Kezdődik a DUDIK
Cserna Gábor polgármester körülnézett a helyszínen és Arnold Miklós főszervezőtől érdeklődött, hogy állnak az előkészülettel. Bár még a területen van mit tenni, de a szervezők és építők rutinja garancia arra, hogy nagyon jó fesztiválunk legyen az idén.
Cserna Gábor hangsúlyozta, hogy reméli, hogy minden dunaújvárosi jól fogja érezni magát, s azoknak pedig a türelmét kéri, akiknek az éjszakai nyugodalmába a fesztivál egy kicsit bezavar. A program garancia arra, hogy mindenki megtalálja a neki kedvező zenei stílust.
Arnold Miklós elmondta, hogy nagyobb lesz a koncert sátor az idén, pár újdonsággal is készültek. A polgármester kérdésére elmondta, hogy a fellépők kiválasztását egy éves tájékozódás előzte meg, koncertekre jártak, megnézték, hogy kik vonzanak nagyobb tömeget, de persze a költségek sem voltak elhanyagolhatók. Az viszont jó hír, hogy a fesztivál presztízse már elég jó ahhoz, hogy olyan előadók is, mint Ákos fellépést vállaljanak, akik nagyon megválogatják, hogy milyen helyszínekhez adják a nevüket. A nagy nevek mellett a helyi erőknek is bemutatkozási lehetőséget biztosít a fesztivál, és az ételt italt kínáló cégek többsége is dunaújvárosi.
Természetesen a költségek is elég magasak, megközelítőleg 70 millió forintba kerül a négynapos rendezvény, amelyből 10 millió forintot az önkormányzat állt, a többit a jegyár-bevételből gazdálkodják ki és a szponzorok támogatásából gazdálkodják ki.
- Fekete Györgyi -
A rovat további hírei: Kultúra
Violin: aranyeső után gazdag őszi kínálat
2025. szep. 23.
A nyár is bővelkedett eseményekben, e hetekben pedig javában tartanak az új tanév első foglalkozásai a Violin Alapfokú Művészeti Iskola táncos csoportjainál. Új tagokat is toboroznak, de vannak olyan együttesek, amelyek kategóriájuk világbajnokságára készülnek.
DSTV: képregényes kavalkád az ICA-D tereiben
2025. szep. 22.
A beszámolóval már jelentkeztünk, most itt a DSTV összeállítása: új helyszínen rendezték a 6. Dunaújvárosi Képregényfesztivál elnevezésű seregeszemlét – az összetartás vendégeit a Kortárs Művészeti Intézetbe (ICA-D) várták. Hangkép.
DSTV: "Három nő, egy eset" a Bartók színpadán
2025. szep. 21.
Kortárs színmű ősbemutatójára készül a Bartók Kamaraszínház, derül ki a DSTV összegzéséből. Lackfi János Három nő, egy eset című darabját viszi színre a társulat, a napokban a szerző jelenlétében kezdődött a próbák sorozata. Hangkép.
ICA-D: "Kitöltetlen" – Kim Corbisier emlékkiállítása
2025. szep. 20.
A Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D) kiállítást rendez Kim Corbisier életművéből válogatva, az intézmény idei kiállítási évadának kiemelt eseményeként. Az emlékkiállítás különleges belga-magyar együttműködés keretében valósul meg, a tárlat megnyitójára jövő csütörtökön várják a vendégeket.
DSTV: diákfotók és gyerekrajzok a Restiben
2025. szep. 20.
Két kiállítással folytatódott a napokban a Resti Bisztró bemutatóinak sora, derül ki a DSTV összegzéséből. A Rosti iskola diákjai ezúttal egy fotós pályázatra érkezett művekből válogatta, de a tárlaton a Dunamenti Regionális Népfőiskola rajzversenyének legjobbjai is láthatók. Hangkép.
Ars Sacra: előadás és tárlat a főtemplomban
2025. szep. 18.
A dunaújvárosi római katolikus gyülekezet is újra bekapcsolódik az Ars Sacra című fesztivál országos programsorozatába: eseményeikre a Krisztus Király Főtemplomban várják az érdeklődőket szombaton.
Képregény-kalandorok, ne kíméljetek! (galériával)
2025. szep. 17.
Hibátlan formátum, remek helyszín, minden ízében parádés kínálat – a műfaj(ok) rajongóinak nagy-nagy örömére: idén immár hatodik alkalommal rendezték a Dunaújvárosi Képregényfesztivál elnevezésű összetartást, amelynek Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D) biztosított helyszínt múlt szombaton.