Dunaújváros Hetilap

Folytatódnak a járdafelújítások

2019. augusztus 17. (szombat) 8:05 - doszerk

Az elmúlt öt év munkája és az elmúlt három év tervezése után több száz méter járda újult meg a 6-os körzetben, az Építők útján.

Ezúttal a Béke téri buszmegállóval szemben, a taxi állomásnál az Építők útja 12. szám előtti szakasz készült. Iván László, a 6-os körzet fideszes önkormányzati képviselője elmondta, 2015 óta tervbe volt véve az Építők útjának járdafelújítása. Ehhez azonban az elmúlt évek során rengeteg tervezésre volt szükség, ami magában foglalja az éves keretösszeg ésszerű szétosztását a körzetben, hogy mindenhol, minden olyan területre jusson, ami a lakók kényelmét szolgálja.

Ezért készült folyamatosan egy-egy rövidebb szakasz, aminek következtében az elmúlt években több száz méternyi járda kapott új térkőburkolatot és szebb megjelenést. Iván László elmondta, folyamatosan érkeznek továbbra is a padok és a szemetesek azokra a területekre, ahol a legnagyobb szükség van rájuk, és nem marad el a fák, bokrok visszametszése, a virágoskertek gondozása sem. Mindezek mellett elmondta, hosszabb távú tervei közt szerepel a Balogh Ádám-Bocskai utcánál lévő területre szánt parkoló megépítése, valamint a meglévő játszóterek felújítása, korszerűsítése és a Lorántffy iskola mögötti hatalmas területen is felépülne a kutyafuttató.

A rovat további hírei: Közélet

Csak így tovább, Dunaújváros: maszkos akciók!

Csak így tovább, Dunaújváros: maszkos akciók!

2020. április 06. (hétfő)

Rendkívüli húsvéti akciót hirdetett, maszkdíszítésre buzdít Pintér Tamás polgármester, a Maszkvarró Manufaktúra (MaMa) programja is csúcsra jár e napokban. A "jószolisok" is segítettek – hírcsokor a hajtás után.

Takarítógép a város útjain – türelmet kérnek az autósoktól

Takarítógép a város útjain – türelmet kérnek az autósoktól

2020. április 05. (vasárnap)

A járványügyi helyzet miatt csökkent forgalmat kihasználva a következő hetekben zajlik a város útjainak tavaszi nagytakarítása. Az autósoktól türelmet kérnek!

"... csak feladatokat kapott a kormánytól, forrást nem”

"... csak feladatokat kapott a kormánytól, forrást nem”

2020. április 05. (vasárnap)

Dunaújváros büdzséjét is érzékenyen érinti a kormányzati terv a gépjárműadó átcsoportosításáról – szeretett városunk mintegy 120 millió forinttal járul hozzá az állami védekezéshez, írta az Alfahír hírportál. Városi vonatkozások és hatékony költés követelése Pintér Tamás polgármestertől a hajtás után.

A fogyatékkal élőkről is gondoskodik az önkormányzat

A fogyatékkal élőkről is gondoskodik az önkormányzat

2020. április 04. (szombat)

Az idősek rendkívüli ellátása mellett új programot kezd a jövő héttől városunk önkormányzata: megszervezik a fogyatékkal élők ellátó programját is. Hajtás után az összes fontos részlet!

Önkéntesnek állt a polgármester és a képviselő

Önkéntesnek állt a polgármester és a képviselő

2020. április 03. (péntek)

Első kézből szerzett tapasztalatokat Pintér Tamás polgármester és Kálló Gergely országgyűlési képviselő a nyugdíjasok ellátásáról – ma önkéntesnek álltak, meleg ebédet szállítottak.

Dunaújváros kenyere: rendhagyó adományátadó, nemes gesztusokkal

Dunaújváros kenyere: rendhagyó adományátadó, nemes gesztusokkal

2020. április 03. (péntek)

Több mint 400 ezer forint gyűlt össze a Dunaújváros Kenyere jótékonysági akciónak köszönhetően az elmúlt hónapokban – az átadó ünnepséget rendhagyó módon szervezték ma délelőtt.  És nem csupán a maszkok meg a kesztyűk miatt – a kedvezményezett ugyanis továbbadta az adományt!

Csak előre: a Bartók gárdája is segít, ha kell

Csak előre: a Bartók gárdája is segít, ha kell

2020. április 02. (csütörtök)

Első körben az intézmény két kisbuszát a szállítási feladatokra, de ha kell, 25 dolgozó "élő erejét" is felajánlotta  Bartók Kamaraszínház az önkormányzat támogató programjának. Világ az egész színház a hajtás után a hajtás után.