A hosszú hétvégén már 30 foknál melegebb is lehet
A pünkösdi hosszú hétvégén szárazabb, napsütéses, meleg idő lesz. Helyenként akár 32 fokig is melegedhet a levegő - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Szombaton napos időre lehet számítani. Főként északkeleten, keleten alakulhat ki zápor, zivatar. Az Észak-Dunántúlon nagy területen megerősödik a szél is. A minimumhőmérséklet 13-19, a maximum 26-31 fok között valószínű.
Pünkösdvasárnap is napos idő várható, legfeljebb néhol alakulhat ki zápor, zivatar. Északkeleten helyenként megerősödik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 14-19, a legmagasabb hőmérséklet 26-31 fok között alakul.
Pünkösdhétfőn is napos időre lehet számítani, csapadék nem valószínű. A leghidegebb órákban 14-20 fok lesz. Napközben 27-32 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
-MTI-
A rovat további hírei: Mozaik
Római piknik és családfakutatás – programözön a Dunamenti Regionális Népfőiskolával
2025. aug. 23.
Különleges kalandtúra az ókori Róma világába jövő szerdán, majd családfakutató sorozat péntektől: sűrű őszre készül a Dunamenti Regionális Népfőiskola közössége, és már a nyár utolsó hetében is több programot kínálnak.
DSTV: népszerű az MMK kézműves vására
2025. aug. 23.
Nem először telt meg az MMK udvara kézműveskedők portékáival, derül ki a DSTV összegzéséből. A népszerű Kézműves Kincsek Vására augusztusban is finom falatokkal és egyedi tárgyak özönével vonzotta a városlakókat. Hangkép.
Dínók után kalózvilág a Játékfesztiválon
2025. aug. 22.
Az elmúlt évek masszív sikere után idén is a Játékfesztivál elnevezésű kavalkáddal búcsúzik a nyártól az Útkeresés Segítő Szolgálat. Ráadásul folytatják a tematikus programok szép hagyományát – a dinoszauruszok után újabb izgalmas kaland, a kalózok világa várja a vendégeket jövő kedden!
DSTV: Holdfényfürfő a kánikulában (galériával)
2025. aug. 22.
Az agyzsibbasztó kánikula után evidens menekülési útvonalat kínált az élményfürdő, derül ki a DSTV összegzéséből. A Strandok éjszakája országos sorozatának sikeres helyi akciója, valamint a tavalyi kísérlet szép emléke is jó alap volt: a keresztségben Holdfényfürdő nevet kapott akció szó szerint tömegeket vonzott az élményfürdőbe még múlt szombaton. Hangkép és galéria itt!
Roller Park Jam: remek közösség kerekített remek extrémsport-bulit!
2025. aug. 21.
Ahogy ígérték, ahogy vártuk: bár elsősorban a rolleresek örülhettek, de minden "kerekes" előtt nyitva állt a kapu, és jöttek is szép számmal: nagy sikert aratott az idén először, de remény szerint nem utoljára szervezett Dunaújváros Roller Park Jam összetartása múlt vasárnap.
Száraz marad a baba bőre – új korszak a pelenkák területén!
2025. aug. 21.
Amikor pelenkát választasz, lehet, hogy elsőre mindegyik egyformának tűnik. Puhának, kényelmesnek látszik, elnyeli a nedvességet, de ha jobban megnézed, óriási különbségek lehetnek a gyártástechnológia és a felépítés terén. Az utóbbi években a gyártók egyre nagyobb figyelmet fordítanak arra, hogy a pelusok a kényelem mellett a lehető legjobban óvják a baba bőrét is – még akkor is, ha hosszabb ideig viseli őket. (X)
DSTV: újabb siker a gasztrofronton
2025. aug. 20.
Visszatérő vendég városunk éttermeiben, kávézóiban, cukrászdáiban a Street Kitchen csapat, derül ki a DSTV összegzéséből. A közelmúltban titokban keresték föl a nemzetközileg is elismert CsoKiss Csokoládé Manufaktúra bázisát – ahol megkóstolták az aktuális kínálatot. Hangkép.