Bakondi: felerősödött az illegális migráció a balkáni útvonalon
Felerősödött az illegális migráció a balkáni útvonalon, az Országos Rendőr-főkapitányság legfrissebb statisztikája szerint a korábbi időszakban száz, jelenleg pedig kétszáz körül van a magyar-szerb határon hetente elfogottak száma - mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerdán az M1 aktuális csatornán.
Bakondi György hozzátette: ez jól mutatja, hogy a baloldali-liberális köröktől érkező állítások, miszerint "nincs migráció és felesleges ezzel foglalkozni", nem igazak.
Azt mondta, a balkáni útvonalon a fő irány pillanatnyilag Bosznia, Horvátország, illetve Szlovénia, ahonnan az illegális bevándorlók a csoporttól leválva próbálkoznak a magyar határnál is. Változott az állampolgársági összetétel is: míg 2017-ig alapvetően szír, iraki nemzetiségűek jöttek, addig napjainkban jellemzően iráni, afganisztáni, pakisztáni és indiai bevándorlók érkeznek.
Megjegyezte: az eddig évek tapasztalatai azt mutatja, hogy a hatásértők mozgása a nyári időszak beköszöntével automatikusan megélénkül.
Bakondi György a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában kitért arra is, hogy a balkáni útvonal aktivitásának felerősödése összefügg a spanyol-marokkói irány ellenőrzésének szigorításával. A marokkói hatóságok idén 30 ezer afrikai határsértőt tartóztattak fel és 6 ezer embercsempész-szervezetet számoltak fel, jelenleg pedig napirenden van, hogy Spanyolország mellett az Európai Unió is finanszírozza a határőrizetet az országban - fűzte hozzá Bakondi György.
-MTI-
A rovat további hírei: Közélet
Ünnepi percek után fontos döntések a közgyűlésen
2025. dec. 11.
Az esztendő utolsó tervezett ülését tartotta városunk közgyűlése most csütörtökön délelőtt. A fontos döntések előtt ünnepélyes keretek között adta át Pintér Tamás polgármester a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat.
Dr. Al-Sheraji Mohamed érdemelte a rangos önkormányzati elismerést
2025. dec. 11.
Kitűnő sebészt díjaztak, dr. Al-Sheraji Mohamed vette át az egészségügyi szféra legrangosabb önkormányzati elismerését. A "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat Pintér Tamás polgármester adta át az ünnepi közgyűlés előtt a több évtizede a pályán dolgozó sebésznek a Városházán ma délelőtt.
Életmentőkké váltak az óvodapedagógusok
2025. dec. 11.
A közelmúltban két olyan eset is történt Dunaújvárosban, amikor kizárólag az óvónők lélekjelenlétének és felkészültségének hála nem történt tragédia – a gyermekeink életét vigyázó „angyalkákat” köszöntötte Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester.
Különleges foglalkozás a fenntartható környezetért a Szent Pantaleimon iskolában
2025. dec. 10.
Az élhető jövőért most kell cselekedni – szárazföldön és vízen egyaránt bőven akad teendő. A PET Kupa Egyesület célja, hogy megismertessék a gyerekekkel az újrahasznosításban rejlő csodákat, egyúttal tudatos hulladékgyűjtővé nevelve őket.
DSTV: a kitelepítettekre emlékeztek
2025. dec. 10.
A személyes emlékeket felidéző anyaggal kiegészített beszámolót már közöltük, most itt a DSTV összeállítása: éppen 75 éve történt, hogy a kuláknak bélyegzett pentelei családokat kitelepítették otthonaikból. A gyászterhes eseményre emlékeztek a Pentele Klubházban az évfordulón. Hangkép.
Az őszi ciklusban is szép fotók készültek (galériával!)
2025. dec. 09.
Folytatódott a „Dunaújváros fái a négy évszakban” című fotópályázat – december elsejével lezárult az őszi ciklus. Az elmúlt etapban is bővült a pályázók száma, a zsűrinek ismét rendkívül nehéz dolga volt a sorrend felállításában.
Évtizedes hagyományt folytattak – színes forgatag volt Újtelepen Mikulás napján
2025. dec. 09.
A lelkesedés még mindig nem hagyott alább – a Városvédők Újtelepért Egyesület kollektívája idén 11. alkalommal szervezte meg Mikulás ünnepségét. A Waldorf Gimnázium udvarát ismét megtöltötték a kürtős kalács és a ropogó tűz csábító illatával, és természetesen maga a Mikulás is tiszteletét tette a forgatagon.









