Európa számára a migráció több évtizedre a legnagyobb kihívás lesz
Európa számára a migráció több évtizedre a legnagyobb kihívás lesz - jelentette ki Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára a felvidéki magyar fiatalok legrégebbi hagyományokra visszatekintő nyári rendezvényének, a Gombaszögi Nyári Tábornak az egyik fórumán pénteken.
Németh Szilárd erről, az "Újraértelmezett honvédelem" címet viselő, a Ma7 médiacsalád által szervezett fórumon beszélt. Az államtitkár a visegrádi négyek (Magyarország, Szlovákia, Csehország és Lengyelország) védelmi jellegű együttműködésével kapcsolatban feltett kérdésre válaszolva nagyon jónak minősítette az együttműködést, majd megköszönte a 2015-ös migrációs hullám idején a határok védelmében nyújtott segítséget. Elmondta: bár akkor "de jure" még nem volt V4 közös harccsoport, ám "de facto" már létezett, hiszen a többi V4 tagország segítséget nyújtott a határok megvédésében, ami akkor a legnagyobb kihívás volt Európa számára. Hangsúlyozta: a migráció nem csak 2015-ben jelentett nagy kihívást, hanem a következő évtizedekben is az lesz. Hozzátette: ezen a téren már egy nagyon komoly szintű együttműködés van.
"Nagyon fontos, hogy az a politikai közösség, ami most sikeresen működik az EU-n belül (...) meg tudja magát honvédelmileg is szervezni" - emelte ki Németh Szilárd. Megjegyezte: a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet lehetővé teszi, hogy a határokat katonák védjék. Az államtitkár rámutatott: az Afrikából és Ázsiából Európába irányuló migrációt legalább két tényező még hosszú időn keresztül erősíti majd, ezek a népességrobbanás és az éghajlatváltozás. "Ez egy komoly nyomást jelent majd Európa felé, és szerintem szükség lesz a katonákra, hogy meg tudjuk védeni Európát és az európai határokat" - mondta Németh Szilárd. Kérdésre válaszolva hozzátette: Európának megvannak a képességei és anyagi eszközei, hogy megvédje magát, de ahhoz, hogy ez megvalósuljon, meg kell hozni a megfelelő döntéseket. "Elsősorban nyilvánvalóan Brüsszelben, de Berlinben és Párizsban és Madridban, Rómában hasonló döntéseket kell tudni meghozni, mint amilyeneket mi meghoztunk itt Budapesten" - szögezte le.
(MTI)
A rovat további hírei: Közélet
DSTV: átadták a Dunaújváros Sportjáért díjakat
2025. feb. 16.
Az írásos beszámolót már csütörtökön elolvashatták az érdeklődők, most azonban a DSTV felvételein is megmutatjuk a Dunaújváros Sportjáért díjainak átadását. Hangkép.
Feszültség a kereslet és kínálat között – ez jellemzi most a város ingatlanpiacát
2025. feb. 14.
A magyar ingatlanpiac dinamikus változása tovább folytatódik az új év beköszöntével is. A piacot jelenleg ellentétes hatások érik – és ez rányomja a bélyegét a városi ingatlanpiacra is, derül ki a Creditline értékelése alapján készült összegzésből. Elemzés.
Pályázati felhívás önkormányzati ingatlan értékesítésére
2025. feb. 14.
Dunaújváros önkormányzata nyilvános pályázatot ír ki a kizárólagos tulajdonában álló alábbi ingatlan értékesítésére. Figyelem, közeleg a határidő!
Elfogadta a költségvetést a közgyűlés
2025. feb. 13.
Huszonkilenc napirend várt a képviselőkre a csütörtöki közgyűlésen. A legfontosabb téma Dunaújváros 2025. évi költségvetési tervezete volt, amelynek tárgyalása nagyobb képviselői érdeklődést váltott ki, végül többséggel megszavazta, és így el is fogadta a testület a költségvetési rendeletet.
Egykori úszó és elhunyt jégkorongozó érdemelte a Dunaújváros Sportjáért díjat
2025. feb. 13.
Sportlegendákat díjazott az önkormányzat: a dunaújvárosi jégkorong fontos személyisége, Győri Tamás Dunaújváros Sportjáért posztumusz elismerésben, míg Bene Vera, a helyi az úszósport meghatározó alakja Dunaújváros Sportjáért díjban részesült. A szféra legrangosabb önkormányzati elismeréseit Pintér Tamás polgármester adta át a csütörtöki közgyűlésen.
Ötven év a vasműben, közel huszonöt az önkormányzat közgyűlésében
2025. feb. 11.
Tóth Kálmán a 9-es választási körzet önkormányzati képviselője. Ő az, akinek a nevéhez különleges, vagy inkább nem hétköznapi számadatok is köthetők. Tóth Kálmán kis megszakítással 2002 óta, közel 25 éve önkormányzati képviselő, kereken 50 évet dolgozott a Dunai Vasműben. Talán kevesebben tudják róla, hogy Dunaújváros rekorder önkéntes véradója, már 156 alkalommal vállalta a „csapolást”.
Felújított padokkal a pihenni vágyókért
2025. feb. 11.
Az életközösségek szépítéséhez nem kell mindig hatalmas beruházás. A közterületeken lévő padok felújítását már tavaly megkezdték a szakemberek, idén pedig városszerte folytatják. Mezei Zsolt általános hatáskörű alpolgármester tájékoztatott a gondozási munkálatokról.