Sajátos firkák
Baráthné Markovics Zsuzsanna első önálló kiállítása nyílt meg az MMK folyosógalériában. Sajátos firkák című tárlatán ceruzával és szénnel készült alkotásai tekinthetők meg.
Zsuzsanna elmesélte, amikor óvodás volt a kislánya, jelezték neki, hogy rajzoljon otthon a gyermekkel, mert nem megy neki a finommotorika. Virágokat, fákat, házikókat alkottak, vagyis alkotott, mert mosolyogva hozzátette, általában egy idő után egyedül maradt az asztalnál. Aztán másfél évvel ezelőtt komolyabban kezdett foglalkozni a rajzolással, egyfajta hobbiként. Húzott néhány vonalat, és menet közben alakult ki a kép. A „firkákat” megosztotta a közösségi oldalon, és itt nagyon pozitív visszajelzéseket kapott, nemcsak az ismerőseitől. Itt adták neki azt az ötletet, hogy próbálkozzon szénnel is alkotni. Autodidakta módon, a maga tapasztalatai alapján sajátította el naptól napra a technikákat.
Először a női arcok érdekelték, később alakokat, dunaújvárosi épületet rajzolt meg. Mint mondta, nagyon sok inspirációt ad neki a zene, rengeteg Edda és Horváth Tamás dalt hallgat alkotás közben.
Az elmúlt időszakban mintegy hatszáz alkotást készített már, szinte mindegyik a kedvence. Van olyan kép, amelyet mindössze négy perc alatt alkotott meg, és van olyan is, amelyik a színezéssel együtt négy órát vett igénybe. Szeretné meg fejleszteni képességét, technikáját, de hogy a rajzolás milyen mértékben marad meg életében, az nagyban függ e kiállításon kapott visszajelzésekből. Vajon még komolyabban fog vele foglalkozni, vagy megmarad hobbiként? A tárlatot egy hónapig lehet megtekinteni az intézmény földszinti folyosóján.
A rovat további hírei: Kultúra
Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "A boldogság ügynöke"
2025. nov. 23.
Vajon mérhető-e az emberi boldogság? A bhutáni-magyar rendezőpáros filmje egy negyvenes éveiben járó "boldogságügynök", Amber Gurung életét követi nyomon. Újabb különleges alkotással folytatódik a KineDok sorozata kedden – a közelgő ünnepek előtt de pláne kihagyhatatlan!
MMK: irodalmi teadélután
2025. nov. 22.
Folytatódik az Írisz Versszínpad sorozata a Munkásművelődési Központ színháztermében hétfőn délután.
DSTV: József Attila nyomában
2025. nov. 22.
Formabontó irodalmi esttel várták az érdeklődőket a József Attila Könyvtárban, derül ki a DSTV összegzéséből. "Szívünkből suhanó szelek" címmel a József Attila 120 emlékév kapcsán Prieger Zsolt és Nagy Katica verses, zenés előadása emlékezett a költőre. Hangkép, verstár.
Gazdag kínálat az ICA-D zenei programjában
2025. nov. 21.
Különleges, elsősorban dunaújvárosi szerzőket és/vagy muzsikusokat felvonultató sorozatot kezdett a közelmúltban a Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D). Legutóbb albumbemutató volt, legközelebb szerzői est lesz!
Violin: valóra váltak a vb-álmok Rómában
2025. nov. 19.
Büszkék lehetünk a Violin és a Szent Pantaleimon Alapfokú Művészeti Iskola táncos csapatára – a római világbajnokságon is bebizonyították, milyen eredményesek együtt, hiszen több kategóriában értek el dobogós helyezéseket! Bónuszként a magyar bajnokságon is remekeltek.
ICA-D: folytatódik az Utószó
2025. nov. 17.
Visszatérő vendéget köszönt a Kortárs Művészeti Intézet élő irodalmi antológiája szerdán: Jászberényi Sándorral beszélget Gyöngyössy Csaba.
DSTV: szóforgatók, betűvetők a könyvtárban
2025. nov. 16.
Kortárs irodalmi vetélkedőre várták a gyerekeket a József Attila Könyvtár gyermekkönyvtárába, derül ki a DSTV összegzéséből. A SZÓforgató – BETŰvető elnevezésű megméretés nyerteseinek járó elismerést Berg Judit írónő adta át a közelmúltban. Hangkép.









