Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 09. Franciska, Fanni
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Gyurcsányék még mindig szembe mennek a magyar emberek akaratával

Közélet
illegális bevándorlás
Gyurcsány
Magyarország
kerítés

facebook megosztás

doszerk - 2019. aug. 28., 17:57

Gyurcsányék azzal, hogy folyamatosan támadják és megkérdőjelezik a magyar határvédelmet, még mindig szembe mennek a magyar emberek akaratával - közölte szerdán a Fidesz az MTI-vel.

A nagyobbik kormánypárt Gréczy Zsolt DK-s frakcióvezető közleményére reagált. Az ellenzéki politikus szerdán arra szólította fel a kormányt, hogy mielőtt autonóm robotokat és drónokat is bevetne a határőrizetben, számoljon el a határkerítés eddigi költségeivel. Dobrev Klára, a párt EP képviselője egy más témában tartott sajtótájékoztatón kérdésre válaszolva pedig azt mondta:  a kormány állítása szerint közel 250 milliárd forintot költöttek a kerítésre, így annak méterenként mintegy 1,5 millió forintba kellett volna kerülnie. Úgy vélte, hogy a Fidesz a számára legfontosabb témát is "lopásra használta fel", mert ennek a pénznek "a jelentős része már megint a haverok zsebébe vándorol".

A Fidesz azt írta, az emberek több alkalommal egyértelművé tették, azt várják a magyar kormánytól, hogy védje meg Magyarországot és a magyar határt az illegális migrációtól. Gyurcsányék azonban - ahogy az egész európai bevándorláspárti baloldal - be akarják engedni a migránsokat - olvasható a közleményben.

Aláhúzták: a határkerítésre és a határvédelemre szükség van, a balkáni útvonalon folyamatosan érkeznek a migránsok. Azokban az országokban, ahol nem védik meg a határt és betelepítik a migránsokat, a közbiztonság radikálisan romlik és a lakosság szenved a migránsok által elkövetett zaklatásoktól és bűncselekményektől - közölték. Hozzátették: a Fidesz-KDNP minden olyan kormányzati intézkedést és beszerzést támogat, amely tovább erősíti a magyar határvédelmet és ezzel a magyar emberek biztonságát.

-MTI-

A rovat további hírei: Közélet

Az endometriózis hónapja – amikor a figyelem az érintett nőkre irányul

2026. már. 08.

A március világszerte az endometriózis hónapja, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet erre a krónikus nőgyógyászati betegségre. Városunk is kiemelt figyelemmel készül az időszakra!

"A nők tisztelete nem egynapos gesztus, hanem mindennapi felelősség kell legyen"

2026. már. 08.

A nőnap alkalmából Pintér Tamás polgármester ünnepi köszöntőjével kívánunk gyönyörű mosolygós napot minden kedves hölgy olvasónknak! Lányok, asszonyok, nénik, boldog nőnapot!

Választás 2026: a döntések tétje és a jelöltek listája

2026. már. 07.

Folytatódik az április 12-én esedékes országgyűlési választás kapcsán kezdett sorozatunk, az alábbiakban a Magyar Helsinki Bizottság hivatalos oldalán közzétett tudnivalókból nyújtunk át egy csokorra valót. Bónusz: itt a jelöltek aktuális listája és szavazólapi sorrendje! Folytatása következik!

Szakmai napot tartottak a Mondbach-kúriában

2026. már. 06.

Dunaújvárosban fogadta a Fejér és Komárom-Esztergom vármegyében működő családok átmeneti otthonai vezetőit és képviselőit az Útkeresés Segítő Szolgálat csapata. A szakemberek a Mondbach-kúriában találkoztak csütörtökön, a vendégeket Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte. 

Virággal, vadvirággal a szebb környezetért

2026. már. 06.

Kedves történetről adott hírt a napokban Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő. A városban többen, a körzetében ketten is virágoskertet művelnek, amelyek tavasszal és nyáron igazi díszei a településnek. 

Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

2026. már. 06.

Nőnap alkalmából közös ünnepséget tartott az Aranydaru Szállítómű Nyugdíjas Egyesület és a Búzavirág Dalkör. A közösségek hölgy tagjait ajándékkal lepte meg Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester. 

DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

2026. már. 06.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a SteelCityZen projekt keretében rendezett programról. A meghívott vállalkozókat és potenciális munkáltatókat Pintér Tamás polgármester köszöntötte, a célokat és a megvalósítás részleteit Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekét felelős alpolgármester vázolta. Hangkép.
 

  • További hírek

Friss hírek

  1. A fejekben kell rendet tenni

  2. DSTV: horrorpremier a Kultikban

  3. Nagy pofon a fővárosban

  4. Az endometriózis hónapja – amikor a figyelem az érintett nőkre irányul

  5. "A nők tisztelete nem egynapos gesztus, hanem mindennapi felelősség kell legyen"

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: horrorpremier a Kultikban

DSTV: horrorpremier a Kultikban

Embedded thumbnail for DSTV: évfolyamkoncertekkel csalogattak

DSTV: évfolyamkoncertekkel csalogattak

Embedded thumbnail for "A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

"A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

Top hírek

  1. Választás 2026: a döntések tétje és a jelöltek listája

  2. Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

  3. Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

  4. Korlát épül és más fejlesztés is lesz

  5. "A Gebei" – jó hangulat, bemutató, dedikálás várta a vendégeket a könyvtárban

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 9. szám - 2026.03.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő