Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 17. Antal, Antónia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

A jövő városát építik!

Közélet
Dunaújváros
Fidesz
Cserna Gábor
Palkovics Katalin
Vass Ádám
Mészáros László

facebook megosztás

Molnár Emese - 2019. júl. 18., 15:04

A taggyűlés jóváhagyásával összeállt a Fidesz helyi képviselő-jelöltjeinek névsora, akik az októberi önkormányzati választáson fognak indulni.

Június elején tartott taggyűlést a Fidesz Dunaújvárosi Szervezete, amelyen egyhangú támogatással Cserna Gábort jelölték polgármesternek az őszi önkormányzati választásokra. A múlt héten újabb taggyűlés volt, amelyen a képviselő-jelöltek személyéről döntöttek. Ennek eredményét ismertette Cserna Gábor a csütörtöki sajtótájékoztatón. Mint mondta, a jól bevált, az adott területeken ismert képviselők ismét indulni fognak a voksoláson, így az 1-es körzetben Gombos István, a 2-esben Lőrinczi Konrád, a 4-esben Lassingleitner Fruzsina, az 5-ösben Izsák Máté, a 6-osban Iván László, a 7-esben Nagy Zoltánné, a 8-asban Sztankovics László. Van három új jelöltjük, akik mindegyikéről elmondható, hogy a maguk terültén tettek már bizonyságot rátermettségükről, a közösségért való tenni-akarásukról, tudnak és képesek a városlakókért dolgozni.

A 3-as számú választókörzet a Római városrész egyik területét érinti, itt Vass Ádám újságíró lesz a kormányzó párt jelöltje. Vass Ádám elmondta, munkájából adódóan belelátott a hivatal működésébe, a képviselői feladatokba, és rendszeresen találkozik-beszélget új emberekkel, helyben működő közösségekkel. Azt is mondta, habár körzetileg felosztott, mindig is egységként tekintett a Római városrészre. Példaértékűnek és követendőnek ítéli Lassingleitner Fruzsina képviselői munkáját, mint mondta, ő is ily módon kíván tenni ezért a városrészért, minden olyan fejlesztést véghez vinni, akár együttesen is, amely a lakók komfortérzetét szolgálják, legyen az padok kihelyezése, parkolók építése.

A 9-es számú választókörzet zöme Újtelepet érinti. A Fidesz képviselő-jelöltje itt Palkovics Katalin, aki nem lehet ismeretlen a lakók körében, hiszen évek óta itt tevékenykedik egyesületükkel, egyre több feladatot vállalnak a közösség építése érdekében. Ismert vállalkozó, édesapja is képviselő volt még az első önkormányzati ciklusban. Mint azt Palkovics Katalin elmondta, szeret az embereken segíteni, és úgy érzi, képviselőként még többet tud tenni- már nem csak a szűk közösségért, hanem az egész város tekintetében.

A 10-es számú választókörzetben (Óváros, Pálhalma) Mészáros László lesz a kormányzó párt képviselő-jelöltje. Mint mondta, 1973 óta él a városban, mindig is igyekezett a közösségért tenni, a problémákat megoldani akár a vendéglátói, akár kórházi munkája során (ahol rendészeti vezető jelenleg), és képviselőként is így kívánja végezi munkáját, folytatva az eddigi körzeti képviselő, Hingyi László munkáját, például befejezni a csatornázási projektet.

Cserna Gábor polgármester ezúton is megköszönte Hingyi László közgyűlési, frakcióvezetői, gazdasági bizottsági elnöki munkáját, mint mondta, számítanak rá a továbbiakban is.

A helyi pártelnök azt is mondta, „a jövő városát építjük” jelmondattal, a Modern Városok Program fejlesztéseit, beruházásait folytatva kívánnak dolgozni a továbbiakban is a városlakókért.

A rovat további hírei: Közélet

Gazdára találtak az elhagyott ruhadarabok

2026. jan. 16.

