Dunaújváros Hetilap

Egyeztetések a testvérvárossal

Vass Ádám - 2019. május 13. 13:44

Hétfőn ismét városunkban látogatott a lengyelországi Leszno város küldöttsége, hogy különböző fejlesztésekről egyeztessenek és szakmai előadást tartsanak az egyetemen.

Az elmúlt pár évben egyre szorosabb és gyümölcsözőbb kapcsolat alakult ki Dunaújváros és Leszno között, aminek csúcspontja a március végén Lengyelországban aláírt testvérvárosi kapcsolat véglegesítése volt. Most városunkon volt a sor, hogy vendégül lássa a lesznoi küldöttségek, élükön Piotr Józwiak alpolgármesterrel. A hétfő délelőtti program a Városháza főépületének földszinti dísztermében kezdődött. Itt fogadta a vendégeket Gombos István humán ügyekért felelős alpolgármester, aki elmondta, meggyőződése, hogy jó döntés volt a testvérvárosi kapcsolat kialakítása, hiszen Leszno egy magával ragadó, gyönyörű város, az ottani látogatás tapasztalatait pedig itthon is megpróbálják megvalósítani.

A két város közt már egy működő kapcsolat alakult ki, aminek köszönhetően az két város egyeteme, múzeuma és futsal csapatai is kölcsönösen segíthetik egymást tapasztalataikkal, tudásukkal. Piotr Józwiak is megköszönte a lehetőséget a látogatásra, és méltatta az együttműködés előnyeit, a baráti beszélgetés és egyeztetés után pedig küldöttségével együtt részt vett egy belvárosi sétán Szabó Imre dunaújvárosi főépítész és Farkas Lajos múzeum igazgató kíséretével. A séta alatt betekintést nyertek a városi sportfejlesztésekbe, mint a Kézilabdacsarnok, a  Stadion, megismerkedhettek az építészettel, az '50-es, '60-as években épült házakkal, és természetesen az Intercisa Múzeumba is ellátogattak. Piotr Józwiak ezután pedig szakmai előadást is tart a Dunaújvárosi Egyetemen a lesznoi úszásoktatás és fejlesztések megvalósításáról.

A rovat további hírei: Közélet

Vadállatok a városban: szerencsére nincs okunk az aggodalomra

Vadállatok a városban: szerencsére nincs okunk az aggodalomra

2022. szep. 30.

Az elmúlt hetekben rendre megjelentek a Dunaújvároshoz köthető közösségi médiafelületeken a róka és nyest észlelésekről szóló bejegyzések. Az eseményeket figyelemmel követik a városvezetők, sajtótájékoztatót is tartottak a legfontosabb tudnivalókról. 

Népszámlálás: segíti az önkitöltést az önkormányzat

Népszámlálás: segíti az önkitöltést az önkormányzat

2022. szep. 30.

Az idei népszámlálás  menetrendje szerint először október 1. és október 16. között, az internetes önkitöltési időszakban az adatszolgáltatók kizárólag interneten keresztül, önállóan tölthetik ki a népszámlálási kérdőíveket. Az önkormányzat segít!

Távhő: újabb fórumot rendeztek a költségosztásról

Távhő: újabb fórumot rendeztek a költségosztásról

2022. szep. 29.

A költségosztás volt a témája annak a fórumnak, amit a DVG Zrt. hívott össze kedd délutánra a Kultik Moziba. A távhőszolgáltató tavaly óta negyedszer hívta össze a közös képviselőket és lakásszövetkezeti vezetőket annak érdekében, hogy a távhőelszámolás során érvényesüljön a költségosztás. 

Idén is virágba borult városunk (galériával)

Idén is virágba borult városunk (galériával)

2022. szep. 29.

Idén 23. alkalommal hirdette meg az önkormányzat a Virágos Dunaújvárosért versenyt – nyolc kategóriában várták a nevezéseket, de díjazták az „Első Fecskéket” és a jubiláló virágosítókat is. 

Ünnepi áldás és templomjárás a katolikus közösségben

Ünnepi áldás és templomjárás a katolikus közösségben

2022. szep. 29.

A hittanos gyermekek megáldásával és a nyitott templomok napjának programja keretében szervezett bemutatóval kezdték a római katolikusok a tanévet.

Örömmel mozgatták meg az óvodásokat (galériával)

Örömmel mozgatták meg az óvodásokat (galériával)

2022. szep. 28.

Az egészséges életmód, a mozgás és a környezetvédelem fontosságára hívta fel tíz dunaújvárosi tagóvoda növendékeinek figyelmét a felső Duna-parton megrendezett ovifutás.

Szakmai nap az egészségügyi szakdolgozóknak – újra Dunaújvárosban

Szakmai nap az egészségügyi szakdolgozóknak – újra Dunaújvárosban

2022. szep. 28.

Jubilál a sorozat, idén éppen tizedszerre rendezi meg a Megyei Szakdolgozói Nap programját a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara megyei szervezete – a tanácskozásnak (2015 után újra) Dunaújváros, a Városháza rendezvényterme ad otthont csütörtökön.