Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 23. Zelma, Rajmund
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Meleg lesz sok esővel

Mozaik
időjárás
eső
nyár
június
meleg

facebook megosztás

doszerk - 2019. jún. 02., 18:49

Sok lesz a napsütés, de a jövő héten is többször lesznek záporok, zivatarok. Ezzel együtt meleg lesz, sokfelé 28-29 fokos maximumokra kell készülni - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgála országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn a déli óráktól elszórtan, nagyobb eséllyel délen, délkeleten fordulhat elő zápor, zivatar. Nagy területen megélénkül a szél, zivatar környezetében erős vagy viharos széllökések is lehetnek. A leghidegebb órákban általában 12-17 fok lesz, de északkeleten helyenként 8-10 fok is előfordulhat. Napközben 24-29 fokig melegszik a levegő.

Kedden, szerdán és csütörtökön mindenhol kisüt a nap. Elsősorban délután, este többfelé várható zápor, zivatar. Zivatar környezetében erős vagy viharos széllökés is lehet. A minimumhőmérséklet mindhárom nap 12-17 fok között valószínű. A nappali maximumok kedden 22-28, szerdán és csütörtökön 23-28 fok között alakulnak.

Pénteken a sok napsütés mellett északkeleten lehet több a felhő, és ott várható legnagyobb eséllyel zápor, zivatar, de összességében az előző napoknál már szárazabb idő várható. A leghidegebb órákban 13-18 fok lesz. Napközben 25-29 fokig melegszik a levegő.

Szombaton sok napsütés ígérkezik, de egy bizonytalan mértékben megközelítő hidegfront hatására az ország egy részén átmenetileg jelentősebb felhősödés is lehet. Leginkább az ország északkeleti harmadában van esélye számottevő zápornak, esetleg zivatarnak. A minimumhőmérséklet 14-19, a maximumhőmérséklet 24-29 fok között valószínű.

Vasárnap napos, gomolyfelhős idő várható. Kisebb záporok több helyen is előfordulhatnak, de érdemi csapadék, esetleg zivatar inkább csak északkeleten lehet. A légmozgás élénk, erős lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-18, a legmagasabb hőmérséklet 23-28 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

-MTI-

A rovat további hírei: Mozaik

Hogyan védheted meg az online életed: adatvédelem és számítógépes biztonság

2026. jan. 23.

Az internet világa kétségkívül tele van lehetőségekkel, de sajnos veszélyeket is rejthet. Gyakran hajlamosak vagyunk alábecsülni, mennyire fontos a számítógépünk és az adataink biztonsága, amíg nem történik valami váratlan esemény. (X)

A láncfűrész lánc részei: te tisztában vagy ezekkel?

2026. jan. 22.

A láncfűrész lánc a vágás lelke, mégis sokan csak akkor foglalkoznak vele, amikor már nem működik megfelelően. Pedig a hatékony és biztonságos munkavégzés alapja a lánc felépítésének ismerete. (X)

Szabadkori a Szalkin – amikor a tél újra olyan, mint régen

2026. jan. 21.

A tél idén nemcsak a havat hozta magával, hanem egy rég nem tapasztalt élményt is: a tartós mínuszoknak köszönhetően a Szalki-sziget szabadstrand felőli oldalán olyan vastagra fagyott a jég, ami alkalmas a korcsolyázásra is. 
 

Kell-e szünetet tartani a melatonin szedésében?

2026. jan. 21.

Az alvás elengedhetetlen része az életünknek, amely nagyban befolyásolja a napi teljesítményünket és általános közérzetünket. Sokan különböző módszereket keresnek alvásuk javítására, és ezek közé tartozik a melatonin étrend-kiegészítőként való használata. (X)

A kannabisz megítélésétől a CBD megismeréséig

2026. jan. 20.

A kannabiszról sokaknak elsősorban a bódulattal és a tudatmódosítással kapcsolatos asszociációk jutnak eszébe. A növény azonban ennél összetettebb, mivel számos különböző természetes vegyületet tartalmaz. (X)

Távoli tájakra csalogat a népfőiskola

2026. jan. 20.

A népszerű sorozatok, például a japán séta, a családfakutató sorozat vagy éppen a Szenior Akadémia mellett új ismeretterjesztő előadásokkal csalogatja az érdeklődőket a Dunamenti Regionális Népfőiskola a hónap második felében. Lássuk a kínálatot!
 

Itt a durva mínuszok hete – a végén lehet icipici enyhülés, csapadékkal

2026. jan. 19.

Kemény hétre készülhetünk meteorológiai szempontból a DO időjárási szakértőjének friss előrejelzése szerint. Röpködnek a mínuszok, különösen az éjszakák és hajnalok lesznek kopogósak. A hét végére jöhet hó, de aki tarhonyapirítást tervez, halassza!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Ütközés a 6-os főúton – forgalmi akadállyal

  2. Az újonchoz látogat a DKKA

  3. Eltűnt Dudás Dávid Ármin – jelezze, ha tud róla!

  4. Kiss Attila és Pásztor Bertalan vehette át a város Pro Cultura Intercisae díját

  5. DSTV: nagy csaták az asztaloknál

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nagy csaták az asztaloknál

DSTV: nagy csaták az asztaloknál

Embedded thumbnail for DSTV: újra üzemel a Zenélő Cukrászda

DSTV: újra üzemel a Zenélő Cukrászda

Embedded thumbnail for Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

Top hírek

  1. Tragikus becsapódás, végzetes ütközés

  2. Ütközés a 6-os főúton – forgalmi akadállyal

  3. Szabadkori a Szalkin – amikor a tél újra olyan, mint régen

  4. A közösség diadala lett az újtelepi véradás

  5. Megválasztották a választási bizottságot, majd esküt is tettek a testület tagjai

Galéria

Kenguru Kupa (2026)

Jégpályák Éjszakája (2026)

Esküvő kiállítás (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 3. szám - 2026.01.23.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő