Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 12. Lívia, Lídia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

70 százalék fölött a foglalkoztatottság Magyarországon

Közélet
Varga Mihály
munkanélküliség
kormány

facebook megosztás

doszerk - 2019. aug. 28., 12:03

70 százalék fölé emelkedett a foglalkoztatottsági ráta Magyarországon, a munkában állók száma pedig még soha nem volt ilyen magas, már 4 millió 518 ezren dolgoznak hazánkban – jelentette ki Varga Mihály.

A pénzügyminiszter kiemelte: a munkalapú gazdaság megteremtése eredményesnek bizonyult, 2010 óta a foglalkoztattak száma több mint 20 százalékkal nőtt Magyarországon, ezzel hazánk első a régiós rangsorban.

Az elmúlt kilenc évben 3,7 millióról 4,5 millió fölé nőtt a munkában állók száma, amely több mint 800 ezres növekedést jelent, ennek döntő része a versenyszférában valósult meg - ismertette Varga Mihály. Mint mondta: a munkában állók számának bővülése a versenyszférában töretlen, egy év alatt több mint 73 ezerrel nőtt a létszám, miközben a közfoglalkoztatottak száma folyamatosan csökken. Ezzel egyre egészségesebb a foglalkoztatás szerkezete Magyarországon, ez a béremelkedéssel párhuzamosan a gazdasági növekedést is érdemben támogatja.

A 2010-es közel 12 százalékról 3,4 százalékra csökkent a munkanélküliség, ami a nemzetközi összehasonlítást tekintve az ötödik legalacsonyabb az unióban. A kormány célja továbbra is, hogy mindenki, aki képes rá, az dolgozhasson, ezáltal a munkanélküliség mielőbb három százalék alá kerüljön, ezzel valóra válhat a teljes foglalkoztatás.

Varga Mihály emlékeztetett: a magyar gazdaság egyre jobb teljesítménye szinte valamennyi mutatóban visszatükröződik, miközben a foglalkoztatás 70 százalék fölé emelkedett, a keresetek és a fogyasztás folyamatosan bővülnek, míg az ipar, az építőipar és a beruházások szintén jól teljesítenek. A munkanélküliek számának további csökkenését a célzott foglalkoztatási programok, az aktivitást növelő intézkedések, a rugalmas foglalkoztatás elterjesztése és a munkahelyteremtő beruházások növekedése is segítheti.

- kormany.hu -

A rovat további hírei: Közélet

Mátyás Gábor, a DKSE ügyvezető elnöke vehette át a Dunaújváros Sportjáért díjat

2026. feb. 12.

Dunaújváros közgyűlése minden évben Dunaújváros Sportjáért díjat adományoz. Az elismerés annak adható, aki a városban a sport és testnevelés területén kiváló munkát végzett, vagy kimagasló sporteredményt ért el. A csütörtöki közgyűlés előtti ünnepségen a díjat Mátyás Gábor, a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület ügyvezető elnöke vehette át Pintér Tamás polgármestertől. Gratulálunk!

DSTV: kátyúznak a város útjain

2026. feb. 12.

A sokakat érintő témáról beszámoltunk már, most itt a DSTV összeállítás: amint jobbra fordult az idő, Dunaújvárosban is megkezdődtek az útjavítási munkálatok. A kátyúk javítását a szakemberek folyamatosan végzik – bőven akad feladat a közutakon. Hangkép.
 

Tart a kerítésbontás a Barsi Dénes utcában

2026. feb. 11.

Évek óta okozott kisebb-nagyobb gondot a Barsi Dénes utca lakóinak az egykori szovjet laktanya kerítésének düledező szakasza. Eddig: megkezdődött ugyanis a kerítés bontása – és néhány héten belül a korábbinál jóval rendezett környezetet alakítanak ki.

DSTV: éles helyzetekre is felkészültek

2026. feb. 10.

A beszámolót már olvashatták, de itt a DSTV összeállítása arról, hogy váratlan vészhelyzetek bármikor és bárkivel megtörténhetnek. Különösen veszélyeztetettek a gyerekek – ezért is tartotta óvodai és bölcsődei dolgozóknak továbbképzést a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezetének munkatársai. Hangkép.
 

Megkezdődött a kátyúzás a város közútjain

2026. feb. 09.

A DVG munkálatairól Pintér Tamás polgármester számolt be a közösségi oldalán – ma már két csapat dolgozott a téli fagyások nyomán keletkezett kátyúk betömésén. Amikor nem esik, folytatják.

Felhívás aranylakodalmas párok részére

2026. feb. 08.

Dunaújváros önkormányzata szeretné méltó módon köszönteni azokat a házaspárokat, akik 50. házassági évfordulójukat ünneplik, és példát mutatnak a hűségből, az összetartozásból és a szeretetből. Jelentkezzenek!

Rozi néni 90 éves lett – Isten éltesse!

2026. feb. 07.

Szabó Károlyné, Rozi néni még januárban töltötte be a 90. életévét, a napokban pedig az önkormányzat nevében Pappné Grabant Ilona képviselőtől a város jókívánságait is fogadta. A jó kedélyű, derűs szépkorú családja körében ünnepelt, és nosztalgiázott.
 

  • További hírek

Friss hírek

  1. DSTV: ütős nap a DÖSE otthonában

  2. Mátyás Gábor, a DKSE ügyvezető elnöke vehette át a Dunaújváros Sportjáért díjat

  3. Miben tér el az autólízing és az autóhitel?

  4. Itthon egyenlíthetnek az Acélbikák

  5. DSTV: kátyúznak a város útjain

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: ütős nap a DÖSE otthonában

DSTV: ütős nap a DÖSE otthonában

Embedded thumbnail for DSTV: kátyúznak a város útjain

DSTV: kátyúznak a város útjain

Embedded thumbnail for DSTV: túl a felvételin

DSTV: túl a felvételin

Top hírek

  1. Közösségépítők (2.): a "Terítéken" ízőrzője

  2. Megkezdődött a kátyúzás a város közútjain

  3. DSTV: kedvenc lett az Angels

  4. Tart a kerítésbontás a Barsi Dénes utcában

  5. Eltűnt, nagyon keresik Vörös János Istvánt

Galéria

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Farsangi forgatag (2026)

Majosházi István Emlékverseny (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 5. szám - 2026.02.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő