Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 23. Emőke
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

A legjobb befektetés a lakásvásárlás?

Mozaik
lakáspiac
ingatlan
lakásvásárlás
Fejér megye

facebook megosztás

doszerk - 2019. aug. 08., 07:57

A Fejér megyeiek több mint háromnegyede arra számít, hogy a megyében az ingatlanárak a következő egy év során emelkednek, így nem is csoda, ha jó befektetésnek tartják az új lakás-vásárlását – többek közt ez derül ki abból a kutatásból, amely Magyarország vezető lakásfejlesztője készített.

Országosan a megkérdezettek 70 százaléka tartja a legjobb befektetésnek az új lakást, de a használt lakóingatlanra is közel ennyien voksoltak. Fejér megyében szintén az új és a használt lakás végzett az élen, mégpedig az országos átlaghoz képest nagyobb népszerűséggel. Itt az országos átlaghoz képest jobb befektetésnek tartják a termőföldet is: ezt a megyében a megkérdezettek 54 százaléka választaná.

 „Magyarország vezető lakásépítője, a Cordia megbízásából most először készült el egy olyan országos, reprezentatív kutatás, amely külön felmérte a Fejér megyeiek véleményét egyebek közt arról, hogy mennyire tartják jó befektetésnek a lakásvásárlást, illetve szándékoznak-e ingatlant vásárolni vagy felújítani” – hívta fel a figyelmet Földi Tibor, a Cordia vezérigazgatója.

Folytatódik a drágulás

A Fejér megyeiek túlnyomó többsége – több mint háromnegyede – arra számít, hogy szűkebb hazájukban az ingatlanárak a következő egy évben emelkednek, a drágulásra számítók közel hatvan százaléka legalább 10 százalékos árnövekedést vár. A megyében épülő új lakások esetében 10-ből 8 Fejér megyei vár áremelkedést, míg a budapesti újlakás-piacot illetően 10-ből 9-en számítanak további drágulásra.

A Fejér megyeiek nagyon jól tájékozottnak számítanak az ingatlanpiac híreivel kapcsolatban: a 12 százalékos országos átlaggal szemben csupán 1 százalékuk nem hallott még az eddig lezajlott erőteljes lakásár- és bérleti díj emelkedésről, illetve a kedvezményes újlakásáfa kifutásáról.

Sokan vettek lakást Budapesten

Fejér megyében a megkérdezettek harmada számolt be arról, hogy egy családtag, barát vagy ismerős már vásárolt lakóingatlant Budapesten: minden 10. ilyen esetben új építésű lakásról van szó. Az országos átlaghoz hasonlóan a fővárosban lakást vásárló Fejér megyeiek 70 százaléka saját használatra vette az ingatlant, több mint ötöde pedig a gyermeke számára.

Fejér megyében a megkérdezettek több mint fele véli úgy, hogy Budapesten mindig lesz kereslet a jó helyen lévő bérlakásokra, továbbá 10-ből 4 válaszadó szerint azért jó befektetés egy fővárosi új lakás, mert folytatódik a drágulás.

„A Fejér megyeiek negyven százaléka tart attól, hogy egy budapesti, albérletbe kiadott lakás esetében nem tudná biztonsággal ellenőrizni, hogy a bérlő minden hónapban rendesen fizet-e. A megkérdezettek közel negyede aggódna amiatt, hogy az építtető nehezen kiadható lakást ad el a számára. A Cordia lakáskiadással foglalkozó csapata ugyanakkor minden gondot levesz a bérbeadó válláról, hiszen a lakás berendezésétől, meghirdetésétől és kiadásától kezdve gondoskodik a bérleti díj beszedéséről és a közüzemi számlák ellenőrzéséről is” – hívja fel a figyelmet a Cordia vezérigazgatója.

Fejér megyében inkább felújítanának

A Fejér megyeiek az országos átlaghoz (25 százalék) mérten enyhén magasabb arányban terveznek a következő egy évben jelentős lakásfelújítást. Az otthona nagyobb arányú renoválásával az itteni megkérdezettek 28 százaléka számol, lakóingatlan-vásárlási tervekkel pedig 12 százalék rendelkezik, ami csak 2 százalékponttal marad el az országos átlagtól.

