Kovács Zsófira méltán büszke az egész város

2019. június 14. (péntek) 16:21 - Brousil Csaba

Cserna Gábor polgármester személyesen is gratulált Kovács Zsófiának, a Dunaferr SE tornász kiválóságának a közelmúltban elért sportsikereihez.

Cserna Gábor kiemelte, hogy városunk már tizenkilenc éve a Nemzet Sportvárosa cím tulajdonosa és a város nagyon büszke a sportolóira, köztük Kovács Zsófiára is, aki komoly sikereket ért el tornában. Rátermettségét legutóbb a koperi Világkupán bizonyította, ahonnan két aranyéremmel tért haza. Ezzel a teljesítményével, ahogy a polgármester mondta városunk hírnevét is öregbítette. Cserna Gábor hangsúlyozta, hogy a város mindig is támogatta a sportolóit, az olimpikonokat kiváltképp és ez a jövőben sem lesz másképp, tehát Kovács Zsófia is mindenben számíthat a város támogatására. Majd további eredményes szereplést kívánva egy emléklappal és egy csokor virággal gratulált a sportolónak és egy palackkal a Város Borából Trenka János edzőnek.

Zsófi a Világkupa után sem állt meg pihenni, folytatja a munkát, gőzerővel készül a következő versenyekre, melyek között lesznek magyar bajnoki megméretések, világkupák is, de leginkább az őszi kvalifikációs világbajnokságra készül, mely már a közelgő olimpia kvalifikációja is lesz egyben.

A rovat további hírei: Sport

Remeklő dunaújvárosiak Szlovéniában

Remeklő dunaújvárosiak Szlovéniában

2019. július 17. (szerda)

Tizenkét dobogós helyezéssel zárták a 43. International Swimming Championships "Telekom 2019" elnevezésű úszóverseny küzdelmeit a Dunaferr SE sportolói.

Megvan a magyar keret

Megvan a magyar keret

2019. július 16. (kedd)

A Dunaferr SE két kiváló kenusa, Hajdu Jonatán és Kiss Balázs is ott lesz a szegedi világbajnokságon.

Meglepetéssel folytatódott a bajnokság

Meglepetéssel folytatódott a bajnokság

2019. július 16. (kedd)

Megszerezte első győzelmét a Decathlon Nyári Kispályás Labdarúgó Bajnokságban az újonc Szöglet FC együttese.

Szoros meccsen győzte le Kanadát a női vízilabda-válogatott

Szoros meccsen győzte le Kanadát a női vízilabda-válogatott

2019. július 16. (kedd)

Második mérkőzését is megnyerte a magyar női vízilabda-válogatott a Kvangdzsuban zajló világbajnokság csoportküzdelmei során: Bíró Attila együttese kedden Kanadát győzte le 15-14-re. A magyarok csütörtökön az olimpiai bronzérmes oroszokkal csapnak össze a csoportelsőségért.

Dunaújvárosi éremeső Fadd-Domboriban

Dunaújvárosi éremeső Fadd-Domboriban

2019. július 15. (hétfő)

Tizennégy dobogós helyezéssel zárták a Fadd-Domboriban megrendezett Vidék Bajnokság küzdelmeit a Dunaferr SE kajak-kenusai.

Fucsovics két helyet javított

Fucsovics két helyet javított

2019. július 15. (hétfő)

Fucsovics Márton két helyet javítva legutóbbi pozícióján a 49. a férfi teniszezők legfrissebb világranglistáján. A hétfőn kiadott rangsort továbbra is Novak Djokovic vezeti, aki vasárnap megvédte címét Wimbledonban.

Alakul a DPASE bajnoki programja

Alakul a DPASE bajnoki programja

2019. július 15. (hétfő)

Elkészült a teljes őszi szezon menetrendje a Dunaújváros PASE labdarúgói számára az NB III-as bajnokság Közép Csoportjában.