A hajrában nyertek az esélyesek

2019. június 26. (szerda) 18:17 - spigott

A Dunaferr Vasas és a Dunabiztos Micro együttesei jutottak be a XVII. Dunaújváros Kupa csütörtök esti fináléjába.

Az elődöntőkkel folytatódott kedden este a XVII. Dunaújváros Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó sorozat a DLSZ Arénában. A nap első mérkőzésén az Acerbis Osztályban szereplő Dunabiztos Micro, valamint a Campus Osztály bajnoka, a Hardferr Bau csapott össze egymással, s vívott óriási csatát.
A találkozót utóbbi kezdte jobban, s igen hamar kétgólos előnyre tett szert, ám a Dunabiztos még az első félidőben négy találattal válaszolt, s a szünetre már 4-2-es vezetéssel vonulhatott. A térfélcsere után azonban nagyon összekapta magát a Campus bajnoka, melynek sikerült egyenlítenie, ám az utolsó előtti percben Bíró Bence is betalált, így a Dunabiztos Micro végül 5-4-es győzelmet aratva jutott be a sorozat csütörtök esti döntőjébe.

A második elődöntőben az Acerbis Osztály másodikja, a Dunaferr Vasas mérte össze erejét az elit csoport negyedikje, az SZP-Asztalos gárdájával. A Dunaferr gárdája hamar, már a 10. percben megszerezte a vezetést, s minimális előnyét a szünetig meg is tudta őrizni, majd a második felvonás derekán meg is duplázta azt. Ugyan az "asztalosok" gyorsan szépíteni tudtak, a hajrában újabb két gólt szerzett a Vasas, mely végül 4-1-es győzelemmel jutott tovább a fináléba, s játszhat csütörtökön este a Dunaújváros Kupa aranyérméért.

Eredmények

Dunabiztos Micro (I.) – Hardferr Bau Kft. (II.) 5-4 (4-2)
Dunaferr Vasas (I.) – SZP-Asztalos SE (I.) 4-1 (1-0)

A helyosztók programja

2019. 06. 27. 19:00 Hardferr Bau Kft. (II.) – SZP-Asztalos SE (I.) – a 3. helyért
2019. 06. 27. 20:00 Dunabiztos Micro (I.) – Dunaferr Vasas (I.) – az 1. helyért

Szoros siker az edzőmeccsen

2019. július 19. (péntek)

Az utolsó másodpercekben szerzett góllal győzte le első nyári edzőmeccsén a DKKA női kézilabda csapata a Szombathely együttesét.

Megkezdődtek a küzdelmek Dunaújvárosban

A Szalki-sziget ad otthont péntektől vasárnapig a MKB-Pannónia Strandröplabda Magyar Bajnokság negyedik fordulójának.

Lehet rájuk számítani

Mihók Attila a medence széléről, míg Brezovszki Gerda, Garda Krisztina és Kiss Alexandra a vízben tett meg mindent azért, hogy a magyar női vízilabda válogatott megnyerje a nápolyi Universiadét.

Magyar-szlovák - Augusztus 9-én indul a jegyárusítás

2019. július 18. (csütörtök)

Augusztus 9-én indul a jegyárusítás a magyar labdarúgó-válogatott következő, szlovákok elleni Európa-bajnoki selejtezőjére, amelyre szeptember 9-én 20.45 órától kerül sor a Groupama Arénában.

Kikapott az oroszoktól a női vízilabda-válogatott

A magyar válogatott 17-12-re kikapott az orosz csapattól a Kvangdzsuban zajló világbajnokság olimpiai kvalifikációs női vízilabdatornáján, így a B csoport második helyén végzett. Ez azt jelenti, hogy Bíró Attila együttesének játszania kell a nyolc közé kerülésért, közép-európai idő szerint szombaton 8.30 órától Új-Zélanddal.

Sima meccsek a bajnokságban

A Tízpróbások és a Fejó-Therm együttese is könnyedén szerezte meg a három pontot a Decathlon Nyári Bajnokság újabb fordulójában.

Győzelem az edzőmeccsen

2019. július 17. (szerda)

Egy Szepessy-gól is elég volt a Dunaújváros PASE labdarúgóinak ahhoz, hogy győzelemmel távozzanak a szintén NB III-as Dunaharaszti otthonából.