Nem könnyű az általános iskolás gyerekek élete. Tanulnak, leckét írnak, sportolnak és edzésekre, szakkörökre járnak. Megesik, hogy ilyenkor néhány dolgot elfelejtenek – például cipőt, kabátot, pulóvert, pólót és zoknit hagynak az iskolában. 

Kálló Gergely: "...fontos, hogy a döntéseknél az itt élők véleménye érvényesüljön"

2026. jan. 16.

Nagyjából egy év telt el azóta, hogy Kálló Gergely a 7-es számú választókörzet önkormányzati képviselőjeként megkezdte munkáját Dunaújvárosban. Bár a politikai szerep nem volt ismeretlen számára, a helyi közélet ritmusa, a városi ügyek sokszínűsége és a mindennapos kapcsolattartás a lakossággal új hangsúlyokat adott munkájának.

DSTV: a szolidaritási adóról

2026. jan. 16.

A beszámoló már nagyot futott hasábjainkon, most itt a DSTV összeállítása a szolidaritási hozzájárulás kormányzati sarcáról. A lényeg: idén is jelentős szolidaritási adót kell fizetnie a városnak – tételesen 1 milliárd 588 millió forintot. Hangkép.
 

Kedvezményes moziélmény az intézményi dolgozóknak

2026. jan. 15.

A mindennapokat szebbé tevő juttatásban részesülnek a dunaújvárosi önkormányzati intézmények dolgozói: a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa (KIÉT) részére Szabó Zsolt és Barta Endre alpolgármesterek mozikártyákat adtak át, amelyeket az intézmények munkatársai között osztanak szét.

Apró figyelmesség városunk csöppségeinek

2026. jan. 15.

A gyermek: áldás – az apróságokat pedig városunk önkormányzata is megajándékozza. Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester kezdeményezésére minden dunaújvárosi újszülött babaholmit kap, a csomagokat a Védőnői Szolgálat munkatársai adják át a szülőknek.

Átadták a kórház új, modern MR vizsgálóját

2026. jan. 15.

Ünnepélyes keretek között adták át a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézetben a nemrég telepített MR berendezést. A szalagot szerda délelőtt vágták át, de az eszköz a beüzemelése óta már több mint négyszáz páciens gyógyulását segítette. 

"Tomi" ott segít, ahol szükség van rá

2026. jan. 14.

Dunaújvárosban abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy a településen élő vállalkozók és önkéntesek rendszeresen álnak be támogatandó ügyek mögé. Tran Duc My, azaz Tomi már a covid idején is az elsők között segítette a városlakókat – a jó szokásán azóta sem változtatott. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Töltsünk együtt egy délutánt – már lehet jelentkezni a Kolbásztöltő Fesztiválra!

  2. Amit a címkékről tudni érdemes

  3. Hatalmas küzdelem, bravúros pontszerzés

  4. DSTV: matchboxok a templomban

  5. Gazdára találtak az elhagyott ruhadarabok

Videók

Embedded thumbnail for Töltsünk együtt egy délutánt – már lehet jelentkezni a Kolbásztöltő Fesztiválra!

Töltsünk együtt egy délutánt – már lehet jelentkezni a Kolbásztöltő Fesztiválra!

Embedded thumbnail for DSTV: matchboxok a templomban

DSTV: matchboxok a templomban

Embedded thumbnail for DSTV: 2025 a pingpong asztaloknál

DSTV: 2025 a pingpong asztaloknál

Top hírek

  1. Kelendővé vált a jótékony célú finomság

  2. Elrendelték a zaklató bűnügyi felügyeletét

  3. Forró teával köszönték meg a jeges munkát

  4. "Tomi" ott segít, ahol szükség van rá

  5. Idős asszonyt rabolt ki – letartóztatás a végre

Galéria

Újévi Gála (2026)

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 2. szám - 2026.01.16.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő