Dunaújváros Hetilap

Parkolók,közvilágítás, útfelújítás - Körzeti fejlesztések a Békében

2019. június 26. (szerda) 7:13 - Molnár Emese

Új parkolók, világítás a Hold utca mögött, és a nagyvenyimi körforgóig tartó útszakasz felújítása- ezen beruházások zöld utat kaptak múlt héten.

A részleteket Sztankovics László, a 8-as számú választókörzet fideszes képviselője ismertette portálunkkal. A Lajos király körút 9-11. számú lépcsőházak előtti terültet érinti a parkolóbővítés. Itt van egy tulajdonképpen felesleges, kanyarodó útrész, amely külön szigetet képez a háztömb előtt. A tervek szerint ezt megszüntetik, és helyette egy sorban tíz új parkolót építenek, a már meglévőkkel egy vonalban. Sztankovics László elmondta, természetesen az itt lévő fákat nem vágják ki. Jelen állás szerint egyirányúsítani fogják a 9-11. előtti szakaszt, amely egyébként van olyan széles, hogy az új parkolók építése után is bőven elfér a kukásautó majd. A parkolóátalakítás egy második ütemmel folytatódik majd, mégpedig a Lajos király körút bevezetőjénél további öt férőhelyet alakítanak ki.

A Hold utcában lakók igényelték, hogy legyen közvilágítás az utcájukat az Intersparral összekötő területen. Mint azt a képviselő felidézte, annak idején, amikor az áruház megvásárolta a területet, vállalta környezetének világítását is. Viszont amikor bezárják a boltot, lekapcsolják a világítást, a lakók pedig szeretnének a Hold utca hátuljánál. Sztankovics László hangsúlyozta, ezt meg is fogják valósítani. Egyben köszöntet is mondott az áruháznak, valamint városunk jegyzőjének, hogy megoldották a vízelvezető fedél cseréjét; ugyanis a Lajos király körút négyemeletes tömbjében lakók nyugalmát zavarta az áruház autós bejárójánál lévő fedél csattogása.

Van még egy fontos beruházás, amely nemcsak a körzetlakókat, hanem bizony az egész várost, a kistérséget érinti: a 6-os számú főútról lekanyarodó, a Nagyvenyim felé vezető útnak az első körforgóig tartó szakaszát is felújítják.

Mint azt Sztankovics László hozzátette, ezen fejlesztésekről már döntés született, így a határozatok, szerződések aláírása, és a szükséges eljárások, adott esetben engedélyeztetések elvégzése után (várhatóan nyárvégén, ősz elején) kezdődhet a kivitelezés.

 

A rovat további hírei: Közélet

Csalók élnek vissza a Tesco nevével

Csalók élnek vissza a Tesco nevével

2019. november 12. (kedd)

Csalók élnek vissza a Tesco nevével, ismeretlenek hamis nyereményjátékot hirdetve próbálnak adatokat megszerezni a vásárlóktól - tájékoztatta az áruházlánc kedden az MTI-t.

Önkormányzati sajtóközlemény

Önkormányzati sajtóközlemény

2019. november 12. (kedd)

A város önkormányzatának nevében Kálló Gergely kabinetfőnök az alábbi közleményt juttatta el szerkesztőségünkhöz, amit változtatások nélkül közlünk.

Önkormányzati sajtóközlemény

Önkormányzati sajtóközlemény

2019. november 11. (hétfő)

A város önkormányzatának nevében Kálló Gergely kabinetfőnök az alábbi közleményt juttatta el szerkesztőségünkhöz, amit változtatások nélkül közlünk.

A görög katolikus templom is megújul

A görög katolikus templom is megújul

2019. november 11. (hétfő)

Hatalmas munkálatokba kezdett a görög-katolikus egyházközség: teljesen megújul, megszépül az óvárosi templom.

Az idei utolsó kiállítás

Az idei utolsó kiállítás

2019. november 11. (hétfő)

A Nemzeti Kulturális Alap, az önkormányzat és a Modern Művészetért Közalapítvány támogatásával az idei utolsó kiállítást nyitották meg a Kortárs Művészeti Intézetben múlt pénteken. 

Kolbászfesztivál idén is!

Kolbászfesztivál idén is!

2019. november 11. (hétfő)

November 30-án (szombaton) immár TIZEDIK alkalommal rendezik meg a Pentelei Kolbászfesztivált és Disznótoros kóstolót. A rendezvényre a szervezők szeretettel meghívják Dunaújváros és városkörnyékének összes lakóját.

D+ Híradó - Heti hírösszefoglaló

D+ Híradó - Heti hírösszefoglaló

2019. november 10. (vasárnap)

Ökumenikus megemlékezést tartottak a temetőben, önkéntes Véradó Programra várják a diákokat, 64 kisdiák vált hivatalosan is az Arany Iskola polgárává, idén november 30-án jubilál a Pentelei Kolbászfesztivál, nyolc kisdiák indult a Gárdonyi Iskola mesemondó versenyén - egy csokorban a hét legfontosabb eseményei a D+TV híradójában.