A megyét is magába foglaló Közép-Dunántúl régióban az országos átlaghoz képest kisebb arányban (20 százalék) járulna hozzá ingatlaneladás egy új otthon árához, így természetesen nagyobb szerep jutna a hitelnek (30 százalék) és az egyéb megtakarításoknak (18 százalék). A fennmaradó részt egyéb forrásokból (CSOK, lakástakarékpénztár, családi segítség, stb.) finanszíroznák.

A régióban az ingatlanvásárlást tervezők az országos átlaghoz hasonló arányban (12 százalék) szánja a lakást a gyermeke számára, saját használatra pedig 78 százalék vásárolna, ami az országos átlagtól 7 százalékponttal marad el. Befektetési, kiadási céllal viszont az országos átlagnál magasabb arányban terveznek lakást vásárolni (15 százalék, szemben a 11 százalékos országos átlaggal).

- noguchi.hu -

 

 

A rovat további hírei: Mozaik

Változékony start, a hét közepén durva lehűléssel

2026. már. 23.

Tavaszias idővel kezdődik a hét, de a periódus második fele komoly változást hoz a DO időjárási szakértőjének friss prognózisa szerint: a hét második felében erős lehűlésre számíthatunk, ráadásul rengeteg csapadék is jöhet!

Mi okozhat sarokfájdalmat és hogyan kezelhetjük?

2026. már. 23.

A sarokfájdalom mögött gyakran olyan tényezők állhatnak, amik talán elsőre nem is jutnak eszünkbe: korábbi sportsérülések, az idegrendszer fokozott igénybevétele, vagy akár a láb izmainak diszharmóniája. (X)

A kollagén fontossága a kutyák számára: hogyan segíthetünk négylábú barátainknak?

2026. már. 22.

Ahogy kedvenceink öregednek, gyakran észrevesszük a viselkedésükben és mozgásukban bekövetkező apró változásokat. Talán ön is tapasztalta már, hogy kutyája nehézkesebben kel fel, és élénkebben figyeli a lépcsőket, mint korábban. (X)

A krónikus betegségek és az egészségbiztosítás

2026. már. 21.

Vannak olyan krónikus betegségek, mint a cukorbetegség, a szív- és érrendszeri problémák vagy éppen a daganatos megbetegedések, amelyek hosszú távú kezelést, illetve folyamatos orvosi felügyeletet igényelnek. (X)

Babaaltatás a nagy melegben – tippek a nyugodt alváshoz kánikula idején

2026. már. 21.

A nyári hőség a babák elalvását is megnehezíti. A magas hőmérséklet miatt a kicsik gyakrabban felébredhetnek, nyugtalanabbul alhatnak és éjszaka is megszomjazhatnak. Ez természetesen a szülők számára is megterhelő lehet, hiszen az alvás megszakítása mindenki számára kimerítő. (X)

Hogyan tervezz hatékony kampányokat webshopodnak?

2026. már. 20.

Ahhoz, hogy minél több lehetséges vevővel ismertesd meg a webáruházadat és a termékeidet, rendkívül fontos, hogy alaposan megtervezett marketingkampányokat hozz létre. (X)

Miért népszerű a scrapbookozás?

2026. már. 19.

A kézműveskedés szerelmeseinek gyakorta okoz örömet a scrapbookozás. Ez a tevékenység nem csak kreatív hobbi; lehetőséget ad arra, hogy megőrizzük az emlékeinket egyedi és személyre szabott módon. De mi az, ami miatt ennyire sokan választják a scrapbookingot? (X)

  • További hírek

Friss hírek

  1. Wesley-tárlat a Cornerben, muzsikás megnyitóval

  2. Volt minek örülni a hétvégén is

  3. Változékony start, a hét közepén durva lehűléssel

  4. Mi okozhat sarokfájdalmat és hogyan kezelhetjük?

  5. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

DSTV: nehéz, de törekedni kell a békés együttélésre

Embedded thumbnail for DSTV: Leenane szépe a Bartókban

DSTV: Leenane szépe a Bartókban

Embedded thumbnail for ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

ICA-D: tömeg és siker a divatbemutatón

Top hírek

  1. Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

  2. "Nagyon erős, baráti, összetartó közösség"

  3. DSTV: mozgalmas iskolai napok

  4. Egy gól döntött, de izgalmakban sem volt hiány

  5. Átgázolt vízilabdázóinkon az Olimpiakosz

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő