Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. jan. 07. Attila, Ramóna
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Figyelmeztetés a zivatarok miatt

Mozaik
eső
időjárás
zivatar
Országos Meteorológiai Szolgálat

facebook megosztás

doszerk - 2019. aug. 13., 18:53

Zivatarveszély és a várható sok eső miatt adott ki figyelmeztetéseket  - megyénkre is - szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Az MTI-hez kedden eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: késő estétől egyre többfelé, előbb a Nyugat-Dunántúlon, később keletebbre is várhatók zivatarok felhőszakadás, néhol viharos szél és jégeső kíséretében. A keleti megyékben szerda reggelig nem várható csapadék. Szerdán fokozatosan a keleti országrészre szorul vissza a csapadék, zivatarok még a Tisza vonalában előfordulhatnak.
Elsősorban keddről szerdára virradóan az ismétlődő záporok, zivatarok nyomán egy délnyugat-északkeleti tengely mentén nagy területen eshet 20 millimétert meghaladó csapadék, sőt az Északi-középhegység térségében ennél jóval nagyobb mennyiség is hullhat. 

Az éjfél után visszaerősödő északi, északnyugati szelet a Dunántúlon és a főváros térségében gyakran erős, időnként viharos, szerda délutántól Sátoraljaújhely térségében az északi szelet 70 kilométer/óra fölötti lökések kísérhetik.

A sok eső miatt másodfokú figyelmeztetéseket is kiadtak Heves és Nógrád megyére. Budapestre, Pest Baranya, Bács-Kiskun, Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy és Tolna megyére szintén a sok eső miatt elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.

Emellett a fővárosra, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Somogy, Szabolcs-Szatmár-Bereg és Tolna megyére a zivatarveszély miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.

Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a viharos szél miatt is figyelmeztetnek. Szerdán a hőmérséklet hajnalban 15 és 22 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 25 fok között alakul, de a keleti területeken már délelőtt beáll a maximum.

-MTI-

A rovat további hírei: Mozaik

DSTV: havas hangulat, éles bevetés

2026. jan. 07.

Miközben nagy erőkkel fut az utak-járdák hómentesítése, a város népe szó szerint örömmel vetette magát a rég tapasztalt mennyiségű hóba! A DSTV rövid hangképes összeállítása a tegnap esti élményeket gyűjti csokorba – íme!

DSTV: bulis szilveszteri visszanéző

2026. jan. 07.

A webgaléria nagyot futott hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése a Városháza téren rendezett, az új esztendőt köszöntő buliról. A szilveszterezőket a hóesés is meglepte, a muzsika és tánc mellett ez is sokakat csábított a forgatagba. Hangkép.

Hahó, itt a hó – ha fotóztál, küldd el nekünk!

2026. jan. 06.

Hócsata? Egy szép ívű perec szánkóval? Hóember? Esetleg -angyal? Bármi jöhet a DO facebook felületén, ha minden jól megy, a vége egy nagy közös webgaléria! Hó, ha hó – téli örömök rulez jelszóval várjuk a képeket!

Népfőiskola: havas tájban is folytatják a Japán séta sorozatát

2026. jan. 06.

Remek közösség alakult ki a Dunamenti Regionális Népfőiskola tavalyi kezdeményezése nyomán, és a Japán séta elnevezésű program idén is folytatódik – először szerdán várják a mozogni vágyókat.

Nagyon kemény téltámadás közeleg!

2026. jan. 05.

Több napos havazást, hófúvást ígér a DO időjárási szakértője. Komoly mínuszok lehetnek, már mától keményíthet Tél tábornok. Figyelem, fontos: nehéz lesz a közlekedés, egész héten télies útviszonyokkal kell számolni!

Szilveszter a Városháza téren (galéria)

2026. jan. 01.

Mozgalmas és vidám, ráadásul hóeséssel tarkított évbúcsúztató parti helyszíne volt a Városháza tér tegnap este és éjjel – sokan szilvesztereztek az önkormányzat közösségi eseményén, összeállításunk a buli emlékezetes pillanataival köszönti az új esztendőt!

Dunaújváros Kedvence 2025 – itt a végeredmény!

2025. dec. 31.

Idén is szép sikerrel ért véget a Dunaújváros Mesél várostörténeti blog immár hagyományos évzáró netvoksa – lássuk egy rövid bevezető után, hol, kinél kötnek ki a Dunaújváros Kedvence címmel járó oklevelek!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Elkezdődött a jég készítése a jégcsarnokban

  2. DSTV: havas hangulat, éles bevetés

  3. Az ünnepek alatt sem pihentek az online csalók

  4. Kezdődik a harc a kajak-kenus kvótákért

  5. DSTV: bulis szilveszteri visszanéző

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: havas hangulat, éles bevetés

DSTV: havas hangulat, éles bevetés

Embedded thumbnail for DSTV: bulis szilveszteri visszanéző

DSTV: bulis szilveszteri visszanéző

Embedded thumbnail for DSTV: tartalmas évet zártak az óvodák

DSTV: tartalmas évet zártak az óvodák

Top hírek

  1. Baleset és teljes útlezárás a 62-esen

  2. Bréking: újabb baleset a 6-oson, vigyázat, téli pálya!

  3. Gyászol a nyugdíjas pedagógusok közössége, elhunyt Jeney Sándorné

  4. Baleset és teljes útlezárás volt a 6-os főúton

  5. A város is készül a havazásra és a tartós mínuszokra

Galéria

BÚÉK, Dunaújváros! (2026)

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő