Jó ütemben halad a Vasmű út felújítása
Cserna Gábor polgármester a Vasmű út felújításával kapcsolatban tartott sajtótájékoztatót a helyszínen, csütörtökön.
Dunaújváros önkormányzata saját forrásból felújította a Vasmű út - Dózsa György útkereszteződése és a Kossuth Lajos utca közötti szakaszt. A Kormány jelentős összegű - közel egymilliárd forintos! - támogatásával a munka folytatódik, a Vasmű úton a Kossuth Lajos utca - Építők út közötti szakaszon teljes szélességben megújul az aszfaltburkolat, új parkolókat építenek, és térköves burkolatot kap a járda. Cserna Gábor elmondta, hogy a kivitelező konzorcium az ütemtervnek megfelelően halad a munkálatokkal, és ha rossz időjárási körülmények nem hátráltatják a felújítást, akkor szeptember végére elkészül a teljes rekonstrukció. A polgármester kérte a városlakók türelmét és megértését a munkálatok okozta közlekedési nehézségek miatt.
A kivitelező konzorcium képviseletében Varga Róbert elmondta, hogy csütörtökön elkezdték az az aszfaltréteg lefektetését. Mint mondta zökkenőmentesen haladnak a felújítással és megköszönte az önkormányzat és a körzeti képviselők együttműködését, akik mindenben támogatják őket, hogy a felújítás fennakadások nélkül mehessen. Mint mondta, a járdák burkolás az Építők útja felől már folyik, párhuzamosan dolgoznak az E.ON munkásaival, akik az utcai világítás vezetékeit fektetik le és helyezik ki az új kandelábereket. Markóth Béla, a Városüzemeltetési és Beruházási Osztály vezetője elmondta, hogy a padokat és a szemeteseket is újakra cserélik majd, illetve azon vannak, hogy a felújítás során mielőbb kijelölhessék és felfesthessék a gyalogátkelőhelyeket kijelölő zebrákat, hogy óvják az erre közlekedők biztonságát.
A rovat további hírei: Közélet
Hegyekben állt a tilosban lerakott zöldhulladék
2025. júl. 11.
Visszatérő probléma ellen lépett fel Mezei Zsolt városüzemeltetésért felelős alpolgármester – a Barátság városrészben ismeretlenek a közterületre rakják le a nem kívánatos zöldhulladékot. A helyzet nemcsak bosszantó, hanem költséges is: az elszállítása minden esetben a városi büdzsét terheli.
"... mindig is a munkából élő emberek városa volt"
2025. júl. 11.
Dunaújváros adott otthont a Vasas Szakszervezeti Szövetség éves vándorgyűlésének, a 35. VASAS Nyári Egyetemnek. A várost Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester képviselte, aki köszöntőjében a szolidaritás fontosságáról beszélt.
Dunaújváros Kenyere: jelentős adomány – most az óvodának
2025. júl. 10.
A Dunaújváros Kenyere jótékonysági akció elmúlt negyedévében összesen 8041 darab kenyeret adtak el, az 50 forintoknak köszönhetően így 402 ezer 50 forintnyi támogatás gyűlt össze. Az adományban ezúttal a Dunaújvárosi Óvoda részesült.
Önkormányzatunk és a KIÉT fontos törvénymódosítási javaslatot fogalmazott meg
2025. júl. 10.
Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester tájékoztatása szerint az önkormányzat, valamint a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa (KIÉT) hivatalosan is kezdeményezi, hogy a Megyei Jogú Városok Szövetsége indítson párbeszédet és törvénymódosítási javaslatot az oktatási, kulturális, szociális ágazatok bérfelzárkóztatása érdekében.
Móricz: laptop-adomány gépeivel gazdagodtak
2025. júl. 08.
A tanév utolsó heteit is rendkívüli események színesítették a Móricz Zsigmond Általános Iskolában. Az egyik ezek közül az, hogy nagyszabású laptop-adományozási program egyik kedvezményezettje lett az intézmény.
Három feladat egycsapásra: javítás, takarítás, festés
2025. júl. 07.
Az elmúlt időszakban a város több pontján is felújításokat végzett a DVG Zrt., melyek a vízhálózati rendszert érintették. Munkálatok folytak a Martinovics utcában és most legutóbb az Apáczai úton is. Ez utóbbi rekonstrukcióval egyidőben elkészült a nagyparkoló takarítása és útburkolat festése is.
Köszönet a véradóknak – csak így tovább!
2025. júl. 06.
Több sikeres közösségi kezdeményezés jellemezte a júniusi véradások sorát, és a következő időszakban sem törhet meg a lendület: nyáron is jelentős a vérigény, minden csepp kincs, szükség lesz az összes önkéntes jótevőre!