos elismerés az elhivatott munkáért

  2. Alakul az alsóházi rájátszás menetrendje

  3. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  4. DSTV: harmadjára is nagy siker

  5. Sok fotóst megihletett a téli szürkeség

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: harmadjára is nagy siker

DSTV: harmadjára is nagy siker

Embedded thumbnail for DSTV: lenyűgöző fizika a "Magdában"

DSTV: lenyűgöző fizika a "Magdában"

Embedded thumbnail for DSTV: büszkeségünk a sportuszoda

DSTV: büszkeségünk a sportuszoda

Top hírek

  1. Így ünnepelte március 15-ét a város (galéria)

  2. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  3. Konyhatűzhöz riasztották a lánglovagokat

  4. ICA-D: hullámok hátán a divat világában (galéria)

  5. Együtt ünnepelte a város a forradalom és szabadságharc hőseit március 15-én (galériával)

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 10. szám - 2026.03.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő