Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 18. Bernadett
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Kiváló minősítést kapott az élményfürdő

Közélet
élményfürdő
Dunaújváros
Cserna Gábor
fejlesztés
Modern Városok Program

facebook megosztás

Vass Ádám - 2019. aug. 01., 18:05

A közelmúltban az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat szakemberei komoly ellenőrzést végeztek az Aquantis Élményfürdőben, az eredmény pedig minden szempontból kiemelkedő, az országos átlaghoz képest is.

Magasan a magyarországi fürdők felett teljesít minőségben az Aquantis Élményfürdő. Erről az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) szakemberei győződtek meg a közelmúltban, amikor alaposabban is megvizsgálták az intézményt. A kiváló minősítés után csütörtök délután Cserna Gábor, városunk polgármestere is ellátogatott az élményfürdőbe, ahol elmondta, nagyon jó döntést hozott az önkormányzat, amikor a Modern Városok Program segítségével, állami támogatásból visszavásárolta az élményfürdőt és az újra elkezdett üzemelni.

Weiter Zoltán a fürdő igazgatója és Gyöngyösi Ádám elmondták, egy ehhez hasonló csütörtöki napon nagyjából fél házzal üzemel a fürdő, hétvégén viszont minden alkalommal telt ház szokott lenni. Ez azt is jelenti, hogy naponta átlagosan 1100 vendég érkezik, éves szinten pedig több, mint négyszázezer. Már visszajáró vendégeik is vannak az ország minden tájáról, de rengeteg dunaújvárosi is igénybe veszi a szolgáltatásaikat. Ezeket pedig bővíteni fogják, méghozzá azzal, hogy újra nagyobb hangsúlyt fektetnek majd a gyógyászatra és a rekreációra. Az ÁNTSZ ellenőrzéssel kapcsolatban pedig elmondták, a szakemberek nem csak a víz tisztaságát, de az öltözőket, a belső tereket és a környezetet is alaposan megvizsgálták, és kiváló minősítést adtak az Aquantisnak.

Az szomszédos Fabó Éva Sportuszoda is hamarosan újra kinyitja kapuit a látogatók előtt, így az élményfürdőben elbúcsúznak majd a sportegyesületektől is, akikkel kapcsolatban Weiter Zoltán elmondta, mindvégig zökkenőmentesen alakultak az edzések és jól megfértek egymás mellett a sportolók és a látogatók.

A rovat további hírei: Közélet

Várják az átképzési program jelentkezőit

2026. feb. 17.

Mint arról már korábban beszámoltunk, a SteelCityZen projekt keretében átképzési programmal segítik a munkakeresőket, elsősorban a vasmű egykori dolgozóit. Az önkormányzat fontos partnere ebben a kezdeményezésben a Pannon Oktatási Központ – helyben lesznek a képzések. 

PÉNZ7: a DKIK szerepet vállal a témahét lebonyolításában

2026. feb. 17.

A PÉNZ7 elnevezésű országos kezdeményezést március elején rendezik azzal a céllal, hogy támogassák az általános és középiskolai korosztály pénzügyi és vállalkozói ismereteinek bővítését. A Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara (DKIK) is részt vesz a vállalkozói önkéntesek toborzásában. Összegzés és felhívás.

DSTV: együtt a menstruációs szegénység ellen

2026. feb. 17.

A felhívást már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása a közelgő nőnap alkalmából szervezett akcióról, amely az Útkeresés Segítő Szolgálat munkáját és ellátottjait hivatott támogatni. A közösség erejével könnyebbé tehetők az érintett nők nehéz napjai – segítsen, aki tud! Hangkép.

Véradás: két különleges kitelepüléssel készülnek

2026. feb. 16.

Az előzetes donortoborzóban már olvashattak róla, de érdemes felidézni: két különleges alkalmat szervez a következő napokban a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete. Lássuk a részleteket, bevallottan nógató célzattal!

Lakossági fórumon kérdezheti az MSZP elnökét

2026. feb. 15.

"Mire elég a nyugdíj és a munkabér?" – a súlyos kérdésre Komjáthi Imre, az MSZP elnöke és házigazdaként Tóth Kálmán, a helyi szervezet első embere ad választ az MMK-ban rendezendő fórumon kedden délután. Várják az érdeklődőket!

Nőnap alkalmából is a közösség erejével

2026. feb. 14.

A karácsonyi gyűjtést követően a nemzetközi nőnaphoz, azaz március 8-hoz közeledve újra közösségi összefogással szeretné segíteni műhelyünk a rászoruló hölgyeket. A DO, a DSTV és a hetilap stábja is csatasorba áll, bővül a gyűjtőpontok köre is – már jövő hétfőtől várjuk a felajánlásokat!

Mindent az energiáról

2026. feb. 14.

Az energiahatékonyság, az energiamegtakarítás és az energiaár-csökkentés kérdései kerülnek terítékre azon a workshopon, amelyet a DKIK központjában tartanak kedden. Még lehet regisztrálni!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Hazai rajt a középszakaszban

  2. Biztos sikerekkel folytatták a szezont

  3. Várják az átképzési program jelentkezőit

  4. PÉNZ7: a DKIK szerepet vállal a témahét lebonyolításában

  5. Téli nagytakarítás a garázsban: így teremts rendet könnyedén

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a menstruációs szegénység ellen

DSTV: együtt a menstruációs szegénység ellen

Embedded thumbnail for DSTV: farsangoltak a Cimborák

DSTV: farsangoltak a Cimborák

Top hírek

  1. Újra jól kisütötte az ízorgia közössége! (galéria)

  2. DSTV: a Szöglet lett a város kedvence

  3. Felkészülni, vigyázz, rajt – mindenkit vár a kolbászfesztivál!

  4. Várják az átképzési program jelentkezőit

  5. Csillagos ötöst érdemelt a kolbásztöltő fesztivál kavalkádja (galériával)

Galéria

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Farsangi forgatag (2026)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 6. szám - 2026.02.13.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő