Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. ápr. 01. Hugó
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Az ellenzéki térfélen káosz van, nem összefogás

Közélet
ellenzék
összefogás
elemzés
kampány

facebook megosztás

doszerk - 2019. júl. 08., 07:31

Az ellenzéki térfélen káosz és széthúzás van, nem összefogás - erről beszélt az őszi önkormányzati választás kapcsán Palóc André, a Századvég és Deák Dániel, a XXI. Század Intézet munkatársa az M1 aktuális csatornán vasárnap.

Deák Dániel szerint különböző identitású, ellenérdekelt pártok próbálnak összefogni az ellenzéki oldalon, és jelöltjeik is karakteresek, ezért lehet, hogy egy közös jelöltre a többi ellenzéki párt szavazója nem fog voksolni, inkább távol marad a szavazástól.

"Lábon lövik magukat a pártok" az összefogással, például az MSZP többször beállt a DK mögé, így szavazóinak egy része már átvándorolt a Gyurcsány-párthoz. A kerületek kiosztása is egyfajta erősorrendet, a rivalizálás aktuális állását jelöli - fűzte hozzá.Mindeközben Tarlós István támogatottsága nagyon magas, a Fidesz szavazótáborán túl is meg tud szólítani bizonytalan szavazókat, ugyanakkor Karácsony Gergely, az ellenzék közös főpolgármester-jelöltje csupán a balliberális táborra támaszkodhat. Tarlós István mögött egységes politikai közösség van, Karácsony Gergely mögött egy széttöredezett, civakodó tábor - magyarázta Deák Dániel.

Palóc André arra mutatott rá, hogy az ellenzéki szavazók nem adhatók össze mechanikusan, pártjaik között nagy különbségek vannak, könnyen lehet, hogy az összefogás nyomán sok ellenzéki szavazó inkább otthon marad.

Karácsony Gergely még Zuglót sem tudta megfelelően irányítani, és miközben tavaly még miniszterelnök-jelölt volt, egy év múlva már főpolgármester-jelölt. Tarlós István ugyanakkor 9 éve vezeti a várost, a megítélése pedig magasan az ellenzéki szereplők felett van, a megkérdezettek több mint fele szerint Budapest jó irányba halad a jelenlegi főpolgármesterrel - hangoztatta a Századvég munkatársa.

-MTI-
 

A rovat további hírei: Közélet

Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

2026. ápr. 01.

Nagylelkű felajánlás nyomán szabadtéri elektromos felvonó könnyíti meg az ESZI ellátottjainak a mindennapjait. Az eszközt a Tisza párt képviselőjelöltje, Nagy Ervin adta át múlt hét végén – a beüzemelést követően már szolgálatba is állt az ellátottak mozgását segítő eszköz. 
 

"Ragyogj kékben, Dunaújváros!" – az elfogadás jegyében

2026. ápr. 01.

Komoly előadássorozatot szentelt az érzékenyítés és az elfogadás témáinak a Jószolgálati Otthon Közalapítvány a Városháza "C" szárnya emeleti rendezvénytermében kedden. A program a Ragyogj kékben, Dunaújváros! című eseménysor idei rendezvénye volt – az autizmus világnapjára időzítették.

Fókuszban Dunaújváros gazdasága: kamarai együttműködés a fejlődésért

2026. már. 31.

A város gazdasági helyzetének erősítése, és a jövőbeni lehetőségek feltérképezése állt annak a találkozónak a középpontjában, amelyet a Városházán tartottak a közelmúltban. Szabó Zsolt alpolgármester fogadta Csikós Gábort, a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK) titkárát.

Képviselői ajándékcsomag az időseknek

2026. már. 30.

Szívhez szóló látogatást tett a napokban Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő, idősügyi tanácsnok az Egyesített Szociális Intézmény és Árpád-házi Szent Erzsébet Idősek Otthonai Barátság úti intézményében. Ráadásul lakóit nem üres kézzel kereste fel: gondosan összeállított ajándékcsomagot vitt magával, amely a mindennapokat teszi színesebbé és tartalmasabbá.
 

Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

2026. már. 30.

Megkezdődött a Városháza tér és a Dózsa György út kereszteződésében található forgalomirányító lámpák cseréje – a beruházás a közlekedésbiztonság szempontjából kiemelt jelentőségű, a teljes rendszert felújítják a szakemberek.

A kikelet jó alkalmat teremt a véradásra is!

2026. már. 29.

A húsvét előtti és utáni időszak kiemelten érzékeny periódus a véradások terén, így az áprilisi alkalmakra is nagyon várja az önkénteseket a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. Változatlanul jelentős a vérigény, aki tud, mentsen meg három életet!

Figyelem, vigyázat, el ne felejtse senki: vasárnap óraátállítás!

2026. már. 28.

Kezdődik a nyári időszámítás, egy teljes órával kevesebb jut alvásra ma éjjel, holnap kóválygós napot jósolok, mert megint ugrik a cirkadián ritmus – álomszuszékok, előre, éjen sokáig a szundi üzemmód, irány az alvás szövetség!
 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Fájó búcsú az érmes álmoktól

  2. Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

  3. Bajnoki címek az erős mezőnyben

  4. Aprócska eszköz is képes nagy bajt okozni

  5. DSTV: nyuszifutás a Vasváriban

Videók

Embedded thumbnail for Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

Elektromos felvonó könnyít a mindennapokon

Embedded thumbnail for DSTV: nyuszifutás a Vasváriban

DSTV: nyuszifutás a Vasváriban

Embedded thumbnail for DSTV: új kezdeményezés a Pannon Prom

DSTV: új kezdeményezés a Pannon Prom

Top hírek

  1. Megújulnak a jelzőlámpák a belváros egyik legforgalmasabb csomópontjában

  2. Kerítésre dőlt a fa a viharos szélben

  3. "Ragyogj kékben, Dunaújváros!" – az elfogadás jegyében

  4. Képviselői ajándékcsomag az időseknek

  5. Pontosztozkodás a rangadón

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 12. szám - 2026.03.27.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő