Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 10. Melánia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Sokba kerülhet pár kupica húsvéti pálinka

Mozaik
ittas vezetés
húsvét
lakosság
ünnep
biztosítók

facebook megosztás

doszerk - 2019. ápr. 21., 11:52

Több millió forintba is kerülhet néhány kupica húsvéti pálinka akkor, ha valaki különösen nagy kárral járó közúti balesetet okoz a hatása alatt. A biztosítók ugyanis nemcsak kategorikusan kizárják a kártérítésből az ilyen vétkeseket, hanem még a másoknak okozott anyagi kárt is behajthatják rajtuk – figyelmeztet közleményében a CLB biztosítási alkusz cég.

A tájékoztatás szerint akár ötmillió forintot is követelhet a biztosító azon az autóson, aki alkohol vagy kábítószer, egészen pontosan a vezetői képességekre hátrányosan ható szer hatása alatt okoz másoknak különösen nagy anyagi kárral járó közúti balesetet – figyelmeztet húsvét kapcsán a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb) ide vonatkozó passzusára Németh Péter.

A CLB Független Biztosításai Alkusz Kft. értékesítési és kommunikációs igazgatója leszögezte, hogy nemcsak a hatóságok, hanem a biztosítók is szigorúan büntetik az ittas vezetőket: egyértelműen kizárják a kártérítésből azokat, akik túllépik az általuk meghatározott 0,8 ezrelékes befolyásoltságot.

Ez az állapot akár egy-két pohár bor vagy két üveg sör legurítása után is bekövetkezhet. Az ittasan okozott kárt a kgfb sem tolerálja, ötmillió forintig behajthatják a vétkesen azt az összeget, amit a biztosító a károsultnak kifizetett.

Vagyis az, aki ittasan okoz balesetet a cascóban, a baleset- és az életbiztosításban sem bízhat, mert nincs olyan szerződés, amely a részegekért vagy akár csak a „spiccesekért”, sőt, újabban a kábítószer hatása alatt állókért helytállna.

Őket semmi sem védi. Ezt a kockázatot a legjobb húsvéti pálinka sem éri meg – összegezi Németh Péter. A CLB szakértője a tapasztalatok alapján figyelmeztet: egy késő estébe, éjszakába nyúló italozás nyomát még húsvétkor sem lehet 4-5 óra alvással eltüntetni a szervezetből, ezért ha valaki így okoz balesetet, a szonda még mindig alkoholos állapotot fog mutatni.

- OPH -

A rovat további hírei: Mozaik

Ajtó gyártás speciális terekhez: hogyan készülnek a nyílászárók ferde falakhoz és tetőtérbe?

2026. jan. 09.

A modern lakóterek kialakításánál egyre gyakoribbak az olyan egyedi megoldások, ahol a hagyományos, szabványos nyílászárók valami miatt nem használhatóak. A tetőtér beépítése, a ferde falak, a galériák és a különleges tervezésű terek mind olyan megoldásokat igényelnek, amit egy szimpla ajtóval nem lehet kipipálni. (X)

DSTV: petárdák helyett kutyatáp

2026. jan. 09.

Az óév utolsó jótékony célú közösségi kezdeményezését idézi fel a DSTV összeállítása. Az akció során adományokat gyűjtöttek a menhelyi kutyák számára, egyben felhívták a figyelmet a petárdázásnak az állatokra gyakorolt negatív hatására is. Hangkép.

DSTV: havas hangulat, éles bevetés

2026. jan. 07.

Miközben nagy erőkkel fut az utak-járdák hómentesítése, a város népe szó szerint örömmel vetette magát a rég tapasztalt mennyiségű hóba! A DSTV rövid hangképes összeállítása a tegnap esti élményeket gyűjti csokorba – íme!

DSTV: bulis szilveszteri visszanéző

2026. jan. 07.

A webgaléria nagyot futott hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése a Városháza téren rendezett, az új esztendőt köszöntő buliról. A szilveszterezőket a hóesés is meglepte, a muzsika és tánc mellett ez is sokakat csábított a forgatagba. Hangkép.

Hahó, itt a hó – ha fotóztál, küldd el nekünk!

2026. jan. 06.

Hócsata? Egy szép ívű perec szánkóval? Hóember? Esetleg -angyal? Bármi jöhet a DO facebook felületén, ha minden jól megy, a vége egy nagy közös webgaléria! Hó, ha hó – téli örömök rulez jelszóval várjuk a képeket!

Népfőiskola: havas tájban is folytatják a Japán séta sorozatát

2026. jan. 06.

Remek közösség alakult ki a Dunamenti Regionális Népfőiskola tavalyi kezdeményezése nyomán, és a Japán séta elnevezésű program idén is folytatódik – először szerdán várják a mozogni vágyókat.

Nagyon kemény téltámadás közeleg!

2026. jan. 05.

Több napos havazást, hófúvást ígér a DO időjárási szakértője. Komoly mínuszok lehetnek, már mától keményíthet Tél tábornok. Figyelem, fontos: nehéz lesz a közlekedés, egész héten télies útviszonyokkal kell számolni!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Újra a muzsika és a közösség ünnepe lett (galériával)

  2. A vége sajnos sima lett

  3. Eltűnés miatt keresik a testvérpárt

  4. Újabb hazai meccs előtt a röplabdázók

  5. DSTV: az év első dunaújvárosi babája

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az év első dunaújvárosi babája

DSTV: az év első dunaújvárosi babája

Embedded thumbnail for DSTV: petárdák helyett kutyatáp

DSTV: petárdák helyett kutyatáp

Embedded thumbnail for DSTV: éves összegzés a vízről

DSTV: éves összegzés a vízről

Top hírek

  1. Gyászol a kórház, elhunyt dr. Makkai Noémi

  2. Baleset és teljes útlezárás a 62-esen

  3. Bestiálisan bántalmazta az albérlőjét – letartóztatták

  4. Óvintézkedések a tartós, kemény fagyok idejére

  5. DSTV: havas hangulat, éles bevetés

Galéria

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 1. szám - 2026.01.09.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő